E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Tematy dotyczące układu paliwowego, mechanizmu CR i wtrysków.

Moderator: Moderatorzy

driverv8
zbanowany
zbanowany
Posty: 85
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:00
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: driverv8 »

nie odłączaj wszystkich wtyczek na odpalonym silniku bo tylko dodatkowe błędy ci komputer wyłapie niepotrzebnie za a które będziesz musiał później komputerem kasować ,
ciśnienie pompy elektrycznej tak mniej więcej możesz sprawdzić odpinając króciec węża ten co idzie do pompy cr i zatkać go mocno palcem a drugi musi włączyć na chwilkę zapłon jeśli nie będziesz miał siły utrzymać palca przy króćcu to znaczy że pompa progowa jest prawdopodobnie sprawna i daje dobre ciśnienie tylko uważaj żebyś całego auta ropą nie zalał :D
e21 1,8 mi 78r
e34 525 tds
e39 3,0d 240KM
Awatar użytkownika
TDSik
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 15 paź 2009, 11:57
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Nowogard

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: TDSik »

Zdjąłem paski klinowe i szarpanie niby ustało bo wiadomo silnik ma niby lżej ale jak się zamuli to szarpie ale tak delikatnie bardzo. Mam padnięte sprzęgło, ślizga się i podczas przyspieszania szarpało lekko jak jeszcze było dobre i w sumie z dnia na dzień zaczęło sie ślizgać, przy gaszeniu strasznie wali coś jakby w skrzyni no i to szarpanie podczas przyspieszania, podejrzewam dwumas że już wyzionęła ducha i dlatego szarpie i padło sprzęgło. Czy to możliwe że to przez dwumas tak rzuca silnikiem ?? Wrzucam filmiki jak auto chodzi po odpaleniu i po odłączeniu na chwilę czujnika w listwie CR oraz odpalanie i gaszenie auta, powinno być słychać dosyć wyraźnie stuki.

http://www.youtube.com/watch?v=wTZxzS12 ... e=youtu.be

http://www.youtube.com/watch?v=AgYQDTr- ... e=youtu.be
Śmierć jeździ szybko więc...... trzeba być szybszym od niej !!!
driverv8
zbanowany
zbanowany
Posty: 85
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:00
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: driverv8 »

toć przecież pisałeś że nie odpala a widzę że opala normalnie i chodzi też normalnie ale jak będziesz na opalonym silniku tak wszędzie wtyki zdejmował to nigdy normalnie nie będzie silnik pracował a jedyny hałas jaki słychać na filmie to przy gaszeniu a to nap weno nie wina silnika jak go wkładałeś to sprzęgła nie sprawdziłeś?
e21 1,8 mi 78r
e34 525 tds
e39 3,0d 240KM
Awatar użytkownika
TDSik
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 15 paź 2009, 11:57
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Nowogard

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: TDSik »

Pisałem że odpala normalnie czy ciepły czy zimny itd tylko jak na zimnym przy szarpaniu przegazuje i zgaśnie to wtedy chwilę trzeba pokręcić i jest tak jakby rozrusznik przepuszczał ale po chwili zapala ale to tylko wtedy a tak to git. Wtyki ściągam bo muszę sprawdzić czy jest jakaś reakcja no i wszystko działa poprawnie a błędy w każdej chwili mogę wykasować więc to nie problem. Poza tym przecież ja żadnego silnika nie wkładałem tylko więc nie miałem jak sprawdzić sprzęgła tylko jeździłem i szarpało przez dwumase i nagle padło a na filmiku słychać właśnie dwumas ale czasami jest takie walnięcie że mało skrzyni nie wyrwie z poduszek. Dlatego pytam czy to szarpanie to może być wina dwumasy?? z tego co się dowiedziałem z neta to niby jest jej wina ale zaczekam jeszcze na Wasze wypowiedzi :) Tak czy siak dwumas i sprzęgło muszę zmienić tylko myślę czy bawić się w używkę czy nowy zestaw kupić bo trochę nie mam kasy a auto muszę mieć sprawne... Może ktoś wie gdzie można kupić coś za rozsądne pieniądze ??
Śmierć jeździ szybko więc...... trzeba być szybszym od niej !!!
driverv8
zbanowany
zbanowany
Posty: 85
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:00
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: driverv8 »

ok źle zrozumiałem te szarpnięcia to raczej nap weno dwumas ,możesz kupić używanie spokojnie tylko jego stan musi być pewny żebyś się dwa razy nie narobił :)
e21 1,8 mi 78r
e34 525 tds
e39 3,0d 240KM
Tomek 85
Bywalec Gadulec
Posty: 479
Rejestracja: 02 sty 2009, 23:57
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: Tomek 85 »

TDSik pisze:tylko myślę czy bawić się w używkę czy nowy zestaw kupić bo trochę nie mam kasy a auto muszę mieć sprawne...
Nie baw się w używki, pozorna oszczędność jaką masz gwarancje że nawet jak kupisz w miare dobre za dobre pieniądze to po 3-4 miesiącach możesz mieć to samo. Szkoda tylko roboty czasu i pieniędzy. Pakujesz nowe i przynajmniej wiesz że te min. 200 tys. Ci spokojnie wytrzyma.
Obrazek
humanlife
Bywalec
Posty: 201
Rejestracja: 27 gru 2010, 18:15
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: humanlife »

skoro takie były objawy jak pisałeśprzy luzowaniu tego czujnika na listwie to ja bym go sprobowal podmienic i sprzwdzil rekacje ewentualnie czujnik położenia wału.
Pytanie jak szarpie czy coś przy wale korbowym (tuleje czy na czym tam jest mocowany/ łożyskowany) nie padło?? a i cały czas mówicie ale nikt nie wspomniał o świecach czy sprawdzałeś je czy grzeją ??
driverv8
zbanowany
zbanowany
Posty: 85
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:00
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: driverv8 »

jeśli masz kupę kasy to spoko cały komplet sprzęgło dwu mas kup nowe jeśli chcesz to zrobić dużo taniej kup używkę ale tak jak pisałem z dobrego źródła domyśl się sam auta rozbierają na części z nieraz z małymi przebiegami :)
i idzie niedrogo cały komplet kupić oryginał np po 100tyś przebiegu.
e21 1,8 mi 78r
e34 525 tds
e39 3,0d 240KM
Awatar użytkownika
TDSik
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 15 paź 2009, 11:57
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Nowogard

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: TDSik »

Czujnik podmieniałem i to samo a reszta działa też. Na wale luzu nie ma i tam wszystko wporządku jest. Świece sprawdzałem wszystkie są sprawne. Wiadomo że wolałbym nowe bo nie wierzę w używki takich rzeczy bo skoro to było używane to już w jakimś stopniu zużyte jest a ja jeżdżę bardzo dynamicznie i czasami nie oszczędzam na przyspieszeniu czy prędkości dlatego muszę mieć pewniaka pod nogą więc chyba pozostaje mi znaleźć pomysł skąd wziąć 2500zł :shock: na nowy zestaw i działać :| Zanim znajdą się fundusze muszę poszukać może uda znaleźć się coś w dobrych pieniądzach bo na allegro 1700zł koło o ponad 700zł sprzęgło. Z jednej strony trochę szkoda mi ładować kasę w to auto bo dużo rzeczy jest do zrobienia no ale jak nie porobię to nie pojadę.. Chciałem go sprzedać ale patrząc na "piękne" auta z allegro to chyba jednak wolę naprawić swój :mrgreen: tym bardziej że jest ekonomia bo po mieście przy dynamicznej jeździe w 7L się mieści.
Śmierć jeździ szybko więc...... trzeba być szybszym od niej !!!
papwil
Bywalec Gadulec
Posty: 502
Rejestracja: 16 mar 2008, 23:04
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: papwil »

Z filmiku wyglada na dwumas. Mialem u siebie w M57 podobne objawy rok temu wtedy zmobilizowalem sie w koncu do wrzucenia skrzyni 6b z nowym zestawem gratow :)
Awatar użytkownika
TDSik
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 15 paź 2009, 11:57
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Nowogard

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: TDSik »

Witam ponownie :) odgrzeje schabika ;) Mianowicie wymieniłem dwumas ze sprzęgłem komplet i wszystko jest nadal bez zmian więc już brak mi sił do tego auta. Przed chwilą podmieniłem kompa od silnika i nawet nie odpalił ale po południu będę miał drugiego więc spróbuję znowu, wiem że numery muszą być takie same itd ale warto spróbować 8) Kolego papwil E34 530d ?? dobrze widzę ? Jak to jedzie ? masz jakieś foto z montażu i jak to teraz wygląda ? ;) Też myślałem nad tym ale jeszcze trochę za mało zarabiam ale nie mówię nie ;)
Śmierć jeździ szybko więc...... trzeba być szybszym od niej !!!
Awatar użytkownika
carl0s
Moderator
Moderator
Posty: 980
Rejestracja: 15 wrz 2010, 7:36
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: carl0s »

I jak tam, udało się podmienić kompa? Ciekawi mnie to, bo faktycznie kiszka z tym silnikiem... Obstawiałem coś z osprzętu, ale skoro to nie to, to naprawdę zagadka.
Daj znać koniecznie jak cokolwiek ustalisz.
None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!
Awatar użytkownika
TDSik
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 15 paź 2009, 11:57
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Nowogard

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: TDSik »

Kompa podmieniałem a nawet dwa ale okazuje się że muszę też podmienić stacyjkę i EWS o ile dobrze to nazwałem :) bo inaczej to na żadnym kompie mi nie odpali no i miałem w tym tyg jechać do Świdwina żeby mi chłopaki to ogarnęli ale nie miałem czasu także w przyszłym tyg polecę i zobaczymy. Chcę zamówić sobie interfejs do diagnostyki aut tak do 1500zł ale nie wiem co wybrać tyle tych podróbek hehe :) Może ktoś z was coś może polecić ? :) pozdro
Śmierć jeździ szybko więc...... trzeba być szybszym od niej !!!
Bartos
Bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 11 sie 2012, 9:05
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 730d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Podkarpackie

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: Bartos »

kabel z allegro za 100zł i INPA na laptopie
Awatar użytkownika
carl0s
Moderator
Moderator
Posty: 980
Rejestracja: 15 wrz 2010, 7:36
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: carl0s »

http://tablica.pl/oferta/fajne-bmw-e39- ... 23CrT.html

To twoje? Bo jeśli tak, to coś ściemniasz, bo najpierw opis był, że to chyba pompka progowa, teraz widzę zmieniłeś opis, że dwumas, a wcześniej w wątku napisałeś, że dwumas i sprzęgło wymieniłeś.

No to jak to w końcu jest? Sam nie wiesz, co robiłeś, czy chcesz po prostu spuścić sztrucla?
None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!
Awatar użytkownika
TDSik
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 15 paź 2009, 11:57
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Nowogard

Re: E39 530d Rzuca mocno silnikiem jak zimny.

Post autor: TDSik »

Moje moje.. Opis zmieniłem zgodnie z tym co mi w warsztacie mówili żeby wszystko było na bierząco no i teraz twierdzą że to chyba jednak dwumas, wymieniłem ale na używkę i chyba też padnięty skoro tak stwierdzili dlatego napisałem że dwumas. Sprzęgło to część którą się eksploatuje i kiedyś tam wymienia więc przyszedł czas i na moje dlatego wymieniłem i na aukcji nie muszę się tym chwalić a jak ktoś będzie oglądał to udzielę wszelkich informacji bo nie ma co ukrywać. Auto chcę szybko sprzedać bo potrzebuje kasy żeby kupić auto głównie dla żony bo ja pracuje na miejscu i mało jeżdżę więc bez sensu pakować kase w to auto skoro i tak mi się nie przyda a dla żony jest za duże. Może wcześniej w nerwach nazwałem go zbyt ostro heh.. ale jakiś tam sztrucel to to nie jest tylko po prostu trzeba zrobić kilka rzeczy i można nadal cieszyć się fajnym autem. Laptopa już kupiłem i interfejs zamówiłem za tysiaka więc niby coś tam już nim można zrobić ;)
Śmierć jeździ szybko więc...... trzeba być szybszym od niej !!!
ODPOWIEDZ