PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Ogłoszenia forumowiczów: części samochodowe
Regulamin | Minimum 11 postów, automatyczne kasowanie po 30 dniach bez odpowiedzi.

Moderatorzy: Moderatorzy, Partnerzy

TDS POWER
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2015, 2:00
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: TDS POWER »

Witam ;) Stałem się szczęśliwym posiadaczem Chipa Od Bagora ; ) Wziąłem mocniejsza wersje razem z lepszym rozruchem na ciepłym ; ) Auto szok, nie do poznania ; ) Do 2 tys turbodziura jest tak jak była choć przy 1800 widać ze juz sie cos dzieje ; ) Miałem problem z grzaniem się auta na 4 i 5 biegu lecz przyczyną było niesprawne wisko. Kolejnym moim autem będzie BMW E39 w 3.0d i oczywiscie bede zmuszony kupic ponownie ChiPa od Bagora ; ))) Polecam !!!
Awatar użytkownika
Bagor
Partner
Partner
Posty: 365
Rejestracja: 17 sty 2009, 16:12
Seria: E30
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Rocznik: 1990
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: Bagor »

TDS POWER pisze:Witam ;) Stałem się szczęśliwym posiadaczem Chipa Od Bagora ; ) Wziąłem mocniejsza wersje razem z lepszym rozruchem na ciepłym ; ) Auto szok, nie do poznania ; ) Do 2 tys turbodziura jest tak jak była choć przy 1800 widać ze juz sie cos dzieje ; ) Miałem problem z grzaniem się auta na 4 i 5 biegu lecz przyczyną było niesprawne wisko. Kolejnym moim autem będzie BMW E39 w 3.0d i oczywiscie bede zmuszony kupic ponownie ChiPa od Bagora ; ))) Polecam !!!
Dzięki za opinię :)
Chiptuning silników BMW: http://www.bmw-diesel.pl/forum/viewtopic.php?t=1316
wlasciciel
Świeżak
Świeżak
Posty: 0
Rejestracja: 30 gru 2011, 20:02
Seria: Opel
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: Omega B FL
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Krakow

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: wlasciciel »

Witam. Ja również mogę polecić chipa od Bagora :) moje auto to omega 2.5td program jaki zastosowaliśmy to wersja mocniejsza +30km. Powiem tak samochód od 2,5 tys. obrotów wgniata nieźle w fotel i co najważniejsze nie kopci. Jestem bardzo zadowolony z podejścia do klienta jak i z samej usługi. Wszystko dobrze wytłumaczone, w moim przypadku słaby dól okazał się zła dawka paliwa, gdzie od razu taka przyczynę dostałem od Bagora 100% trafną ;) Polecam.. i coś czuje że za jakiś czas odezwę się znowu do Bagora bo będe chciał coś więcej zmodzić :)
henryy1987
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 31 maja 2015, 20:54
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: henryy1987 »

Dzięki za Chipy na razie testuję ten 30KM a 25 leży sobie i czeka na swoją kolej. Pojeździłem samochodem i jestem pod dużym wrażeniem osiągów tds-a po Chipie od Ciebie. Nawet mechanik mówił że teraz jeździ jak nie TDS. Polecam wszystkim
Jackall
Świeżak
Świeżak
Posty: 0
Rejestracja: 20 wrz 2015, 12:20
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: Jackall »

Spóźnione ale szczere dzięki za modyfikacje i pomoc okazaną w ich instalacji. Pacjent E36 touring z roku 1998,silnik tds. Miałem okazje przejechać się tds'em kolegi który zaopatrzył swoję auto w mapy od Bagora i natychmiast zapragnąłem u siebie wykonać podobne. Zapytanie przez email i niemal natychmiastowa odpowiedź z rzeczowym przedstawieniem całej procedury. Zamówiłem dwie modyfikacje czyli optymalną i mocniejszą wersję a do tego zwiększenie dawki przy rozruchu. Kości dotarły bardzo szybko, niestety okazało się że muszę wlutować podstawkę. Sobotnie popołudnie i jedyny czynny jeszcze zakład gsm który miał wlutować podstawkę. 4 godziny oczekiwania i koleś stwierdził że tego nie da się zrobić na miajscu. Sterownik do odbioru w poniedziałek. W poniedziałek najpierw twierdzili że mimo wszystko nie da się tego zrobić bo to jakiś nieznany stop cyny, po godzinie telefonicznie powiadomili że jednak się udało. Niestety z racji pracy (kierowca) włożyć sterownik z powrotem do auta i sprawdzić mogłem dopiero po tygodniu. Okazało się że wspomniany serwis gsm prawdopodobnie zniszczył mój sterownik nieumiejętnym lutowaniem. Uszkodzili podstawkę którą dostałem z kośćmi, oryginalną kość oraz kość z optymalnymi ustawieniami. Pozostała tylko ta z ustawieniami mocniejszymi. Bagor pewnie miał już mnie i mojego sterownika dość jednak nadal pomagał swoją wiedzą i informacjami. Auto z rocznika '98 fabryczny immobilizer więc przy zakupie nowego sterownika trzeba będzie przelutować jeszcze kości z immobilizera. Załamałem ręce. Ale wziąłem na spokojnie stary sterownik do kogoś innego, tym razem padło na serwis rtv. Tutaj pełen profesjonalizm i pomoc. Okazało się że partacze z serwisu gsm na szczęście nie zniszczyli sterownika tylko spalili podstawkę i zniszczyli kości. Zamówiono kolejną podstawkę i tym razem profesjonalnie ją wlutowano. Sterownik wrócił do auta z kością numer 2 mocniejsze ustawienia i radość z jazdy natychmiastowa. Auto żyje! Naprawdę żyje! Jazda to bajka, przyspieszenia wciskają w fotel! Bez żadnego trudu rozpędza się do przeszło 200km/h. Nocna jazda do granicy czeskiej w kudowie to czysta poezja. Dynamika i elastyczność wzrosła tak że często nie trzeba się posiłkować redukcją żeby dynamicznie przyspieszyć przy wyprzedzaniu pod spore wzniesienie. Auto nie dymi na czarno jedzie jak szatan i spadło spalanie co zauważam płacąc za paliwo. Konkretnych wartości nie jestem w stanie podać bo delektuję się dynamiką trochę nazbyt rozrzutnie nie patrząc na spalanie. Dodam że Bagor natychmiast przysłał mi za symboliczną opłatą zniszczoną kość numer jeden czyli ustawienia optymalne ale tych nie miałem jeszcze czasu włożyć i przetestować. Na razie cieszę się jak dziecko z nowego życia mojego starego ukochanego BMW. Bagorowi naprawdę szczerze dziękuję za modyfikacje, za profesjonalizm i pomoc jaką mi okazał. Uczciwość i profesjonalizm a do tego anielska cierpliwość do trudnego klienta jakim się okazałem. Szczerze polecam taki zabieg dla auta każdemu kto ma szczęście posiadać tds'a. Naprawdę warto zainwestować i cieszyć się nowym życiem Auta. Na koniec chciałbym przestrzec przed korzystaniem z serwisu gsm o nazwie worldtel z ulicy Świdnickiej we Wrocławiu. Nie mają pojęcia o lutowaniu i szczęściu tylko zawdzięczam fakt że nie musiałem kupować nowego sterownika. Szkoda nerwów czasu i pieniędzy.
Awatar użytkownika
Bagor
Partner
Partner
Posty: 365
Rejestracja: 17 sty 2009, 16:12
Seria: E30
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Rocznik: 1990
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: Bagor »

Dzięki za rzeczową opinię :)
Jackall pisze:Kości dotarły bardzo szybko, niestety okazało się że muszę wlutować podstawkę. Sobotnie popołudnie i jedyny czynny jeszcze zakład gsm który miał wlutować podstawkę.
Jeszcze w ramach wyjaśnień - w 95% chipy są w podstawkach i nie trzeba lutować. Wystarczy wtedy tylko wyjąć stary chip z podstawki i włożyć nowy. Podstawka wygląda tak: http://zapodaj.net/images/795b4ace6e77f.jpg

W pozostałych przypadkach jak w cytowanym przypadku, należy wylutować stary eprom, wlutować podstawkę i włożyć w podstawkę nowy chip. Podstawkę dołączam wtedy gratis.
Chiptuning silników BMW: http://www.bmw-diesel.pl/forum/viewtopic.php?t=1316
henryy1987
Bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 31 maja 2015, 20:54
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: henryy1987 »

kolego Bagor Twój chip jest wielki mój TDS chodzi porównywalnie do 2.5CR z tym że ten 2.5 ma dopiero 120 tysięcy km a mój według licznika ponad 220 tys km. Wylutowanie epromu to nie taki duży problem i wlutowanie podstawki na spokojnie 10-15min dla kogoś co potrafi cokolwiek lutować
Awatar użytkownika
Bagor
Partner
Partner
Posty: 365
Rejestracja: 17 sty 2009, 16:12
Seria: E30
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Rocznik: 1990
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: Bagor »

henryy1987 pisze:kolego Bagor Twój chip jest wielki mój TDS chodzi porównywalnie do 2.5CR z tym że ten 2.5 ma dopiero 120 tysięcy km a mój według licznika ponad 220 tys km. Wylutowanie epromu to nie taki duży problem i wlutowanie podstawki na spokojnie 10-15min dla kogoś co potrafi cokolwiek lutować
Dzięki za opinię. TDS po chipie to jest już groźny zawodnik na drodze :)

Faktycznie nie jest dużym problemem wylutowanie epromu i wlutowanie podstawki dla osoby, która ma o tym pojęcie. Ale na szczęście sterowniki z przylutowanymi epromami są rzadko.
Chiptuning silników BMW: http://www.bmw-diesel.pl/forum/viewtopic.php?t=1316
duckman
Świeżak
Świeżak
Posty: 0
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:30
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 2003
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: duckman »

Kolejne E39 530d w manualu podrasowane przez Bagora.
Polecam w 100%.
Awatar użytkownika
baranoski
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 06 paź 2015, 23:30
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Warmińsko-mazurskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: baranoski »

czy te chipsy dalej aktualne i sa w sprzedaży ? mam e34 w automacie ze zdrowym motorem. przydaloby sie troche kucykow :)
Awatar użytkownika
KapselK
Bywalec
Posty: 174
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:46
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 330d
Rocznik: 2006
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Drzycim

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: KapselK »

Chyba cały czas są w sprzedaży, pisz PW do bagora.
E36 318 TDS 2014-2017
E91 330D 2017- ...
Awatar użytkownika
Bagor
Partner
Partner
Posty: 365
Rejestracja: 17 sty 2009, 16:12
Seria: E30
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Rocznik: 1990
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: Bagor »

Na pierwszej stronie jest duży czerwony napis, że oferta jest aktualna :)
Chiptuning silników BMW: http://www.bmw-diesel.pl/forum/viewtopic.php?t=1316
Awatar użytkownika
baranoski
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 06 paź 2015, 23:30
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Warmińsko-mazurskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: baranoski »

a w automacie bedzie czuc roznice?
musze dopczytac jeszcze jak to pozniej wstawic itp
Awatar użytkownika
Bagor
Partner
Partner
Posty: 365
Rejestracja: 17 sty 2009, 16:12
Seria: E30
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Rocznik: 1990
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: Bagor »

baranoski pisze:a w automacie bedzie czuc roznice?
Oczywiście, że tak. Jest pełno opinii w tym temacie opisujących jaka jest różnica.
baranoski pisze:musze dopczytac jeszcze jak to pozniej wstawic itp
Wyślij PW to napiszę jakie informacje trzeba podać.
Chiptuning silników BMW: http://www.bmw-diesel.pl/forum/viewtopic.php?t=1316
elfik3221
Świeżak
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2015, 21:21
Seria: Land Rover
Nadwozie: SUV
Model: RR P38a
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Lubelskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: elfik3221 »

Zamówiłem chip "mocniejszy" do mojej stodółki i gdy po rozgrzaniu silnika do tmp. roboczej dałem kickdowna'a wreszcie poczułem że ten samochód jedzie. Po opiniach na tym forum spodziewałem się efektu ale nie aż takiego, teraz żałuje że nie zamówiłem tego chipa wcześniej. Podejście Bagora do zainteresowanego pierwsza klasa, polecam serdecznie. Jeżeli ktoś się nad tym zastanawia to niech się nie zastanawia tylko zamawia. :P
michaw119
Świeżak
Świeżak
Posty: 0
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:59
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: michaw119 »

Witam po raz drugi ten sam samochód tylko mocniejsza przeróbka, mapka pod mbc na 1.5bara, wyniki świetne, przeskok w odczuciach podczas przyśpieszenia podobny jak w pierwszym przypadku przy samym chipie
Przy chipe mocniejszym przyśpiesza od 80-120km/h w 7.5s a przy chipe pod mbc na 1.5 bara w 5.5s. Oczywiście polecam przeróbki bagora podejście jak wcześniej w pełni profesjonalnie.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2015, 3:23 przez michaw119, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kemez
Świeżak
Świeżak
Posty: 0
Rejestracja: 20 lis 2015, 12:35
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Lubelskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: Kemez »

Witam. Jestem kolejnym mile zaskoczonym klientem Bagor'a. Auto dosłownie dostało porządnego kopa. Zamówiłem racjonalnie najmocniejszy program dla TDS'a współpracującego ze skrzynią automatyczną i całość robi wielkie wrażenie. Jeśli ktoś się waha nad zakupem to mogę szczerze polecić usługi tego forumowicza.
"Learn to live ... live to learn"
Awatar użytkownika
KapselK
Bywalec
Posty: 174
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:46
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 330d
Rocznik: 2006
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Drzycim

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: KapselK »

Ogólnie to korci mnie takie pytanie, może wydać się głupie, ale wole je zadać i być spokojniejszy. Czy przed zamontowanie chipa muszę sprawdzić działanie turbo czy pompy? Bez obaw, że po zwiększeniu mocy coś mi się posypie?
E36 318 TDS 2014-2017
E91 330D 2017- ...
Awatar użytkownika
Bagor
Partner
Partner
Posty: 365
Rejestracja: 17 sty 2009, 16:12
Seria: E30
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Rocznik: 1990
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: Bagor »

Zawsze warto sprawdzić stan podzespołów - nie tylko na chipie ale też na serii. Nie jest jednak to czymś absolutnie koniecznym jeśli nie ma jakichś niepokojących symptomów.
Chiptuning silników BMW: http://www.bmw-diesel.pl/forum/viewtopic.php?t=1316
sovik
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 27 paź 2015, 19:20
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: sovik »

Ja też zamontowałem chip ,mój 318 tds obudził się ze snu i jeździ całkiem żwawo teraz ,non stop korci żeby depnąć do gleby , fajnie wciska w fotel od 2k ;)
Gorąco polecam ! 8)
ODPOWIEDZ