bmw e65 730D 231km

Tematy dotyczące mechanizmu doładowania i turbiny.

Moderator: Moderatorzy

bolo88pl
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2017, 16:28

bmw e65 730D 231km

Post autor: bolo88pl »

Witam jestem tu nowy i Witam wszystkich , posiadam 7 i zmagam się z problemem brania oleju.było wszystko ok aż od momentu aż mechanik wyjał tubro w celu sprawdzenia czy jest ok[ wysłał ja gdzieś do firmy co regenerują,}
Wyją ja po pociły się uszczelki gdzieś tam przy niej i to tak przy okazji mówi żeby ja sprawdzić. Od tamtej pory wcina olej około 3,4 litry od wymiany do wymiany,wymieniałem odme ze 3 razy i nic to nie daje,zmieniałem od wersji przedliftowej z filterkiem i teraz założyłem orginał bmw i dalej to samo,Znajomy inny mechanik powiedział mi że obstawia na 99% to turbo bo dolot tam gdzie EGR jest cały w oleju i leje się olej.Dziwi mnie ten fakt bo jak kupiłem auto to turbo było nowe Acha w intecooler tez jest olej ,auto nie kopci i nie obstawiam pierścieni ,każda odma po zdjęciu była w oleju ...Co tu zrobić???
Awatar użytkownika
rexman
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1665
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:26
Seria: E81-88
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Poza Polską
Lokalizacja: Irl
Kontakt:

Re: bmw e65 730D 231km

Post autor: rexman »

Jeśli się pociło, to trzeba było to uszczelnić. Albo nie ruszać.
Pewnie nie chciało Ci się szukać, ale tu było dość dużo tematów związanych z turbosprężarkami.
A co "Twojego" mechanika podkusiło wysłać to turbo do sprawdzenia? Luz był na ośce, czy co?
Aha, rozumiem że samochód wcześniej nie brał oleju?
bolo88pl
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2017, 16:28

Re: bmw e65 730D 231km

Post autor: bolo88pl »

1.Zostało uszczelnione nowymi oringami z ASO
2.CHciało mi się szukać i przeszukałem Dużo jako że trafiłem na forum Diesla myślałem że problem będzie bardziej znany i posypią się odpowiedzi {czytałem nie tylko na tym forum o oil catch can}
3.Podkusiło to były to uszczelki przy turbinie i padła propozycja że można ja przy okazji sprawdzić czy działa poprawnie w firmie która się zajmuje turbo
4.Wcześniej nie brał......tylko właśnie po wymontowaniu i zamontowaniu tego turba coś się zaczeło
Awatar użytkownika
rexman
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1665
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:26
Seria: E81-88
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Poza Polską
Lokalizacja: Irl
Kontakt:

Re: bmw e65 730D 231km

Post autor: rexman »

Oil catch can, to niewypał! Tyle w temacie.
Co do turbiny... zapytaj mechanika. Może coś jeszcze doradzi.
bolo88pl
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2017, 16:28

Re: bmw e65 730D 231km

Post autor: bolo88pl »

Ja to myśle czy nie jechać do firmy gdzie robia turbo i tam pogadać ...Niech sami obejrzą ,może cos żle złożone jest
dean2
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2017, 10:25

Re: bmw e65 730D 231km

Post autor: dean2 »

No skoro cały dolot jest w oleju to oczywiste ze puszcza turbo, jedz do jakiej sprawdzonej firmy i niech wyciągają. Jestes pewien ze mechanik który to robił wsadził spowrotem twoją turbine a nie jakiś szrot?
ODPOWIEDZ