E39 wozi tylem

Tematy związane z mechaniką, zawieszeniem, karoserią i innymi sprawami w pojazdach BMW (nie związane z silnikiem i nie pasujące do reszty działów).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Barman
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:25
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Nowe miasto n/P

E39 wozi tylem

Post autor: Barman »

Witam, mam problem z moja bmw, sprawa wygląda następująco. jadąc na śliskiej drodze (śnieg lód ) tył auta wpada w poslizg . nie ma mowy żeby jechać szybciej niż 60km/H ewidentnie czuć jak tył auta wychodzi na lewo lub prawo, dziś rano u nas była szklanka na drodze, celowo wyjechałem żeby "wyczuć "auto ,, jadą c 50km/h nie wykonują c żadnych ruchów kierownica na prostej oblodzonej drodze bez kolein bez dziór w asfalcie nie da sie auta uprowadzić wozi tylem raz w lewo raz w prawo,
natomiast na suchej drodze czy nawet mokrej po desczu auto nawet w koleinach jedzie jak po szynach poprostu bajka..
wszystkie możliwe luzy jakie auto miało na zawieszeniu zostały zlikwidowane
auto było na geometrii,tak było dociążane .(warsztat polecony przez innych użytkowników bmw)
amortyzatory ok
jedynie co nie jest wymienione to tuleje wachliwe ale są ok nie maja luzów oraz tuleje tylnej belki tez ok wszystko sprawdzane drążkiem szarpiąc za każda tuleje i zero luzów
auto ma opony zimowe good year 225-45-17-może być przyczyna ze są za szerokie na zime?
z auto bylem mega zadowolony dopóki nie spadł pierwszy śnieg porażka..strach jechać żeby nie wylądować w rowie :(
Ktoś podpowie coś sensownego?
.
i dla tych co mieli by zamiar napisać głupoty-

tak ,wiem jak się jezdzi z autem z napędem na tył - zaczynałem od fiata :D poloneza mercedesa teraz bmw
tak, mam pojęcie o mechanice- 0d 10 lat tylko ze auta cięzarowe
nie , auto nie zostawia za sobą 4 śladów
Awatar użytkownika
GuLuN
Bywalec Gadulec
Posty: 550
Rejestracja: 15 mar 2010, 20:18
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: E39 wozi tylem

Post autor: GuLuN »

A dyfer lub kontrola trakcji bo opony masz idealne u mnie są takie same przejedź się bez dsc
Obrazek
Brutal!!!Metal!!!Warrior!!!
Awatar użytkownika
Barman
Bywalec
Posty: 94
Rejestracja: 29 lis 2013, 18:25
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Nowe miasto n/P

Re: E39 wozi tylem

Post autor: Barman »

dyfer.. raczej nie ma wpływu na prowadzenie auta, mam tylko asc jezdziłem bez niego i to samo, nie wiem, została chyba metoda prób i błędów, z tyłu mam tylko nie wymienione tuleje tylnego wózka i tuleje pływajace , nie maja luzów ,wymienie zobaczymy,,ktoś stwierdził ze mogły się zrobic "miękkie"

kto wie ile powinno wynosić pochylenie tylnego koła chyba to jest w minutach?.czy stopniach?
tył powinien być zbieżny ? jak tak to ile ma to być ?
może miałem niefart i pracownik co robił mi geometrie sie pomylił...
jak by ktoś mi podał wartości na jakie ma być tył ustawiony to pojadę jeszcze raz i sprawdzę geometrie. bedzie dobrze to wezmę się za wymianę tuleji.
ODPOWIEDZ