BMW e36 TDS 1.8 Problem z osiagami...

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
skroczek1
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 07 lut 2009, 8:15
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Świętokrzyskie
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

BMW e36 TDS 1.8 Problem z osiagami...

Post autor: skroczek1 »

Witam
Posiadam e36 1.8 TDS Touring i mam taki problem z osiagami tzn. Po odpaleniu autka ruszam zbiera sie ale nie czuc mocy...
Czasem jest tak ze jak odpale to pieknie chodzi jest moc/osiagi itd.
Od czego to zalerzy?? Powiecmy ze zaskoczy jest sila itd. wystarczy ze zgasze , odpale znow i juz inaczej chodzi jest mulny...
Ale co zauwarzylem ze jak po odpaleniu jest slaby , przejade np. 1 biegiem mam ok 2 tys obr. przez jakies 10m wcisne pedal w podloge a on w sek zamyka obtotomierz... Czemu tak jest?? jak normalnie jade to wskazowka podnosi sie ale nie tak szybko jak w czesniej opisalem... tak jak by cos z paliwem, ALE CO?? wszystkie filtry sa nowe... zawor egr wyczyszczony... Wezyki z podcisnienia wszystkie NOWE , kolektor wyczyszczony z nagaru... Pompka w baku sidko wyczyszczone...

Co nalepiej samemu sprawdzic przed odaniem do mechanika??

Prosze o porady...
Wie ktos gdzie sie znajduje przekaznik od pompy w baku?? moze on cos szwankuje...
Wiem ze to 1.8 i nie mam co liczyc na jazde sport a wogule mi nie oto chodzi tylko jest to bardzo denerwujace ze raz chodzi tak a raz gorzej... i nie wiem czemu tak jest....
ODPOWIEDZ