Ile palą nasze tds'y

Problematyka związana ze spalaniem oraz paliwami (w tym biopaliwa i ekologia).

Moderator: Moderatorzy

Ile pali Twój tds

 
Liczba głosów: 0

Awatar użytkownika
rexman
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1665
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:26
Seria: E81-88
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Poza Polską
Lokalizacja: Irl
Kontakt:

Re: golf

Post autor: rexman »

l_mariusz pisze:no jeżeli się porownuje tds-a do golfa to nie wiem o co chodzi???????

[ Dodano: Czw Lut 07, 2008 8:45 am ]
Napewno lolego jadąc na luzie silnik nie oszczędza tylko pali tyle co na wolnych obrotach.Sprobuj nie dawać na luz z górki tylko zdejmij nogę z gazu,efekt oszczędnościowy będzie w 200% lepszy.
Też wychodzę z takiego założenia. :cool:
Wiem,że kiedy się holuje ciężarówkę,trzeba odkręcić wał napędowy od tylnego mostu i podwiesić do ramy,,żeby skrzynia nie pracowała na"sucho". :idea:
Być może zasada pracy skrzyni tam jest inna,ale ja "dmucham na zimne" i nie jeżdżę "na luzie" :wink:
525-tds
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 20 sty 2008, 22:20
Lokalizacja: Kielce

Post autor: 525-tds »

Spalanie
Tyle ile powinien
Czemu to spalanie jest takie ważne ?
i ponownie tds
www.trofea-sport.pl
Siwy
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 08 lut 2008, 21:41
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Siwy »

U mnie ze spalaniem jest cos nie tak chyba ;)
Odpalam bryke pod domkiem zeby sie troche nagrzal przed ciskaniem po ulicach,i tu dziwna rzecz-koputeiro pokazuje spalanie wzrastajace z kazda minuta postoju,w mrozie potrafi dojsc do 17L !! :/
Jak rusze to na kompie spalanie spada.
Ogolnie na miescie pali mi +/- 14L.
Awatar użytkownika
rexman
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1665
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:26
Seria: E81-88
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Poza Polską
Lokalizacja: Irl
Kontakt:

Post autor: rexman »

Siwy pisze:U mnie ze spalaniem jest cos nie tak chyba ;)
Odpalam bryke pod domkiem zeby sie troche nagrzal przed ciskaniem po ulicach,i tu dziwna rzecz-koputeiro pokazuje spalanie wzrastajace z kazda minuta postoju,w mrozie potrafi dojsc do 17L !! :/
Jak rusze to na kompie spalanie spada.
Ogolnie na miescie pali mi +/- 14L.
Spróbuj po odpaleniu nim od razu jechać ale nie przekraczaj 2000obr/min zanim silnik nie "złapie"odpowiedniej temperatury.
Mimo wszystko "podepnij"się pod komputer,bo spalanie masz trochę "wysokie". :???:
Gierap
Bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 04 sty 2008, 11:10
Lokalizacja: Radom

Post autor: Gierap »

Siwy pisze:U mnie ze spalaniem jest cos nie tak chyba ;)
Odpalam bryke pod domkiem zeby sie troche nagrzal przed ciskaniem po ulicach,i tu dziwna rzecz-koputeiro pokazuje spalanie wzrastajace z kazda minuta postoju,w mrozie potrafi dojsc do 17L !! :/
Jak rusze to na kompie spalanie spada.
Ogolnie na miescie pali mi +/- 14L.
Podobno rozgrzewanie na postoju to nie najlepszy pomysł :wink:
Lepiej chwilę po odpaleniu poprostu jedź gdzie miałeś jechać,ale tak jak kolega wcześniej napisał nie ciśnij go pow.2tyś obr i zobaczysz jak ze spalaniem,a i silnik szybciej osiągnie odpowiednią temperaturę :wink:
Obrazek
Siwy
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 08 lut 2008, 21:41
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Siwy »

Gierap pisze:
Siwy pisze:U mnie ze spalaniem jest cos nie tak chyba ;)
Odpalam bryke pod domkiem zeby sie troche nagrzal przed ciskaniem po ulicach,i tu dziwna rzecz-koputeiro pokazuje spalanie wzrastajace z kazda minuta postoju,w mrozie potrafi dojsc do 17L !! :/
Jak rusze to na kompie spalanie spada.
Ogolnie na miescie pali mi +/- 14L.
Podobno rozgrzewanie na postoju to nie najlepszy pomysł :wink:
Lepiej chwilę po odpaleniu poprostu jedź gdzie miałeś jechać,ale tak jak kolega wcześniej napisał nie ciśnij go pow.2tyś obr i zobaczysz jak ze spalaniem,a i silnik szybciej osiągnie odpowiednią temperaturę :wink:
No nie rozgrzewam go temperatury zeby kreska stala w pionie,ale zeby chociaz drgnela na niebieskim polu ;)
Ponizej 2tys obrotow to ciezko jezdzic mi :twisted:
Dzisiaj jechalem z predkoscia patrolowa ;) na swiatlach nawet maluch po podworkowym tuningu mnie wyprzedzil :shock:
Spalanie w dniu dzisiejszej spolecznej jazdy wynioslo 12L,nie przekroczylem 100km/h a ciagalem sie po miescie.
bandegras
Świeżak
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 23 lut 2008, 1:27
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: bandegras »

Mi na trasie wychodzi ok 10l-12l/100km ale przy predkosciach rzedu 160-190km/h to nie tak zle w porownaniu z komfortem jazdy :wink: . w cyklu mieszanym jak zmieszcze sie w 10l/100km to jest dobrze. Mam peugeota ktory spala polowe z tego co moja Mala ale nie jezdze nim wcale:) :razz: :cool: Poza tym Mala wazy pona 1600kg netto a to nie malo:)
Awatar użytkownika
biernus
Bywalec Gadulec
Posty: 419
Rejestracja: 20 sty 2008, 22:57
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: biernus »

Siwy pisze:U mnie ze spalaniem jest cos nie tak chyba ;)
Odpalam bryke pod domkiem zeby sie troche nagrzal przed ciskaniem po ulicach,i tu dziwna rzecz-koputeiro pokazuje spalanie wzrastajace z kazda minuta postoju,w mrozie potrafi dojsc do 17L !! :/
Jak rusze to na kompie spalanie spada.
Ogolnie na miescie pali mi +/- 14L.
No i to jest bardzo osiagalny wynik.
Kwestia
a) jak dalekie trasy
b) jak czeste
c) jaka skrzynia man/aut
e) jaka waga "nogi"
Obrazek
Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl
Siwy
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 08 lut 2008, 21:41
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: Siwy »

1) Trasy kilkanascie-kilkadziesiat km za jednym "podejsciem";
2) Dzien w dzien :mrgreen:
3) e39 525TDS sedan manual
4) waga to nie wiem ile wazy bo nie mam w dowodzie nawet wbitej :lol: ;) a kapcie mam zimowe 225/60/15 :???:
-=Catch Me If You Can=-
gubic
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 20 lut 2008, 1:21
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: polska północna

Post autor: gubic »

ja moją 318 jeżdże dopiero miesiąc
pierwszy pomiar miasto plus 200km trasy: na 87litrach zrobiłem 1130km czyli 7,6l
drugi pomiar miasto plus 100km trasy : na 66litrach zrobiłem 932km czyli 6,9l
Do pracy mam 20km z tego połowa w korku,jeżdżę delikatnie,do skrzyżowań dojeżdzam bez gazu,w korku ruszam bez gazu,raczej nie przekraczam 3-3,5tys obrotów.
Chyba całkiem niezły wynik?
W piątek jadę w sporą trasę. Paryż+powrót w 3 dni,więc na 3tysiącach km będę miał naprawdę niezłą srednią z trasy.Podzielę się spalaniem po powrocie :)
PO POWROCIE : średnia z całej trasy(4000km) 5,6litra.Jazda 130-150km/h średnio 3,5tys obrotów.Myślę że gdybym jechał oszczędnie i bez wielkiego bagażu spokojnie schodzę do ok. 4,8
Średnia na przestrzeni 10000km 6,7ltr pół na pól miasto/trasa
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2008, 19:08 przez gubic, łącznie zmieniany 1 raz.
tomassi99
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 15 mar 2008, 14:38
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 740d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Podlaskie
Lokalizacja: Białystok

Post autor: tomassi99 »

Panowie dlaczego moje 525 td(bez s) łyka tylko 8 na mieście? A u Was średnia to około dychy? Nie chce mi się wierzyć że tyle zmienia sam intercooler.
pipin85
Świeżak
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 14 mar 2008, 14:23
Seria: E30
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 324d/td
Rocznik: 1989
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Łódzkie
Lokalizacja: okolice Skierniewic

Post autor: pipin85 »

A ja napisze ile pali moje 2.4td. A wiec trasa okolo 6.5l/100 w porywach do 7l/100, miasto okolo 9-10l/100, a cyklu mieszanym wychodzi mi tak okolo 8-8.5l/100. Musze sie przyznac ze liczylem ze ciut mniej bedzie mi palic, poniewaz jezdze bardzo delikatnie. Rzadko kiedy dochodze do 3 tys na obrotomierzu.Fakt ze niedziala mi ekonomizer i to spalanie to jest narazie tylko pogladowe. Kapcie mam 205/50 R15.
cdromek
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 20 mar 2008, 19:48
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: śląsk

Post autor: cdromek »

Podziele sę wynikami spalania mojego TDS-a. Średnio wychodzi 6.9 l/100 , maksymalnie udało mi się wypalić 8,6 l jadąc A4 pod silny wiatr , huczało w autku jak przy 190km/h . Najlepszy wynik to 5,7 l , mierzony na odcinku 750 km ,nie była to jazda autostradą, ale delikatna jazda po słabej jakości drogach krajowych. Wlewam tylko v-power diesel.
KML
Bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 05 kwie 2008, 21:47
Lokalizacja: Warszawa/Natolin
Kontakt:

Post autor: KML »

Komp pokazuje 11,3 okres zimowy + cieknący wtrysk, ale nie wiem czy to ma znaczenie :wink:
arcabuz
Bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 19 kwie 2008, 22:52
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Mikołów ( Śląsk)

Post autor: arcabuz »

Mój potrafi zejść na trasie do 6l/100km a na mieście bierze mi średnio 9l/100km. Jak się mocno postaram to zejdę do 8,5l/100 jeżdżąc po Katowicach, a dodam że dziennie robię ok 150 km (większość na mieście )
Awatar użytkownika
HAKET
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 14 kwie 2008, 10:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: HAKET »

Moja ostatnio na trasie zjadła 7.1 /100km , a pomiescie połyka jakies 10-11/100km ale to jazda po krakowie gdzie więcej sie stoij jak jedzie .
Mechanika ogulna pelen serwis silnikow TDS
Diagnostyka komputerowa
FOR MOT 510 086 946
Siódema
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2008, 14:01
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 725tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: ok Wawy

Post autor: Siódema »

Moje "taczysko" E38tds przy normalnej eksploatacji, tzn srednie odcinki, nie chce zejść ponizej 10/100km, ale podczas mykania po autobanie na tempomacie (190 km/h) na odcinku 300 km wypiła 13 literków (full obciążenie).
tomek-tarnow
Bywalec
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:19

Post autor: tomek-tarnow »

sledze temat z tym spalaniem i musze napisac ze to co ktorrzy pisza jest dlamnie niewyobrażalne !!
7-8l na trasie ???

ja jadac swoim po trasie licze 10l na 100km i sie nie myle w obliczeniach bo przewaznie tyle mi wypija a predkosc 130km/h +/- 20kmh a jak po miescie dynamiczniej to powiem ze wskaznik paliwa kładzie sie w oczach !!!

ps smieje sie bo kolegi dynamiczny 406 coupe 3.0 po miescie 25l benzin hehehehehhe
konarM5
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 05 lip 2008, 18:28
Lokalizacja: UK

Post autor: konarM5 »

jak ma sie ciezka noge to i pali.... normalne spalanie okolo 6 w trasie minimalne 4,6 maksymalne 10l . wszystko zalezy od stylu jazdy. jadac okolo 90 nie moze spalic wiecej niz 5-5.5 jadac 100-120 juz okolo 6l. na autostradzie ponad 160 do 180 niestety pali jak smok o 8 mozemy pomarzyc. miasto okolo 7-8l. wersja bieda nawet bez el.szyb. opony fabryka. aha pomiar tylko przy tankowaniu pod korek...komputerem to sobie mozemy wyliczyc prawdopodobna date konca swiata.pzdr
tdserek
Bywalec Gadulec
Posty: 344
Rejestracja: 18 kwie 2008, 10:15
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: WROClove
Kontakt:

Post autor: tdserek »

moj tds 98 325 e36 touring manual w miescie normalnie jezdzac ostrzej 12-13
spokojnie 10 na trasie 6-9
ODPOWIEDZ