BMW e46 330d M57 nie równa praca silnika

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

darek2341
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2016, 8:39
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 330d
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Świętokrzyskie

BMW e46 330d M57 nie równa praca silnika

Post autor: darek2341 »

Witam wszystkich , chcialem przedstawić mój problem , auto przerywa na zimnym silniku, po rozgrzaniu przerywa ale praktycznie nie odczuwalnie . Gdy silnik jest rozgrzany i przerywa , jak dodam gazu tak do 4 tys obrotów to silnik pracuje równo. Dorzucam film
https://youtu.be/un8gFwkzD7s, a tu dorzucam test z inpy test robiony na rozgrzanym silniku https://youtu.be/_iAqMUpSoIc . Drugi test robiony na zimnym wtedy kiedy przerywa najbardziej https://youtu.be/tW13rJQPQzM . Dziękuje bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
PegazDTM
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 03 sty 2015, 12:15
Seria: E28
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 524d/td
Rocznik: 1986
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie

Re: BMW e46 330d M57 nie równa praca silnika

Post autor: PegazDTM »

Cześć, może się mylę ale sprawdziłbym czy nie ma nieszczelności na kolektorze dolotowym. Takie objawy ma teraz kolega w 740d i to jest wstępna diagnoza. Może są jeszcze jakieś prostsze rzeczy do sprawdzenia wcześniej natomiast rzuciłbym okiem na tą kwestię.
darek2341
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2016, 8:39
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 330d
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Świętokrzyskie

Re: BMW e46 330d M57 nie równa praca silnika

Post autor: darek2341 »

O kolego zagioles mnie teraz nigdy bym nie przypuścił ze to on może być winowajca ,sciagnalem kiedyś kolektor z zostawiłem stare uszczelki , sciagnalem ponieważ go czyściłem , czy zostawienie starych uszczelek może być przyczyna, i jak go sprawdzić? , a jeszcze dodam ze bylem na diagnozie całego silnika i nic nie wyszło,wszystko było ok,kolego wydaje mi się ze chyba nie, z tego względu ze jak jest bardzo ciepło na zewnątrz to prawie w ogóle nie przerywa,mechanik mówił ze może to być wina albo czujnika na listwie ,albo czujnik ciśnienia na pompie , powiedział ze może być przycięty czujnik ciśnienia na pompie,ale czy to to nie wiem .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PegazDTM
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 03 sty 2015, 12:15
Seria: E28
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 524d/td
Rocznik: 1986
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie

Re: BMW e46 330d M57 nie równa praca silnika

Post autor: PegazDTM »

Kurde aż takim specem nie jestem żeby stwierdzić czy to wina uszczelek ale to chyba nie najgorsza opcja żeby zacząć od tego, tym bardziej że już zrzucałeś kolektor. W benzynie słyszałem że można tak sprawdzić że odpalasz silnik i w miejscu gdzie może być nieszczelność psikasz samostartem i jeśli usłyszysz że obroty reagują i chwilowo wzrastają to znaczy że poprzez nieszczelność dostał się samostart i... i jest nieszczelność :) no ale podkreślam NIE jestem mechanikiem i nie wiem czy to dobry pomysł żeby tak diagnozować diesla :)
Awatar użytkownika
PegazDTM
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 03 sty 2015, 12:15
Seria: E28
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 524d/td
Rocznik: 1986
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie

Re: BMW e46 330d M57 nie równa praca silnika

Post autor: PegazDTM »

No nic.. może się ktoś jeszcze wypowie... w każdym razie daj znać koniecznie co to było jak już ogarniesz. Powodzenia :)
darek2341
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2016, 8:39
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 330d
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Świętokrzyskie

Re: BMW e46 330d M57 nie równa praca silnika

Post autor: darek2341 »

Dzięki kolego każda rada jest bezcenna , ale wydaje mi się ze to coś innego , dlatego ze jak jest zimno to bardziej przerywa, jak jest cieplej to mniej.A jak to zdiagnozuje to na pewno dam znać.
Awatar użytkownika
Markiej
Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 19 sty 2011, 12:00
Seria: E28
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525td
Rocznik: 1986
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

Re: BMW e46 330d M57 nie równa praca silnika

Post autor: Markiej »

zapal silnik i psikaj plakiem w okolicy uszczelek, jeżeli praca silnika się zmieni to znaczy ze zaciąga "lewe" powietrze.
darek2341
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 08 sty 2016, 8:39
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 330d
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Świętokrzyskie

Re: BMW e46 330d M57 nie równa praca silnika

Post autor: darek2341 »

Kolego dzięki za dobra rade, ale raczej kolektor odpada,dlatego że jak teraz jest na plusie to wszystko jest idealne, nie wiem czy to możliwe ze mógł się przyciąć zawór ciśnienia na pompie?.


Ostatnio przesunięty w górę 22 sty 2016, 8:17 przez: darek2341.
ODPOWIEDZ