E39 525tds układ chłodzenia

Tematy dotyczące układu chłodzenia silnika i legendarnych przegrzanych głowic.

Moderator: Moderatorzy

MartinGlueck525tdsE39
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2018, 12:47

E39 525tds układ chłodzenia

Post autor: MartinGlueck525tdsE39 »

Witam mam problem jestem po wymianie głowicy,chłodnicy,pompy wody, termostatu, wtrysków i tak dalej ogólnie remont pełną gębą dzisiaj jechałem autem w trasę 100km i po 80km się zagotował jakoś dojechałem wyszło ze termostat to jakaś porażka, wymieniłem go na stary który był dobry wyszło jeszcze ze wisko nie spina wymieniłem wszystko jestem po jeździe próbnej i wychodzi na to ze układ jest odpowietrzony ale jest problem wskazówka stoi pion w ukrytym menu temperatura chłodziwa skacze od 83 do 116. Może macie jakieś rady korek jest poluzowany i po przegazowaniu wywala płyn
Awatar użytkownika
tdbezs
Bywalec Gadulec
Posty: 480
Rejestracja: 05 gru 2009, 14:12
Seria: E53-70
Nadwozie: SUV
Model: X5 3.0d/sd
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Chełm

Re: E39 525tds układ chłodzenia

Post autor: tdbezs »

Do sprawdzenia ponownie pompa wody. Potrafią się urwać łopatki. Poza tym, możesz podeprzeć termostat- ten np który był jakiś wadliwy i pojeździć z uchylonym- jeżeli pomimo tego będą problemy z bąblami w zbiorniczku wyrównawczym to masz uszkodzoną albo uszczelkę albo głowicę. Czy poszły nowe śruby do przykręcenia głowicy??
Awatar użytkownika
Dimo
Bywalec Gadulec
Posty: 450
Rejestracja: 11 lis 2010, 22:35
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Łódzkie
Lokalizacja: EZD

Re: E39 525tds układ chłodzenia

Post autor: Dimo »

No i jeszcze pytanie - czy rzeczywiście jest odpowietrzony. Po czym kolega to stwierdził?
Obrazek
Jest również 318tds Compact,96r.oraz New Beetle 2.3 V5.
MartinGlueck525tdsE39
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2018, 12:47

Re: E39 525tds układ chłodzenia

Post autor: MartinGlueck525tdsE39 »

Niestety wszystko poszło nowe i doszedłem do tego ze musi być micro pęknięcie na głowicy które dopiero pod obciążeniem zaczyna puszczać i dzieją się cuda. Narazie się obraziłem na tds stoi i czeka. Macie może gdzieś namiary na pewne głowice albo całe silniki
ODPOWIEDZ