[e46] 320d 136hp buczenie i stukanie

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

BIZACKI
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2010, 11:08
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Piekary ÅšlÄ…skie

[e46] 320d 136hp buczenie i stukanie

Post autor: BIZACKI »

Witam nie dawno zakupiłem e46 i wystąpiło pare problemów mianowice przy zmianie biegu 1 2 3 słychać takie dziwne dobijanie przynajmniej na tych biegach naj bardziej: Drugi problem to dziwne buczenie dobiegajace z tylnej czesci pojazdu naj bardziej słyszalne przy predkościach 75a90km/h ale tylko buczy przy jechaniu na luzie lub puszeczeniu pedalu gazu gdy sie doda gaz ustepuje pusci buczy Autko ma przejechane 180tys co moze byc tego powode kolo dwumasowe nie moze chyba buczec Zgóry dziękuje za pomoc
Awatar użytkownika
wojtek_blekitny
Moderator
Moderator
Posty: 921
Rejestracja: 06 wrz 2008, 23:51
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: okol. Poznania

Bmw e46 320 136hp buczenie i stukanie

Post autor: wojtek_blekitny »

1. Proszę niezwłocznie poprawić interpunkcję.
2. Czy był kontrolowany poziom oleju w przekładni głównej?
"Exercise your inner demons"
E34: "Ulep z samego serca Wielkopolski"
BIZACKI
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2010, 11:08
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Piekary ÅšlÄ…skie

Bmw e46 320 136hp buczenie i stukanie

Post autor: BIZACKI »

Olej nie tylko w silniku wymieniany a przekładnia główna czyli skrzynia biegów Tak prócz silnika nigdzie wymiany oleju nie było
Awatar użytkownika
wojtek_blekitny
Moderator
Moderator
Posty: 921
Rejestracja: 06 wrz 2008, 23:51
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: okol. Poznania

Bmw e46 320 136hp buczenie i stukanie

Post autor: wojtek_blekitny »

Zwróć uwagę na wytyczne z mojego pierwszego postu w tym temacie, bo kolejnego 'ustnego' ostrzeżenia nie będzie.
Przekładnia główna to nie skrzynia biegów.
"Exercise your inner demons"
E34: "Ulep z samego serca Wielkopolski"
Szamil
Bywalec
Posty: 255
Rejestracja: 19 lis 2009, 20:50
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdansk

Bmw e46 320 136hp buczenie i stukanie

Post autor: Szamil »

Witam,

sprawdz przeniesienie napedu-wał.

Pozdrawiam
Rzuc okiem na moje byłe 540i

Obrazek
BIZACKI
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 22 wrz 2010, 11:08
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Piekary ÅšlÄ…skie

Re: Witam mam małe pytanie co do e39 530d 193hp

Post autor: BIZACKI »

Mianowicie jest to model z automatyczna skrzynia biegów a problem polega na tym czy po przekręceniu kluczyka na zapłon powinna się zaświecić kontrolka awari skrzyni biegów po odpaleniu gaśnie jak wiele innych kontrolek czy tak ma byc bo wczesniej wydawało mi sie ze wogóle nie zapalała się chyba że to przeoczyłem a autko mam od tygodnia dopiero
bmwfans
Świeżak
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 07 sty 2012, 14:30
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

Re: [e46] 320d 136hp buczenie i stukanie

Post autor: bmwfans »

BIZACKI pisze:Witam nie dawno zakupiłem e46 i wystąpiło pare problemów mianowice przy zmianie biegu 1 2 3 słychać takie dziwne dobijanie przynajmniej na tych biegach naj bardziej: Drugi problem to dziwne buczenie dobiegajace z tylnej czesci pojazdu naj bardziej słyszalne przy predkościach 75a90km/h ale tylko buczy przy jechaniu na luzie lub puszeczeniu pedalu gazu gdy sie doda gaz ustepuje pusci buczy Autko ma przejechane 180tys co moze byc tego powode kolo dwumasowe nie moze chyba buczec Zgóry dziękuje za pomoc

witam wszystkich na tym forum jestem nowy!
kolego mam taki sam problem z tym buczeniem gdy auto jest zimne teraz zimą,jak wrzuce 4bieg i dojerzdzam do krzyżówki i puszcze gaz na biegu to buczy nie wiem czy to półosie,czy sam dyfer-olej zmieniony(motul)może olej przymarza???
czy luz na wale-poradzcie cos koledzy...
pozdrawiam-uszanowanie!
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Re: [e46] 320d 136hp buczenie i stukanie

Post autor: siudek »

Witaj - do witania się jest inny wątek.

Może to dość trywialne i prozaiczne, ale bierzecie w tych wypadkach pod uwagę po prostu tłumik? Na luzie wpada w wibracje, na obrotach nie słychać tak. Ostatnio kolega tak miał, męczył się z tym chyba z miesiąc, aż samo się przypadkiem naprawiło, bo wymieniał akurat tłumik na nowy. :] Znam też przypadek z podwórka, że po zamontowaniu porządnie kompletu OE mocowań nagle auto zrobiło się sporo cichsze (wymienione przy okazji spawania małej dziury, taki dodatkowy "bonus").

Most nie buczy "tylko na luzie" a raczej właśnie pod obciążeniem (wyje nie buczy ;] ), tak samo nie bardzo rozumiem co mają półosie "buczeć"? Luz na wale to stuki (albo wałek ataku, albo poduszki skrzyni, albo zawieszenie mostu).

Pzdr.
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
bmwfans
Świeżak
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 07 sty 2012, 14:30
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

Re: [e46] 320d 136hp buczenie i stukanie

Post autor: bmwfans »

JAK MOST NIE BUCZY NA LUZIE?TO CO STOI W MIEJSCU NA LUZIE?CZY NA LUZIE CZY NA BIEGU TAK SAMO SIE OBRACA-PRACUJE!MOZE I KOŁA PODCZAS JAZDY STOJĄ W MIEJSCY!!
JAK SŁYSZE NIEKTÓRE WYPOWIEDZI TO RĘCE OPADAJĄ :lol:
jesli chodzi o tłumik kolego to juz to przerabiałem i zakonczyło się tym iż zostało dłożone mocowanie rury wydechowej od poduszki skrzyni biegów,a odpowiedzialne za to było nie żadne buczenie tylko GRUCHANIE gdy dodało sie gazu delikatnie na postoju to gruchanie ustępywało...A PRZYCZYNA TEGO JEST FAKT IŻ WIĘKISZOŚC Z NAS W SWOICH E46 MAMY POWYCINANE ORGINALNE PLECIONKI Z USZTYWNIENIEM I ZASTĄPIONE UNIWERSALNA ZWYKŁĄ PLECIONKĄ I WTEDY NA NIEJ POWSTAJE POPROSTU SPORY LUZ.Mówimy przeciez o tym iz dojeżdzając na 4biegu do krzyżówki bez gazu to słychać most jakby chodził na sucho-u mnie wystepuje tylko gdy auto jest zimne po nocy.olej zmieniony wczoraj motul
Co do półosi to umnie maja wyczówalny luz przód-tył i dlatego pytam może one coś chałasują...
PS.MAM WRAŻENIE ŻE NIE KTÓRZY POPROSTU GDZIEŚ COS PRZECZYTAJĄ I PODAJA DALEJ TAKIE BZDURY CZESTO SPOTYKAM SIĘ Z OPINIAMI MECHANIKÓW IZ TWIERDZĄ ŻE JAK CHCESZ POPRAWIĆ SOBIE HUMOR TO WŁĄCZ JAKIEKOLWIEK FORUM-I POWIEM WAM SZCZERZE IZ CORAZ BARDZIEJ MNIE PRZEKONUJA TAKIE OPINIE...HEH
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: [e46] 320d 136hp buczenie i stukanie

Post autor: raven_1983 »

bmwfans - mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że twój post jest idealnym poparciem tezy, że ktoś gdzieś coś usłyszał...

Na merytoryczną odpowiedź chęci już nie mam... sorry... zima czy co... chyba tolerancja głupoty mi spadła.
bmwfans
Świeżak
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 07 sty 2012, 14:30
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

Re: [e46] 320d 136hp buczenie i stukanie

Post autor: bmwfans »

NIE ROZUMIEM BIJESZ DO MNIE CZY CO???
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Re: [e46] 320d 136hp buczenie i stukanie

Post autor: siudek »

Heh, mam nadzieję, że daleko Ci te ręce nie opadły. Kolego, nie musisz krzyczeć tak, wystarczy dobrze przeczytać. Trochę przykro iż to, że jestem zarejestrowany na forum internetowym oznacza dla Ciebie, że nie wiem "jak się kółka kręcą w aucie"...
siudek pisze:Most nie buczy "tylko na luzie"
Most ewidentnie "wyje" podczas jazdy, słychać to wyraźnie. Jak sam napisałeś tłumik często jest powodem hałasu w aucie - u mnie wpada w spory rezonans i wtedy właśnie "buczy" a nie trzeszczy. To jest odpowiednie słowo dla odzwierciedlenia tego dźwięku w kabinie. A półosie stukają, a Ty piszesz o buczeniu, stąd zadałem - chyba nawet logiczne - pytanie. Skąd ta frustracja? Skoro to wszystko dla Ciebie takie oczywiste, to powiedz mi, po co zakładasz temat na forum internetowym o dźwiękach w Twoim samochodzie, gdzie nawet nie nagrałeś filmu? Mechanik podejdzie do auta, odpali, pojedzie, posłucha, sprawdzi. Jeśli mam sobie ten dźwięk jedynie wyobrazić, to właśnie takie zadaje pytania. Diagnoza dźwięku na odległość jest dość trudna.

Gruchanie/buczenie/wycie - w tym temacie zazwyczaj ciężko się porozumieć bez słyszenia, bo każdy nazywa to co słyszy subiektywnie inaczej. To tak samo jak dla niektórych bujanie obrotami to szarpanie silnikiem.
bmwfans pisze:PS.MAM WRAŻENIE ŻE NIE KTÓRZY POPROSTU GDZIEŚ COS PRZECZYTAJĄ I PODAJA DALEJ TAKIE BZDURY CZESTO SPOTYKAM SIĘ Z OPINIAMI MECHANIKÓW IZ TWIERDZĄ ŻE JAK CHCESZ POPRAWIĆ SOBIE HUMOR TO WŁĄCZ JAKIEKOLWIEK FORUM-I POWIEM WAM SZCZERZE IZ CORAZ BARDZIEJ MNIE PRZEKONUJA TAKIE OPINIE...HEH
Cóż, owszem, masz sporo racji. Jednak w tym wypadku chyba nieco się minąłeś z konkretami. Polecam poczytać to forum nieco więcej niż parę dni - jak wszędzie, są elementy humorystyczne, diagnozy z powietrza i ludzie oczekujący cudownego naprawienia swojego samochodu poprzez pisanie postów na forum. Życie. Jednak jest również sporo wiedzy i informacji, a co Ty z tego weźmiesz dla siebie, to już zależy wyłącznie od Ciebie.

Dla odmiany mnie często śmieszą Ci "wielcy" mechanicy, którzy z zasady nabijają się z for internetowych, a sami wymieniają pompę próżniową, bo turbina nie ciągnie, szukają kurka odpowietrzającego w m51, kultywują niestworzone historie przed biednym Klientem, a na koniec i tak każą mu wymienić pompę wtryskową, a najlepiej sprzedać, gdyż to już się nie opłaca. Nastawnik pompy mylą z całą pompą, pod diagnostykę podłączają cokolwiek, VAG-COMem diagnozują BMW, chcą naprawiać pompę vp-37 w e34 i wiele wiele innych. I kto się z kogo śmieje?

Pzdr.
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Dimo
Bywalec Gadulec
Posty: 450
Rejestracja: 11 lis 2010, 22:35
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Łódzkie
Lokalizacja: EZD

Re: [e46] 320d 136hp buczenie i stukanie

Post autor: Dimo »

Bmwfans-to jaki masz problem? Jedż do mechaników,z których opiniami tak czesto sie spotykasz i oni Ci problem rozwiążą: "DYFER DO WYMIANY,KOMPLETNY Z PIASTAMI ".
Obrazek
Jest również 318tds Compact,96r.oraz New Beetle 2.3 V5.
Manolito77
Moderator
Moderator
Posty: 273
Rejestracja: 15 lip 2010, 11:31
Seria: F07-18
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525d
Rocznik: 2011
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: DW

Re: [e46] 320d 136hp buczenie i stukanie

Post autor: Manolito77 »

Bmwfans: skoro Ci mechanicy są tacy mądrzy według Ciebie a na forach jest dno to po jaką cholerę tu wchodzisz i zawracasz ludziom d****???
Jedź do tych swoich mechaników i u nich zasięgaj wiedzy skoro są taką jej skarbnicą...
P.S. Jak do tej pory to ja miałem częściej ubaw z tych wielkich mechaników bo dzięki forum okazywało się, że usterka jest spowodowana jakąś pierdołą a "mechaniki" chcieli mi już pół auta wymienić. Nie wspomnę już nawet o tym, że połowa tych wielkich "mechaników" sama siedzi na forach i tylko wrzuca pytania w stylu "co się stało, że się zesrało...?" by po otrzymaniu odpowiedzi lecieć potem do warsztatu i cynić przed klientem "jaki to ja jestem spec" a forum to dno.
http://aso-bmw.pl/?src=link&ref=MJqK0dn3YdKMOucL - czesci oryginalne i zamienniki w dobrych cenach, rabaty, promocje. Polecam.

https://golead.pl/p/shcr/QmfL/KT0e - wszystko inne.
Awatar użytkownika
Dimo
Bywalec Gadulec
Posty: 450
Rejestracja: 11 lis 2010, 22:35
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Łódzkie
Lokalizacja: EZD

Re: [e46] 320d 136hp buczenie i stukanie

Post autor: Dimo »

Manolito77 pisze: połowa tych wielkich "mechaników" sama siedzi na forach i tylko wrzuca pytania w stylu "co się stało, że się zesrało...?" by po otrzymaniu odpowiedzi lecieć potem do warsztatu i cynić przed klientem "jaki to ja jestem spec" a forum to dno.
He he,dobre dobre :lol: :lol: no i jakże prawdziwe.
Obrazek
Jest również 318tds Compact,96r.oraz New Beetle 2.3 V5.
ODPOWIEDZ