[e39] Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Tematy dotyczące układu paliwowego, mechanizmu CR i wtrysków.

Moderator: Moderatorzy

maciej29
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2010, 19:28
Lokalizacja: Poznań

[e39] Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: maciej29 »

Witam serdecznie jestem od roku "szczęśliwym" posiadaczem kolejnego Bmw niestety kolejny problem z dieslem!!Proszę o pomoc....
Problem wygląda następująco moje 530d od miesiąca mnie zawodzi problem jest z układem paliwowym autko wkręca się normalnie na obroty ale niestety nie ma mocy od doły czyli do około 50 km/h później jest ok ale dziwnie głośno chodzi silnik i po puszczeniu gazu z chodzi z obrotów i gaśnie czasem tak uporczywie ze co 500m ale zaraz normalnie odpalam i jade dalej nie dymi pali na dotyk na zimnym i ciepłym pompy ma dobre i ciśnienie bo była sprawdzana 3 krotnie u pompiarza mowa tu o pompie pod siedzeniem kierowcy trzyma ciśnienie równo jak i na wolnych obrotach i na wysokich około 4barow zresztą juz była wymieniana 3 raz bo panowie w serwisie twierdza na 100% ze to takowa jej wina !! Objechałem juz serwisy rożnych mechaników ciągle tylko place za diagnozę komputerowa a to nic nie daje ....W końcu znajomy mi polecił dobrych pompiarzy pod Poznaniem w Swarzędzu a wiec udałem sie do nich niestety mieli problem z podpięciem sie do kompa wiec odpaliłem auto i kazałem im uważnie słuchać po chwili stwierdzili ze to muszą byc wtryski ok zgodziłem sie na sprawdzenie wtrysków 300zl sprawdzenie 200zl demontaż takze 500zl do kosza :? stwierdzili ze maja za duzy przelew i wszystkie do regeneracji az 6szt 2100zl lub nowe 9000tys to jakaś paranoja !! Proszę o pomoc w tej sprawie bo juz niewiem czy nie podac sprawy do programu UWAGA ps. Nie wierząc w ich diagnozę udałem sie do firmy w Wolsztynie znaleziono namiar na allegro gdzie u nich okazala sie dużo tańsza naprawa bo za szt 100zl150zl a nie jak w pod Poznańskim Swarzędzu 350zł po 6 godzinach otrzymałem telefon ze nie mam sensu robić wtrysków bo to nie ich wina ze samochód gaśnie twierdząc ze sa w normie takowe wtryski i wina lezy gdzie indzie prawdo podobnie w czujniku wysokiego ciśnienia na pompie gdzie wcześniej sam osobiście obstawiałem jego uszkodzenie!!!Ponieważ auto ktore ma niby wszystkie wtryski uszkodzone nie odpala od tak na strzał i nie za dimi a ni trochę tym bardziej ze ma przebieg 260000tys i jest od roku w kraju ...

Dodano: Pon Lut 15, 2010 5:35 pm

KLUBOWICZE PROSZĘ O POMOC W MOJEJ SPRAWIE LUB CENNE WSKAZÓWKI :cry:
Awatar użytkownika
Krakowiak
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2010, 0:08
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: Krakowiak »

masz automat czy manual?
maciej29
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2010, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: maciej29 »

automat z tiptronikiem...
Awatar użytkownika
Krakowiak
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2010, 0:08
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: Krakowiak »

no właśnie. To co opisujesz że silnik ładnie się wkręca na obroty ale do 50 mimo tego wkręcania nie ma mocy ( czytam nie przyśpiesza ) , to moim zdaniem problem tkwi w skrzyni , a bardziej w konwerterze. Auto rusza moim zdaniem z 2 lub 3 biegu , po zatrzymaniu nie wraca na 1 , i efekt jest taki że obroty na obrotomierzu rosną normalnie i płynnie , a samochód nie przyśpiesza i dopiero po osiągnięciu prędkości 50 zasprzęgla lub redukuje bieg i wtedy jedzie normalnie. Problem z gaśnięciem nie wiem , także się nie wypowiadam.


ps: spróbuj tak aby wykluczyć lub potwierdzić problem skrzyni :
jak zaczniesz ruszać i będziesz miał ten objaw o którym pisałeś , przesuń lewarek w lewo tak jak na S , i jeden ruch do tyłu tak jak w na M - , czyli redukcja. Jak za sekundę zacznie normalnie przyśpieszać bo wrzuci 1 to jest to co ja piszę , jak nie to szukamy dalej.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2010, 20:43 przez Krakowiak, łącznie zmieniany 1 raz.
maciej29
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2010, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: maciej29 »

fakt jest taki ze ost pojawił sia komunikat getribe program czy jakos tak :shock: takze moze byc mało oleju w skrzyni....
Awatar użytkownika
Krakowiak
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2010, 0:08
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: Krakowiak »

a widzisz
to wszystko jasne
wchodzi ci w tryb awaryjny
czyli blokuje skrzynie na 3 biegu
reset : wyłączyć stacyjkę , odczekać 15 sek. I włączyć ponownie i będzie ok. Niech ci wykasują problem i sprawdzą poziom oleju. I podłączą checka i zobaczą na którym biegu występuje problem
maciej29
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2010, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: maciej29 »

w serwisie Bmw powiedział koles ze jest bład 5 biegu raz w zyciu zapalił mi sie ten komunikat i juz sie nie zapala jak narazie ...a z usterka gasnacego auta bujam sie 2miesiac :cry:
Awatar użytkownika
Krakowiak
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2010, 0:08
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: Krakowiak »

maciej29 pisze:w serwisie Bmw powiedział koles ze jest bład 5 biegu raz w zyciu zapalił mi sie ten komunikat i juz sie nie zapala jak narazie ...a z usterka gasnacego auta bujam sie 2miesiac :cry:
pierwszy objaw jednak ja obstawiam skrzynię. Spróbuj to co ci pisałem z tą ręczną redukcją . Pod warunkiem że nie jesteś w trybie awaryjnym bo wtedy nie działa tryb manualny.
maciej29
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2010, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: maciej29 »

ok jutro sprawdze ale chyba mi odrazu skrzynia nie padnie co :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
Krakowiak
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2010, 0:08
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: Krakowiak »

raczej nie , ja mam ten sam problem i jeżdżę . Problem może być z konwerterem lub zużytymi sprzęgiełkami , lub mało oleju. Ale da się z tym żyć :wink:
maciej29
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2010, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: maciej29 »

Ale z tego co wiem to mamy mokre sprzegło i mowia o nim ze jest wieczne jakies hydro czy jakos tak..... :wink:
Awatar użytkownika
Krakowiak
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2010, 0:08
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: Krakowiak »

nie jedno , jest wiele sprzęgiełek tam , z czasem zużywają się , jak natomiast wychodzi jakiś problem większego tarcia ślizgania to w oleju będą opiłki . Do do wiecznego : BMW mówi że oleju w skrzyni automatycznej nie zmienia się że jest wieczny , producent skrzyni natomiast GM zaleca wymianę tegoż oleju co 120.000 km.
maciej29
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2010, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: maciej29 »

wiem wiem w servisie mówią ze co 100tys wymiana oleju w skrzyni...A z tego co wiem lubia padać konwertery koszt używki około 300zł
Awatar użytkownika
Krakowiak
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2010, 0:08
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: Krakowiak »

i właśnie na konwerter stawiam u mnie , a widząc że masz podobne objawy , stawiam na to samo 8)
maciej29
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2010, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: maciej29 »

Dziś odebrałem moja czarna strzale 8) niestety panowie nadal się upierali przy wymianie wtrysków ale nic z tego prosiłem grzecznie o skręcenie auta i sprawdzenie czujnika wysokiego ciśnienia okazało sie ze jednak moja hipoteza sie potwierdza czujnik uszkodzony ma rysy na końcu głowiczki i jest zabrudzony...Także czeka mnie zakup nowego i przy okazji czyszczenie zbiornika bo właśnie nieczystości uszkodziły takowy sterownik!!!Ps co do skrzyni Krakowiak twój test sie nie potwierdził manual czy automat jedzie tak samo a niestety po gwałtownym wciśnięciu gazu auto gaśnie....ost po wymianie czujnika wszystko sie okaże !!A jesli to nie pomoże zabiorę sie za wymianę oleju i konwertera ...Ale to juz wszystko sam będę robić :wink:
Awatar użytkownika
Krakowiak
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2010, 0:08
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: Krakowiak »

a jak wykonywałeś test nie wyświetlał ci się komunikat getribe program? bo jeżeli tak to tak jak pisałem , mieszanie na manualu nic nie da.

tu masz dobry serwis , goście bardzo kumaci , korzystają z ich doświadczenia ASO :!:
http://www.aoh.pl/index_bmw_info.php
maciej29
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2010, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: maciej29 »

kolego krakowiak mi sie nie wyświetla ten błąd raz w zyciu mi sie to stało a test wykonałem i bez roznicy....auto po prostu przy pełnym gazie gaśnie..... :shock:
Awatar użytkownika
Krakowiak
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2010, 0:08
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: Krakowiak »

maciej29 pisze:kolego krakowiak mi sie nie wyświetla ten błąd raz w zyciu mi sie to stało a test wykonałem i bez roznicy....auto po prostu przy pełnym gazie gaśnie..... :shock:
rozumiem , zatem dzwoń to tych z AOH co dałem link , napewno Ci coś poradzą.
maciej29
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 10 lut 2010, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: maciej29 »

ok dziękuje ...A jesli ktos ma inne pomysły chętnie wysłucham :)
Loona Thic
Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 12 lut 2010, 23:13
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie

Problem z układem paliwowym w 530d -184km

Post autor: Loona Thic »

Coś Ci się wyjaśniło?
Może coś z przepływką i dusi Ci się? Strzelam w ciemno. Wiem, że swego czasu był słynny temat zaworków na EGR - lubią się zawieszać, wtedy auto jedzie normalnie do pewnego momentu (tzn. do pewnych obrotów), a potem brakuje mocy.
ODPOWIEDZ