[e46] Wtryskiwacze z bmw ??

Tematy dotyczące układu paliwowego, mechanizmu CR i wtrysków.

Moderator: Moderatorzy

SmokE88
Świeżak
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2010, 23:39
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Opolskie

[e46] Wtryskiwacze z bmw ??

Post autor: SmokE88 »

Witam!! Chcę wsadzić większe turbo do mojej bmw do tego chce wsadzić większe wtryski... i szukam wszelkich danych na ten temat!! moze ma ktoś jakieś sugestie gdzie znajdę owe dane ?? nr z jakich silników wsadzić ?? ja posiadam bmw e46 320d m47 silnik 2.0d 136km jak narazie... planuję podnieść moc do ok 180-210km
Awatar użytkownika
clubGRANT
Bywalec Gadulec
Posty: 429
Rejestracja: 25 sty 2009, 11:16
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: TYCHY

Wtryskiwacze z bmw ??

Post autor: clubGRANT »

Jak kombinować to proponuję to - moc ok.300 KM za to moment jakiego nie wytrzyma twoje auto:
http://www.allegro.pl/item948057055_sil ... n_daf.html

Tu masz większe wtryskiwacze:
http://www.allegro.pl/item950484900_man ... trysk.html

A tu masz do wyboru większe turbinki :
http://www.allegro.pl/listing/search.ph ... an+turbina
pietrek525
Bywalec
Posty: 187
Rejestracja: 07 gru 2009, 17:53
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Åšwidnica

Wtryskiwacze z bmw ??

Post autor: pietrek525 »

Kolego 136 koni w E 46 jak dla mnie to wystarczajaco duzo,a jak dla ciebie za malo to proponuje silnik od lokomotywy spalinowej BR232 ma 16 cylindrow,moc 3000 koni i wazy 26 ton. Mam nadzieje ze nadwozie twojej buni ten ciezar wytrzyma.
red_p
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 04 sty 2010, 20:42

Wtryskiwacze z bmw ??

Post autor: red_p »

pietrek525 pisze:Kolego 136 koni w E 46 jak dla mnie to wystarczajaco duzo,a jak dla ciebie za malo to proponuje silnik od lokomotywy spalinowej BR232 ma 16 cylindrow,moc 3000 koni i wazy 26 ton. Mam nadzieje ze nadwozie twojej buni ten ciezar wytrzyma.
Nic głupszego nie byłeś w stanie napisać?
zapraszam => www.playzamosc.pl <=
SmokE88
Świeżak
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2010, 23:39
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Opolskie

Wtryskiwacze z bmw ??

Post autor: SmokE88 »

clubGRANT pisze:Jak kombinować to proponuję to - moc ok.300 KM za to moment jakiego nie wytrzyma twoje auto:
http://www.allegro.pl/item948057055_sil ... n_daf.html

Tu masz większe wtryskiwacze:
http://www.allegro.pl/item950484900_man ... trysk.html

A tu masz do wyboru większe turbinki :
http://www.allegro.pl/listing/search.ph ... an+turbina
heh wiem ze chciales pomóc ale przesadziłeś trochę z tym silnikiem... i co do wtrysków i turbo... ja chce moc do 200km i turbo garrett t3 w 100% wystarczy... a autko co ma ponad 300km to juz mam :P golfa mkI z silnikiem 2.0 16v +turbo... a bmw poruszam się codziennie :P
pietrek525 pisze:Kolego 136 koni w E 46 jak dla mnie to wystarczajaco duzo,a jak dla ciebie za malo to proponuje silnik od lokomotywy spalinowej BR232 ma 16 cylindrow,moc 3000 koni i wazy 26 ton. Mam nadzieje ze nadwozie twojej buni ten ciezar wytrzyma.
no tak dla kogoś kto porusza się syrenką albo maluchem to 136km to zawrót głowy... :-/ na do datego Ci powiem ze ja jak się na czymś nie znam to się nie odzywam i dobrze na tym wychodzę skorzystaj z rady!!
pietrek525
Bywalec
Posty: 187
Rejestracja: 07 gru 2009, 17:53
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Åšwidnica

Wtryskiwacze z bmw ??

Post autor: pietrek525 »

Co do kolegi red-p niestety nie bylem w stanie nic glupszego napisac,a co do Smoka E88 z tym silnikiem to zartowalem,i mysle ze chyba nie ma sie o co obrazac. Po drugie to nie jezdze syrenka,co prawda jest to tds a to nie wyscigowka,i mysle ze sam komfort jazdy wystarczy,nie musze miec tam bog wie jakiego silnika. A skoro ty chcesz latac to ja ci nie zabronie,jak cie na to stac to zycze udanej zabawy,tylko tak sie zastanawiam czy na naszych dziurawych drogach mozna gdziekolwiek jakas wieksza predkosc rozwinac.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2010, 8:43 przez pietrek525, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Wtryskiwacze z bmw ??

Post autor: raven_1983 »

Rany... ludzie święta idą... a wy się drzecie jak stare przekupy na targu :(
dla kogoś kto porusza się syrenką albo maluchem to 136km to zawrót głowy
Dla tych osób może tak... ale nie dla codziennego użytkownika 525 tds...
Kolego 136 koni w E 46 jak dla mnie to wystarczajaco duzo
To stwierdzenie również mnie dziwi - czasem brakuje w E34 525 tds odrobiny mocy, a ty stwierdzasz, że w aucie o podobnej masie mniej mocy jest ok?
Czy chciał byś zamienić swojego 525 tds na 525 td?
Awatar użytkownika
rexman
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1665
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:26
Seria: E81-88
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Poza Polską
Lokalizacja: Irl
Kontakt:

Wtryskiwacze z bmw ??

Post autor: rexman »

Każdy z Was troszkę racji ma, ale proszę bez uszczypliwych uwag.

Jeśli się ktoś nosi z zamiarem tuningu mechanicznego, musi się liczyć z kosztami i skróceniem żywota silnika.
Osobiście nie odważył bym się eksperymentować na swoim silniku, bo mnie na to nie stać.

Natomiast ktoś, kogo stać nie powinien szukać takich porad na forach, ale raczej w warsztatach specjalizujących się w tym.
Mówię poważnie, bo eksperymenty na własnym silniku mogą czasem drożej kosztować, niż usługa w profesjonalnym warsztacie. Polecam zadać pytanie koledze tdserek.
Podejrzewam, że będzie krótko i na temat. :wink:
SmokE88
Świeżak
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2010, 23:39
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Opolskie

Wtryskiwacze z bmw ??

Post autor: SmokE88 »

wiesz ja juz zaturbilem 6 samochodów (silniki benzynowe co prawda) wiec wiem jakie koszta... a co do e46 to nie sa straszne koszta... wystarczy turbo zmienic i koncówki wtrysków następnie nowe mapy wgrać i ok 200km pod maską będzie...
turbo garrett t3 cena ok 500-600zł
końcówki wtrysków ok 50zł za szt. czyli 200zł
soft do 1000zł
do tego liczmy 200zł na down pipe i inne drobiazgi...

cena 2000zł...
to nie są eksperymenty... silnik to silnik budowa i zasady działania taka sama jak każdy inny silnik...
Awatar użytkownika
rexman
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1665
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:26
Seria: E81-88
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Poza Polską
Lokalizacja: Irl
Kontakt:

Wtryskiwacze z bmw ??

Post autor: rexman »

SmokE88 pisze:wiesz ja juz zaturbilem 6 samochodów (silniki benzynowe co prawda) wiec wiem jakie koszta... a co do e46 to nie sa straszne koszta... wystarczy turbo zmienic i koncówki wtrysków następnie nowe mapy wgrać i ok 200km pod maską będzie...
turbo garrett t3 cena ok 500-600zł
końcówki wtrysków ok 50zł za szt. czyli 200zł
soft do 1000zł
do tego liczmy 200zł na down pipe i inne drobiazgi...

cena 2000zł...
to nie są eksperymenty... silnik to silnik budowa i zasady działania taka sama jak każdy inny silnik...

No to widzę, że mamy tu nie tylko kolegę tdserka mogących coś konkretnego doradzić w tej dziedzinie.
Miło widzieć takie osoby w naszym klubie! :D
Ty już nie eksperymentujesz, ale inni będą. Choć po Twoim poście chyba mniej. :wink:

Co do kosztów, które podałeś, są to koszty początkowe, bo w miarę jedzenia apetyt rośnie.
Jeśli ktoś poprzestaje na upgrade, który zaproponowałeś, to spoko. Jeśli idzie dalej, to musi się liczyć w krótkim czasie nad wymianą części w silniku na mocniejsze. I tu się zaczyna... bo wątpię, żeby wyżyłowany silnik miał służyć do jazdy "na emeryta".

Te 2tys. zł jak się ma, to rzeczywiście jest to niewiele, ale jak się ich nie ma, to... :cry:
Ermce
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1052
Rejestracja: 02 paź 2009, 17:48
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubuskie

Wtryskiwacze z bmw ??

Post autor: Ermce »

silnik wszystko ok, ale co dalej?? mody w ukl przeniesienia napedu przy tak duzej zmianie mocy nieuniknione wiec dolicz jeszcze jakies mocniejsze sprzeglo, zapomnij ze dwumasa posluzy ci jeszcze pare lat bo nie zniesie tych sil a to kolejne jakies 2 tys zl....

nastepnie most... on tez tani nie jest chyba ze swap z innego modelu i koszta juz okolo 4-5 tys zl
SmokE88
Świeżak
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2010, 23:39
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Opolskie

Wtryskiwacze z bmw ??

Post autor: SmokE88 »

Ermce pisze:silnik wszystko ok, ale co dalej?? mody w ukl przeniesienia napedu przy tak duzej zmianie mocy nieuniknione wiec dolicz jeszcze jakies mocniejsze sprzeglo, zapomnij ze dwumasa posluzy ci jeszcze pare lat bo nie zniesie tych sil a to kolejne jakies 2 tys zl....

nastepnie most... on tez tani nie jest chyba ze swap z innego modelu i koszta juz okolo 4-5 tys zl
i tu się mylisz każde sprzęgło standardowe wytrzymuje moc do 70% większą... czyli spokojnie wytrzyma po za tym wzmocnienie sprzęgła jest bardzo proste (zależy jak dla kogo) ja się zajmuję też na co dzień regeneracją sprzęgieł i na zamówienie też wzmacniam dociski i spieki robie...
ale wzmocnić docisk każdy może w domowym garage bo to nie jest wcale trudna sprawa :D wiertarka nowe nity i stary docisk na bebechy i to wszystko co potrzebne jest... :D

co do mostu hmmm nie bede sie sprzeczac bo nie wiem :P nigdy bmy nie robilem :D ale zawsze można coś wykombinować :D ja zawszę mowię tak... dla chcącego nic trudnego :D:D
Ermce
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1052
Rejestracja: 02 paź 2009, 17:48
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubuskie

Wtryskiwacze z bmw ??

Post autor: Ermce »

faktycznie, jak ktos ma zaparcie to i zrobi :wink:
Awatar użytkownika
gummiss11
Bywalec Gadulec
Posty: 435
Rejestracja: 13 gru 2009, 18:19
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kawki(Brodnica)

[e46] Wtryskiwacze z bmw ??

Post autor: gummiss11 »

A nie prościej kupić samochód z mocniejszym silnikiem?? :D Mam teraz 320d ale niedługo zmienię na 330d bo jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Ps. znam gościa który zwiększa moc w dieslach indywidualnie do klienta, jak ktoś chce to podam namiary.
Bo Możemy Więcej...Obrazek
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

[e46] Wtryskiwacze z bmw ??

Post autor: siudek »

Zobacz na datę ostatniego postu. :D Skoro masz 320d to zaktualizuj profil!

Prościej może i tak, ale nie każdy lubi i chce iść po najmniejszej linii oporu - jest jeszcze coś takiego jak 'hobby' oraz 'satysfakcja'. :D Jak komuś się bardzo podoba linia auta to czasami też nie chce zmieniać (np. mi się widzi e34 bardzo a e46 mi się nie podoba, e39 przed liftem również nie pasuje, a na utrzymanie po mojemu e38 póki co mnie nie stać - zostaje mi więc zainwestować trochę pieniążków w istniejące auto).

P.S. My też znamy takiego jegomościa - podaję namiary: http://bmw-diesel.pl/viewtopic.php?f=4&t=1316. :D Pozdrawiam.
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
ODPOWIEDZ