[E91] 325d wymiana wtrysku

Tematy dotyczące układu paliwowego, mechanizmu CR i wtrysków.

Moderator: Moderatorzy

h4cker
Bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 22 lut 2012, 0:47
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 2006
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

[E91] 325d wymiana wtrysku

Post autor: h4cker »

Witam po długiej przerwie :)

nie miał człowiek problemów to sobie znowu diesla kupił :( zrobiło się zimno i zaczęły się problemy... poniżej +8'C motor odpala na 5 cylindrów i rzuca go tak z 15sek aż zacznie chodzić normalnie, im chłodniej tym dłużej go telepie... zrobiłem test zaraz po odpaleniu na zimnym i tak to wygląda:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pvHnb8AlWxY[/youtube]

jak dla mnie to padł 5ty wtrysk ponieważ dzień przed nagraniem tego filmiku zaraz po odpaleniu pokazywał ponad 4.5...

a teraz moje pytanie: według bmwstore.pl mam wtryski 13 53 7 794 555 które zostały zastąpione 13 53 7 794 435. Czy można założyć wtrysk od 330d 231KM?
Awatar użytkownika
tdbezs
Bywalec Gadulec
Posty: 480
Rejestracja: 05 gru 2009, 14:12
Seria: E53-70
Nadwozie: SUV
Model: X5 3.0d/sd
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Chełm

Re: [E91] 325d wymiana wtrysku

Post autor: tdbezs »

a może świeca umarła i wtrysk próbuje nadrobić paliwem brak grzania. Korekcje na takie straszne nie wyglądają. Ile czasu musi pochodzić, żeby prace wyrównał?
h4cker
Bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 22 lut 2012, 0:47
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 2006
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: [E91] 325d wymiana wtrysku

Post autor: h4cker »

tdbezs pisze:a może świeca umarła i wtrysk próbuje nadrobić paliwem brak grzania. Korekcje na takie straszne nie wyglądają. Ile czasu musi pochodzić, żeby prace wyrównał?
w pamięci mam 2 błędy: błąd świecy nr. 2 i błąd dpf... świece ze sterownikiem już są w drodze, z dpfem póki co nie mogę pokonać komputera...

co do pracy silnika to zależy jak zimno jest... wczoraj i dzisiaj było -3'C to jak nie trzymam gazu to z 30sek jak nie dłużej...
h4cker
Bywalec
Posty: 222
Rejestracja: 22 lut 2012, 0:47
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 2006
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: [E91] 325d wymiana wtrysku [rozwiązany]

Post autor: h4cker »

Problem mogę uznać za rozwiązany.

Wymieniłem świecę i sterownik, miałem również wymienić 5ty wtrysk ale, że na szrocie nie mieli tych samych numerów co ja mam to zamieniłem 5ty z 1wszym i je przekodowałem 8) przy okazji umyłem EGR i poskładałem wszystko do kupy :) odpaliłem, zagrzałem i ogień na przejażdżkę :) co zauważyłem po ostrym pałowaniu, że w końcu nie idzie ręki przyłożyć do wydechu tak się nagrzał i sobie charakterystycznie strzelał :D

Nie miałem jak zrobić dalekiej trasy ale i tak jest postęp ponieważ:

Błędów świec nie ma w pamięci, termostaty sprawne, czujniki też więc DPF może w końcu ruszyć dupę :mrgreen: i po sprawdzeniu kompa:

błędu 452A Partikelfiltersystem nadal nie mogę usunąć ale:

Rußmasse im Partikelfiler z 35.96gr spadło na 20.98gr

Aschenmasse im Partikelfilter z 53.95gr wzrosło na 54.95gr

Differenzdruck über Partikelfilter mam cały czas 9.85mbar

niech ktoś mi mądry powie jakie wartości powinny być przy pełnym wypaleniu DPF? W piątek jadę do PL to mam nadzieje, że przez 1600km się dobrze wypali :lol:

Co do rzucania przy zimnym poranku to kolega tdbezs miał rację ponieważ teraz startuje jak powinien 8)
ODPOWIEDZ