BMW e46 320d Drgania podczas przyspieszania

Tematy związane z mechaniką, zawieszeniem, karoserią i innymi sprawami w pojazdach BMW (nie związane z silnikiem i nie pasujące do reszty działów).

Moderator: Moderatorzy

Bartinio
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2015, 9:19
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2003
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Opolskie

BMW e46 320d Drgania podczas przyspieszania

Post autor: Bartinio »

Witam.
Jestem tutaj nowy jeśli napisałem coś nie tak z góry przepraszam

Wiec tak. Jestem posiadaczem bmw e46 320d z 2003 z przebiegiem 200tyś. autko od nowości w rodzinie . Mam problem z drganiami które występują podczas przyspieszania w granicach obrotów od 1500-2500 cała buda wpada w drgania od przednich foteli aż po sam tyłek autka. wystarczy dodać lub odjąć gazu i drgania ustają... Nie są to jakieś delikatne tylko wyraźne mocne drgania tak jak bym jechał po kostce brukowej. Drgania mocnej są wyczuwalne gdy autko jest zimne (postoi całą noc). Także wyczuwam drgania na wolnych obrotach gdy auto stoi na D i mam wciśnięty hamulec gdy przerzucę na n lub p drgania ustają. Gdy tylko dodam lekko gazu w granicach 900obt. drgania ustają.Czasami też występują podczas jazdy ze stałą prędkościom gdy auto napotyka opór np jadę pod górę. Zauważyłem też że czasami auto ciężko się rozpędza tak jak gdyby go coś trzymało , muszę mocnej wciskać gaz żeby przyspieszało, Parę razy wcisnę gaz do końca i opór znika.Elementy które były wymienione to poduszki pod silnikiem i skrzynią , elastyczny łącznik wały , podpora wału , gumy na dyferencjale, Wyważony został wał i półosie . koła 100% proste,.
Może ktoś spotkał się z podobnym problemem . Z góry dzięki za pomoc
Artur Wrocław
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 22 sty 2015, 23:09
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Dolnośląskie

Re: BMW e46 320d Drgania podczas przyspieszania

Post autor: Artur WrocÅ‚aw »

nie wiem czy uporałeś się z problemem, jeżeli tak to pochwal się co było nie tak, przyda sie dla potomnych. Wydaje mi się, że jest to związane ze skrzynią biegów - konwerter.
ODPOWIEDZ