[e46]330D - nie odpala

Tematy dotyczące układu paliwowego, mechanizmu CR i wtrysków.

Moderator: Moderatorzy

muayfan
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 02 lip 2010, 18:38

[e46]330D - nie odpala

Post autor: muayfan »

Witam,

Wczoraj zrobiłem kilkanascie kilometrów, wszystko grało, zostawiłem samochód pod sklepem, po 10 minutach samochód już nie odpalił. Wcześniej kilka dni temu już tak się zdarzyło ale po kilku próbach zamochód odpalił, jednak od tamtej pory aby odpalić, czasem trzeba było chwilę dłuzej zakręcić rozrusznikiem.
Zawołałem wieczorkiem gościa z komputerem i pokazał się błąd: KONTROLA CIŚNIENIA RAIL podczas rozruchu 2550. Co dalej, co to może byc? Dodam że samochód nie odpala do tej pory..

muayfan
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

330D - nie odpala

Post autor: raven_1983 »

Sprawdź czy nie zdechła (na 99% zdechła) pompka paliwowa pod autem.

Nie znam E46 więc nie napiszę czy jest jedna czy dwie pompki... ale w tamtą stronę szukaj.
drzazga
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2010, 21:36

530 - nie odpala

Post autor: drzazga »

Witam! ja mam ten sam problem w e39. 3 mce wcześniej wymieniałem w niej wszystkie pompowtryski (4tys zł)!a jak przekręcasz kluczyk to kreci rozrusznik czy nic? bo u mnie znaku życia nie daje!!!
muayfan
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 02 lip 2010, 18:38

330D - nie odpala

Post autor: muayfan »

Kręci jak złoto..ale co mi z tego:P
drzazga
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2010, 21:36

330D - nie odpala

Post autor: drzazga »

przynajmniej wiesz ze to nie rozrusznik. Moją bmw zaholowali do serwisu bmw w Holandii (bo akurat tam byłem na urlopie) i sprawdzali mi rozrusznik.Nic sie w nim nie dopatrzyli. Na 2gi dzień zabrałem ją stamtąd bo obawiałem sie kosztów naprawy...
muayfan
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 02 lip 2010, 18:38

330D - nie odpala

Post autor: muayfan »

Albo czujnik albo wtryski.. Dobrych mechaników jak na lekarstwo, większość to złodzieje, tego obawiam się najbardziej
Pikun
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 05 cze 2008, 20:06
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

330D - nie odpala

Post autor: Pikun »

Jeśli musisz długo kręcić żeby zapalił to napewno pompa paliwa tak jak kolega mówił...
Przeżywałem to u siebie kilka dni temu ... no chyba, że kręcisz kręcisz i nie chce wcale zapalić to już co innego.
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

330D - nie odpala

Post autor: raven_1983 »

Pikun - w TDS pompka w baku dobija paliwo do pompy wtryskowej która pełni funkcję ssania paliwa z baku i wytwarzania ciśnienia.

W przypadku 3.0d masz common rail - ciśnienie na listwie wtryskowej wytwarza pompka paliwa, padnie = zero paliwa na wtryskach.

Pompa jak w TDS tam nie istnieje.
Pikun
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 05 cze 2008, 20:06
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

330D - nie odpala

Post autor: Pikun »

Aha już rrozumiem :)
W TDS z zepsutą pompą paliwa odpalić silnik a w 3.0d już takiej możliwości nie ma ?
Tak wywnioskowałem z Twojego postu..
Z góry przepraszam za gafe.
muayfan
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 02 lip 2010, 18:38

330D - nie odpala

Post autor: muayfan »

nie pali suka od 2 dni
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

330D - nie odpala

Post autor: raven_1983 »

muayfan - sorry, niedawno wstałem z łóżka i jeszcze nie wypiłem porannej melisy.

O co chodzi?

Wskazałem palcem na element wytwarzający ciśnienie paliwa na listwie, a ty sobie dywagujesz, że albo czujnik albo wtryskiwacze... i jeszcze sobie radosną twórczość uskuteczniasz.

Sorry ale takiego słownictwa bez melisy nie trawię.

Chyba nie oczekujesz, że po twoich postach ktoś do Ciebie pojedzie i naprawi ci auto za darmo za Ciebie.

Sprawdź pompkę, napisz rezultat sprawdzenia i dalej będziemy się zastanawiać co to jest - nie potrzebujesz do tego mechaników...

Sam możesz wymienić pompkę a przy okazji do nikogo nie będziesz miał żalu, że jest złodziejem lub partaczem.
muayfan
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 02 lip 2010, 18:38

330D - nie odpala

Post autor: muayfan »

Słownictwo wynikało z delikatnego upojenia i bezradnosci, oczywiście urazić nikogo nie chciałem. Patent z melisą sam czasem praktykuję, żałuję że przeze mnie musiałes go stosowac. Jak mogę sprawdzić pompkę? Chętnie spróbuję jeśli to nic trudnego. Pisałem o czujniku i wtryskiwaczach bo poza Twoją poradą także takie głosy słyszałem na temat tego konkretnego błędu i jego ewentualnych przyczyn.
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

330D - nie odpala

Post autor: raven_1983 »

Zaczął bym od sprawdzenia pod którym przekaźnikiem wisi pompa, i zmierzył pobór prądu pompki.

Jeśli w ogóle prąd przez nią nie płynie to sprawa stosunkowo łatwa... albo gdzieś uszkodzona elektryka albo pompka zdechła na amen.
Jeśli prąd płynie to wypadało by rozpiąć układ za pompką i sprawdzić jak dużo paliwa pompuje - powinna pompować dużą ilość paliwa.
Jeśli wszystko w pompce wydaje się być ok to wtedy można szukać dalej z czujnikiem.
muayfan
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 02 lip 2010, 18:38

330D - nie odpala

Post autor: muayfan »

Pompka sprawna, wtryski igła, uszkodzony był zawór regulacji ćiśnienia. Wymieniony na ORI BOSCH (koszt całkowity - 650zł).
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

330D - nie odpala

Post autor: raven_1983 »

Cena i tak lepsza niż w ASO - tam około 820PLN za fabryczny.

Przy okazji zakryję się nieco wstydem i zasłoną milczenia...

Rzut oka na schematy wykazał, że 330D również ma pompę wysokiego ciśnienia na silniku... więc Pikun miał po części rację - pompa chociaż inna niż w TDS również się znajduje :oops:

Na pocieszenie mogę dodać, że gdyby padła pompka pod autem to jest to wydatek około tysiąca złotych (w aso) :(
muayfan
Świeżak
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 02 lip 2010, 18:38

330D - nie odpala

Post autor: muayfan »

Dodam tylko, że 650 zł to koszt razem z robocizną i badaniem wtrysków. Raven dziękuje za zaangażowanie i pozdrawiam. Oni tez od razu podejrzewali pompkę.
Jaa
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2013, 10:19
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 330d
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Warmińsko-mazurskie

Re: [e46]330D - nie odpala

Post autor: Jaa »

czes ja mampodobny problem z e46 330xd 2001r wrocilem z trasy 1300km przejechalem chodzila jechala palila na postojach wczesniej tez zero problemu wrocilem w nocy poszedlem spac rano przychodze i kreci jak szalona a odpalic niechce czujnik walka wymieniony co to ktos pomoze/
ODPOWIEDZ