E46 320d słabo przyśpiesza

Tematy związane z mechaniką, zawieszeniem, karoserią i innymi sprawami w pojazdach BMW (nie związane z silnikiem i nie pasujące do reszty działów).

Moderator: Moderatorzy

mlody327
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2015, 12:41
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Warmińsko-mazurskie

E46 320d słabo przyśpiesza

Post autor: mlody327 »

Witam, mam problem z moim BMW, auto bardzo słabo zbiera się z wolnych obrotów, po wciśnięciu gazu dopiero po chwili się rozpędza ale i wtedy szału nie ma. Na diagnostyce wygląda to tak, że daję gazu a turbo dopiero po chwili się rozpędza. Na piątym biegu przy prędkości np. 100 gdy chcę szybko przyśpieszyć nie da rady, bardzooo wolno się rozpędza. Prędkość maksymalna to 150km/h i więcej ani rusz. Turbo suche, mam dziurke w intercoolerze ale ciśnienie doładowania wynosi max 2,1bar. Co dziwne na postoju jak przygazuje do 3tys to rurę przed EGR mogę normalnie ścisnąć. Ekonomizer dochodzi do 20l na każdym biegu oprócz 5 bo tam dochodzi do 15-16l.

Do tej pory wymieniłem:
- Olej, filtry itp
- Odme
- Elektrozawór przy turbo
- Wyczyściłem czujnik za kolektorem
- Wymieniłem węże podciśnienia
- Ustawiłem na nowo pompe wtryskową

Błędów na kompie nie mam.
Silnik to M47

Jedyna diagnoza jaką usłyszałem to że kąt wtrysku się nie zmienia, ale jak widać zmienia się ale nie wiem czy z opóźnieniem czy to jest ok

Dodaję filmik z parametrami podczas jazdy:
https://www.youtube.com/watch?v=3Qp0d8pjG5M
lechumtm1
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 03 lut 2010, 16:29
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie

Re: E46 320d słabo przyśpiesza

Post autor: lechumtm1 »

Siema. Miałem to samo. Przepływka i mam sensor do dokładnej kontroli. Swoją drogą mam również pewien dylemacik. Orientujesz się czy potrzebny jest ten zbiorniczek od podciśnienia na lewym dzwonie?
mlody327
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2015, 12:41
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Warmińsko-mazurskie

Re: E46 320d słabo przyśpiesza

Post autor: mlody327 »

Z tego co wiem potrzebny jest przy gaszeniu auta, wtedy w tym zbiorniku znajduję się jeszcze podciśnienie i powoli "wygasza" turbo. Ja osobiście to wywaliłem. A jakie miałeś objawy i jak to naprawiłeś?
Artur Wrocław
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 22 sty 2015, 23:09
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Dolnośląskie

Re: E46 320d słabo przyśpiesza

Post autor: Artur WrocÅ‚aw »

no więc z tego co piszesz to wywaliłeś tzw. "akumulator podciśnienia" czyli zbiornik, który ma za zadanie utrzymać stabilne podciśnienie do sterowania turbo.
Zamontuj go ponownie, sprawdź przewody podciśnienia czy są całe i nie popękane , nie dłub nic przy turbinie i jej osprzęcie i ciesz się jazdą.
ODPOWIEDZ