Climatronic zamiast zwykłej klimy

Tematy dotyczące układu chłodzenia silnika i legendarnych przegrzanych głowic.

Moderator: Moderatorzy

JoannaKa
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 23 wrz 2017, 23:25

Climatronic zamiast zwykłej klimy

Post autor: JoannaKa »

Climatronic zamiast zwykłej klimy1>

Cześć wszystkim
Piszę do was post, ponieważ mam pytanie i chciałabym żebyście mi trochę pomogli, bo sama nie za bardzo się na tym znam, a zawsze to lepiej wypytać kogoś ogarniętego w temacie, a skoro to forum motoryzacyjnie i to jeszcze na temat bmw to mam nadzieje, że znajdę chociaż jedną osobę, która będzie w stanie poradzić rzetelną poradą, a nie jakimiś żartami. Chodzi mi o zmianę klimatyzacji na climatronic. Czy jest to w ogóle opłacalne? Zdaje sobie sprawę, że jest to wykonalne w większości samochodach, ale chodzi mi bardziej o to czy warto przeznaczać na ten cel pieniądze i jeżeli już to do jakiej kwoty? Wiecie może jaki jest orientacyjny koszt? Dodam może, że moje auto to BMW E36. Wcześniej już czytałam, że taka wymiana to nie tylko skupia się na wymianie panelu sterowania, ale że trzeba też dokupić kilka części, z tego co wiem to w ich skład wchodzi nagrzewnica od climatronica i czujnik temperatury wewnętrznej, ale chyba jest tego znacznie więcej. Widziałam nawet gdzieś jakąś listę, ale tam za to było już wypisanych z kilkanaście elementów i nie wiem czy to nie za dużo. Dlatego jakby ktoś mógł podać dokładnie jakie części są potrzebne do zamiany klimatyzacji manualnej na automatyczną i gdzie można je kupić, ew. polecić jakiś serwis części. Szukałam dokładnych informacji o cenę na necie, ale nie mogę nic znaleźć prócz widełek, że jest to koszt od 1500 do 5500 zł, więc to bardzo duża rozbieżność, bo o ile ze 2 tysiące mogę spokojnie na to wyłożyć, to uważam, że 4 już nie bardzo się opłaca, przynajmniej z mojego punktu widzenia. Jak ktoś dysponuje kasą to może wykładać ile chce, ale wtedy to pewnie lepiej kupić auto już z klimą automatyczną.
Mam też pytanie odnośnie samej zmiany klimatyzacji- czy da się to zrobić we własnym zakresie i jeśli tak, to czy zajmuje to bardzo dużo czasu? Ja tego robić na pewno nie będę, ale zastanawiam się czy nie poprosić znajomego, zawsze wyjdzie to taniej niż mechanik, który zdziera pieniądze. Czy osoba, która będzie wymieniać klimę musi posiadać zaawansowaną wiedzę mechaniczną czy wystarczy jeśli po prostu interesuje się samochodami? Wiem, że trochę sporo tych pytań, ale chce być już dokładnie przygotowana kiedy podejmę decyzję, a mam nadzieję, że w sumie pomożecie mi ją podjąć. Niektóre moje pytania brzmią pewnie dość śmiesznie dla niektórych, ale chciałam dodać, że nie znam się na samochodach, a jak próbowałam wypytać znajomych to dostawałam jakieś enigmatyczne odpowiedzi i nadal jestem w kropce. Także ile to kosztuje i czy można to wymienić samemu i jeśli tak to ile czasu to zajmuje? Może ktoś z was akurat się sam tym zajmował i może opisać swoje doświadczenie to było super.
Czytałam też gdzieś, że starsze wersje klimatyzacji wymagają przeróbki, bo nie da się ich nabić. Słyszeliście coś może o tym, czy to możliwe? Bez sensu żebym zabierała się za wymianę jeżeli coś może nie pójść.
Od razu możecie też mi napisać jak u Was sprawdza się climatronic po wymianie i czy było warto wymieniać. Wydaje mi się, że jest to bardzo duża wygoda, jak jeździłam autem przyjaciółki to naprawdę zauważyłam sporą różnicę odnoście precyzji no i sam wygląd jest też o wiele lepszy, dlatego bardzo mi zależy.
Będę wdzięczna jeśli przedstawicie swoje opinie, ale tak w miarę uporządkowane i napisane prostym językiem żebym wiedziała dokładnie o co chodzi. Już zanzaczałam, że jestem kompletnym laikiem, a nie mam do kogo udać się po poradę w tej kwestii. Jak ktoś już sam może wymieniał klimatyzację to fajnie by było jakby pojawił się jakiś opis jak to zrobić, chociaż to pewnie sporo zachodu. Z góry dzięki za wszystkie komentarze i sorry za długość notki, ale już tak mam, że zawsze się rozpiszę. Jakby ktoś miał ewentualnie do polecenia jakiś warsztat, który zajmuje się takimi rzeczami w okolicach Krakowa w miarę przyzwoitej cenie to będzie świetnie. Liczę na Was.
ODPOWIEDZ