e46 330d zasilanie przez powrot ?

Tematy dotyczące układu paliwowego, mechanizmu CR i wtrysków.

Moderator: Moderatorzy

denwer1990
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2014, 21:43
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 330d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie

e46 330d zasilanie przez powrot ?

Post autor: denwer1990 »

Witam, jestem tu nowy i z gory przepraszam za gafy. Kupilem 330d z "uszkodzonym silnikiem". Zdemontowalem kolektor ssacy, swiece zarowe, wtryski ... okazalo sie, ze 5 koncowek wtryskiwacza jest calkowicie spalonych.. a z jednego ropa lala sie jak z kranu, przez co zalewal caly cylinder.. no i dwie swiece tez uszkodzone ( upalone ). Wymienilem koncowki, wtryski przeczyszczone, a tu dalej nic... Wydaje mi sie, ze regulator cisnienia na pompie cr jest uszkodzony, bo na zaplonie ropa leje sie na wtryski przez przewody wysokiego cisnienia i powrotami.. TAK POWINNO BYC ?
Mario1-1
zbanowany
zbanowany
Posty: 71
Rejestracja: 07 lip 2014, 19:24
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: e46 330d zasilanie przez powrot ?

Post autor: Mario1-1 »

na pewno nie powinno tak być
podłącz pod jakiegoś disa ,a wtryski kto ci robił ?
przecież one muszą być ustawione na specjalnej maszynie komputerowej ,sam nic nie ustawisz .
denwer1990
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 02 lis 2014, 21:43
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 330d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie

Re: e46 330d zasilanie przez powrot ?

Post autor: denwer1990 »

Witam ponownie, mialem ostatnio troche pracy i nie mialem kiedy sie zabrac za beemke.. Wtryski sa 100 proc. okej. Zaworek regulujacy cisnienie wstepne ( ok. 4 bara o ile dobrze pamietam ) tez ok.... Problem w tym, ze z pompy cr dochodzi dziwne syczenie, jakby powietrze gdzies lapala, ale weze szczelne. Zowor regulujacy cisnienie na pompie wymieniony na nowy Bosch. A dalej jest ten sam problem.. Paliwo wtlaczane jest do krocca zasilajacego na pompie i od razu wylatuje powrotem na pompie dlatego nie ma cisnienia na listwie.. no bo jak skoro cale paliwo spowrotem idzie do zbiornika... Problemem jest chyba pompa cr. Ja osobiscie obstawiam taki scenariusz.. Autko sobie jezdzilo.. pierwszy padl zawor regulujacy wysokie cisnienie, przez co popekaly koncowki wtryskiwaczy i tak je upalilo, kiedy wreszcie pompa nie wytrzymala tych cisnienien tez szlak ja tfafil i na tym zakonczyla sie jazda .. Zobaczymy co bedzie jak wymienie pompe :)
Mario1-1
zbanowany
zbanowany
Posty: 71
Rejestracja: 07 lip 2014, 19:24
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: e46 330d zasilanie przez powrot ?

Post autor: Mario1-1 »

Popmpę CR da się spokojnie zregenerować ,w środku żadna technologia .
ODPOWIEDZ