Czy można zamontować w TDS Blow Off ?

Tematy dotyczące mechanizmu doładowania i turbiny.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Waski
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 02 sty 2009, 1:08
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 730d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Czy można zamontować w TDS Blow Off ?

Post autor: Waski »

Nie no, nie róbmy agrotuningu, wszystko zamontowane elegancko, i poza samym Blow Off-em nie zobaczysz nic co uznasz za nie fabryczne. "druciarni" nie tworzę. A wymienione elementy są niezbędne do poprawnego działania zestawu. Jako elektronik z zawodu i wykształcenia montowałem dziś sam :) Zawór blow off 235zł, Przekaźnik 38zł, elektrozawór (używka) ok 20zł. Kabli złączek , guzików itp nie mam jak zliczyć (drobne). Wspawane flanszy do zaworu w aluminiowa rurę łączącą intercooler z egr - 50zł.
Gotowy (uniwersalny) zestaw na allegro (z dziadowskim zaworem) 950zł + wysyłka + wspawanie flanszy. Więc mi wyszło duuużo taniej :)
Beemki mają fabrycznie zaszczepionego chochlika, który bez przerwy szepcze Ci do ucha... Co tak wolno, słabo, dawaj ,Ostro... A My wciąż ulegamy pokusie:):)
ANDRU
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: 27 wrz 2008, 21:44
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525td
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Kaliszfornia City

Czy można zamontować w TDS Blow Off ?

Post autor: ANDRU »

Czyli taki niczemu nie potrzeby bayer za 300pln + robocizna. Jak bys mieszkal blizej to bym podjechal to oblukac i kto wie,moze zainstalowac.
Wszystkie części do E34 TDS SEDAN
Awatar użytkownika
Waski
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 02 sty 2009, 1:08
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 730d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Czy można zamontować w TDS Blow Off ?

Post autor: Waski »

Tu się zgodzę, w sumie poza dźwiękiem nic szczególnego nie robi :| Ostatnio po 2 TDS-ach przesiadłem sie na benzynową Beemkę (LPG) i założyłem w niej Turbo (318i [M40B18] 168KM 255Nm), Ganiała jak szalona, ale tam już Blow Off był niezbędny, i jakoś tak sie przyzwyczaiłem :) Teraz znowu mam TaDka, Przyszedł Chip, a teraz Blow Off :)

Dodano: 25 Sie 2010 08:47

Filmiki z przejazdów na Torze w Toruniu, Słychać tu jak pracuje Mój Blow off :)

http://www.youtube.com/watch?v=-RrhBpqV ... re=channel
http://www.youtube.com/watch?v=5JvTXAoVsbs
Beemki mają fabrycznie zaszczepionego chochlika, który bez przerwy szepcze Ci do ucha... Co tak wolno, słabo, dawaj ,Ostro... A My wciąż ulegamy pokusie:):)
Awatar użytkownika
Diler
Bywalec
Posty: 118
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:44
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 318tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Dęblin

Czy można zamontować w TDS Blow Off ?

Post autor: Diler »

Fajnie Ci ten zaworek syczy. to by groźnie brzmiało w moim 318tds. trzeba pomyśleć to może się założy. A możesz wrzucić zdjęcia spod maski gdzie ten zawór zamontowany i jak to wygląda?
Jedyny słuszny wybór - BMW
Awatar użytkownika
Waski
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 02 sty 2009, 1:08
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 730d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Czy można zamontować w TDS Blow Off ?

Post autor: Waski »

Niestety jestem noga z takich bajerów jak wstawianie foto :( Podeślij mi e-mail to prześlę Ci fotki spod maski ;)
Beemki mają fabrycznie zaszczepionego chochlika, który bez przerwy szepcze Ci do ucha... Co tak wolno, słabo, dawaj ,Ostro... A My wciąż ulegamy pokusie:):)
przekorba
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 20 gru 2009, 18:29
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325td
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie
Lokalizacja: Stalowa wola

Czy można zamontować w TDS Blow Off ?

Post autor: przekorba »

waski zajebiscie Ci to chodzi :):)
Awatar użytkownika
Waski
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 02 sty 2009, 1:08
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 730d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Czy można zamontować w TDS Blow Off ?

Post autor: Waski »

Dzięki, na Żywo jest szczerze dużo lepiej ;)
Beemki mają fabrycznie zaszczepionego chochlika, który bez przerwy szepcze Ci do ucha... Co tak wolno, słabo, dawaj ,Ostro... A My wciąż ulegamy pokusie:):)
ANDRU
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: 27 wrz 2008, 21:44
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525td
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Kaliszfornia City

Czy można zamontować w TDS Blow Off ?

Post autor: ANDRU »

Pytanie brzmi za ile możesz coś takiego załatwić z montażem zwykłemu forumowiczowi? :)
Wszystkie części do E34 TDS SEDAN
Awatar użytkownika
Waski
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 02 sty 2009, 1:08
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 730d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Czy można zamontować w TDS Blow Off ?

Post autor: Waski »

Koszt:
Blow off - 260zł taki jak mój na allegro (ala HKS), ale można dowolny. (są już za sto parę zł - pytanie jaki mają dzwięk)
Elektro-zawór na allegro używka 15-20zł można znaleźć
po wkrętkę w szynę podciśnienia trzeba podjechać do życzliwego gazownika :)
przekaźnik czasowy nówka na allegro - 30zł
włacznik pod pedałem gazu - hmm.... ja znalazłem w garażu + inwencja własna (ale raczej grosze)
No i żeby zamocować blow off najlepiej go wspawać w rurkę alu idąca do dolotu - kosztowało mnie to 50zł:(
Montaż - dobra flaszka ;) (tylko z tym wspawaniem to sam musiałem po prośbie iść - chyba że zamiast tego kupisz gumowe kolanko np. z wyjściem dodatkowym na bok, to bez spawania da radę. a i troszkę przewodu podciśnieniowego/nadciśnieniowego - tez drobne)


Swoją drogą koszt "gotowca" na allegro z najtańszym zaworem wartym 100zł to 950zł !!!!
Beemki mają fabrycznie zaszczepionego chochlika, który bez przerwy szepcze Ci do ucha... Co tak wolno, słabo, dawaj ,Ostro... A My wciąż ulegamy pokusie:):)
ANDRU
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: 27 wrz 2008, 21:44
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525td
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Kaliszfornia City

Czy można zamontować w TDS Blow Off ?

Post autor: ANDRU »

Hmmm.Temat bardzo interesujący gdyż już dłuższy czas myslałem o takim gadżecie w swoim śmigaczu.
Wszystkie części do E34 TDS SEDAN
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2405
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Czy można zamontować w TDS Blow Off ?

Post autor: Jawor »

Waski, podrzuc fotkę to wstawię :P

Dodano: 01 Paź 2010 21:29

Zdjęcia od Wąskiego
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
Dawit000
Bywalec
Posty: 194
Rejestracja: 25 cze 2009, 10:51
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Turek

Czy można zamontować w TDS Blow Off ?

Post autor: Dawit000 »

kurde chyba mam za mały monitor żeby to ogarnąc:P
Awatar użytkownika
carl0s
Moderator
Moderator
Posty: 980
Rejestracja: 15 wrz 2010, 7:36
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Czy można zamontować w TDS Blow Off ?

Post autor: carl0s »

hm, u siebie w mieście mam jedną srebrną e34 25tds z zamontowanym blowem. Powiem tak - u mnie taka modyfikacja stoi na tym samym poziomie co spoiler ala calibra, plastikowe brewki i gwizdek w rurę wydechową. Czyli generalnie wieśmac i frytki do tego.

Już samo brzmienie - klekleklekle Psssssssssssssssssssssss kle kle kle psssssssssss jest co najmniej niepoważne, a jeśli ktoś choć trochę zna zasadę pracy turbodiesla, to wie, że nie ma w nim konieczności upuszczania ciśnienia z dotolu celem ochrony turbiny, co z kolei prowadzi do gromkiego śmiechu z posiadacza takowego pojazdu.

Jak na moje, to blow-off pasuje do bmw-diesla jak świni kamizelka. Jakieś golfy TDI to spoko, niczego się po nich nie spodziewam lepszego, ale nie w BMW.
None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!
Awatar użytkownika
Waski
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 02 sty 2009, 1:08
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 730d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Czy można zamontować w TDS Blow Off ?

Post autor: Waski »

Kazdy ma prawo do swojej opini.... Choć chyba nie miałeś przyjemności jeździć 2,5L TDS który ma (jeżeli nie zauważyłeś różnicy) 6 cyl. Zapewne 4 cyl. 318TDS pracuje kleklekleklekle, w 2,5 nie ma takich dzwięków, a już z całą pewnością na obrotach :!: :!: (w TDI na pewno tak jest ale to nie ten silnik kolego!!)
Co do zasady budowy diesla to oczywiście że nawet dziecko wie że nie mając przepustnicy nie ma potrzeby montażu zaworu, ale nie taki był cel, przynajmniej mojej modyfikacji. Na szczęście Twoja opinia jest odosobniona, bynajmniej wśród osób które udało mi się spotkać, i jak dotąd wywołuje raczej salwy zachwytu i zainteresowanie sposobem montażu niż śmiechu. Ale jak powiedziałem... każdy ma prawo do własnego zdania. Nie chcesz... nie zmieniaj nic w swojej buni i ciesz się nieskalana i oklepana serią.
Beemki mają fabrycznie zaszczepionego chochlika, który bez przerwy szepcze Ci do ucha... Co tak wolno, słabo, dawaj ,Ostro... A My wciąż ulegamy pokusie:):)
Awatar użytkownika
carl0s
Moderator
Moderator
Posty: 980
Rejestracja: 15 wrz 2010, 7:36
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Czy można zamontować w TDS Blow Off ?

Post autor: carl0s »

Kolego i tutaj się mylisz, w linku w moim sigu masz autko mojego Brata, które to znam doskonale, a nawet czasem dosiadam - w związku z tym znam odgłos tego silnika bardzo dobrze. 6 cylindrów nie robi tutaj różnicy - to to samo kleklekle, tylko przyspieszone na jałowym, a na "obrotach" jak to nazwałeś nie ma to znaczenia, bo zarówno 4 jaki 6 cylindrów tds pracują jak silnik odrzutowca - huczą, buczą, syczą i generalnie kultura pracy na wysokim poziomie jak na diesla. Zresztą, mówię, dźwięk dźwiękiem, ale sama świadomość zasad działania i "przydatności" blowa w tds - dla mnie to agrotuning. I nie jestem jakimś maniakiem seryjności, jednak są modyfikacje fajne, ciekawe i przydatne ("chip", turbo-hybryda, modyfikacje oświetlenia czy układu napędowego - most ze szperą na ten przykład), i są modyfikacje nieprzydatne i balansujące na granicy tandety - właśnie blow w dieslu, wszelkiego rodzaju "sportowe" tłumiki, spoilery itp. plastikowe ustrojstwa czy wspominany gwizdek w rurze.

Ja wiem ja wiem, zawsze to coś nowego, niespotykanego, bo kolega w tds nie ma i robi duże oczy jak bryka syczy... a po otwarciu maski widać aluminiowy korpusik zaworu, ja wiem, że to taka namiastka potężnej zaturbionej benzyny stworzonej do sprintu czy latania bokami... W wersji "budżet" oczywiście bo blow kosztuje 1000, a zaturbienie i wystrojenie benzyny "żeby tak fajnie syczała" kosztuje 10 do 20 razy więcej nie licząc późniejszej eksploatacji.

Ja nie neguję tego, że Ty sobie blowa zamontowałeś - absolutnie nie. Tak jak stwierdziłeś, przedstawiłem tu moją opinię, ale uwierz mi, w towarzystwie w jakim się obracam tds z blowem wzbudziłby co najwyżej śmiech i spojrzenie z politowaniem. Fakt, że Ci ludzie to raczej fani innej marki, to jednak zdecydowana większość posiada dość mocno zmodyfikowane turbodiesle AWX, czyli pompy 11, wtryski hybryda i do tego turbiny adaptowane z dużo większych silników - czyli generalnie osoby obeznane w temacie modowania.

Ale - skoro Tobie się podoba i robisz respekt na dzielni - spoko, kłaniam się i może do zobaczyska na jakimś spocie;).
None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!
Awatar użytkownika
Waski
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 02 sty 2009, 1:08
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 730d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olsztyn

Czy można zamontować w TDS Blow Off ?

Post autor: Waski »

I myślę że tu pora zamknąć tą dyskusje, każdy wyraził swoją opinię. O ile nie sprzedam obecnej e36, może przy którymś spocie będę mógł zaprezentować Tobie jak bez hybryd i grubych modów, zbiera się 2,5 TDS z 400Nm pod maska, i tandetnym Blow-offem. Jeżeli sprzedam ją , następna na pewno również przejdzie modyfikacje.
Dodatkowo nadmienię, skoro obracasz sie w świadku grubych modów to powinieneś to docenić - nie będziemy rozmawiać jak laicy (wybacz, jeżeli sam robisz dużo grubsze mody w autach - uznasz to za tandetę). Osobiście dołożyłem Turbo (notabene z TDS) do e36 318 M40B18 w garażu bez kanału i specjalistycznych narzędzi (koszt ok 3K), Do tego na podtlenku LPG!! Wynik - 168KM@256NM /166KM@233Nm (LPG), oraz 3cie miejsce w jednej z eliminacji mistrzostw polski 1/4mili (reszta auta seryjna, w pełni wyposażona).
Pozdro
Beemki mają fabrycznie zaszczepionego chochlika, który bez przerwy szepcze Ci do ucha... Co tak wolno, słabo, dawaj ,Ostro... A My wciąż ulegamy pokusie:):)
papwil
Bywalec Gadulec
Posty: 502
Rejestracja: 16 mar 2008, 23:04
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Czy można zamontować w TDS Blow Off ?

Post autor: papwil »

zeby nie bylo ze wszyscy na jednego to dorzuce od siebie ze w 100% zgadzam sie z carl0sem. blow off w dieslu psu na bude potrzebny - dla mnie zalatuje agrotuningiem. Waski, skoro tak dobrze ogarniasz temat to napewno jestes swiadomy ze blow off w tds nie tylko nie jest obojetny a wrecz przynosi negatywne skutki w postaci upuszczenia cisnienia z dolotu przy kazdorazowym odpuszczeniu gazu
ODPOWIEDZ