DIS: wysoka temperatura maksymalna

Tematy dotyczące układu chłodzenia silnika i legendarnych przegrzanych głowic.

Moderator: Moderatorzy

ubek123
Świeżak
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 07 paź 2016, 21:00
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie

DIS: wysoka temperatura maksymalna

Post autor: ubek123 »

Hej

niedawno ogarnąłem mojego TDSika zeby juz mnie mógł normalnie wozic w trasy (rozrzad itd. pali od strzala, cieply czy zimny )... ostatnio podpialem sie kontrolnie zeby sprawdzic czy wszystko ok DISem i znalazłem zakladke z czujnikami temperatury oraz bardzo niepokojacą mnie rzeczą: maksymalna wartosc osiagnietą przez silnik 122stopnie. ... (Dodam iz na poczatku po kupnie to mialem 132, czyli ktos przegrzał albo na krótko czujnik spiał lub mam problem z czujnikiem). Poprzedni odczyt wyresetowalem ale teraz jak widac mam "tylko" 122 stopnie. Dodam iż wskazówka nigdy mi sie nie wychyliła dalej niż pół milimetra (nie milimetr, pół milimetra za połowe), obserwowałem rowniez stan plynu chlodzacego, pompa wody i duzo rzeczy nowych ( wiadomo, zawsze moze cos wyjsc). Komputer (przez BC) pokazuje zawsze ok 88 stopni na tescie 7, skad sie tam wzielo 122 w pamieci kompa? czy czujnik temp od zegarów daje tez ten sam sygnal dla BC? czy ten w BC jest z czujnika z dwoma wtyczkami (od dde?)... Chyba ze zaczał sie grzać po dluzszej jezdzie autobahnem jak jeszcze mój elektrozawór tłokorozdzielacza wpadał w szał (silnik chodzil na bardziej wyprzedzonym kącie chyba, bo tłukł sie, dzwonil itd) teraz juz tylko mile "normalne" kleklekle robi, moja mala ciezaróweczka ;] Dodam iż wisko nowe (zamiennik maxgear, trafilo mi sie uszkodzone i caly czas spiete czy zimny,letni, cieply, do wymiany) ale to tym bardziej nie powinno przeszkadzac, raczej pomagac.
Awatar użytkownika
kozane
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2017, 12:48
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 740d
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Lubin

Re: DIS: wysoka temperatura maksymalna

Post autor: kozane »

Może to błąd samego czujnika, jeżeli w teście pokazuje 88 ciągle, to chyba nie problem. Myślę, że to 122 było jakimś złym odczytem czujnika, a zapisało się w pamięci jako max.
Nagrodą za trud jest większy trud. Jeśli ktoś kopie najlepsze rowy, dają mu większą łopatę.
Weatherwax, Esmeralda 'Babcia', Pratchett
ODPOWIEDZ