[e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Tematy dotyczące układu paliwowego, pomp wtryskowych, ich nastawników i wtrysków.

Moderator: Moderatorzy

12345Artur
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:44
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

[e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: 12345Artur »

witajcie...
mam problem z 318tds '99r. touring.
Wszystko pięknie chodzi ale jak mi paliwo w zbiorniku spadnie poniżej 1/4 (ale nie wchodzi jeszcze na rezerwe) to auto nagle zaczyna mulić po czym gaśnie. Nie odpali za chiny. Wystarczy dolać trochę ropki i auto po dluzszym chęłtnięciu zapali i pojedzie dalej. Pozniej zapala i jezdzi normalnie jak powinna do momentu aż znowu paliwa w baku nie spadnie w w/w poziom....

sprawdzałem pompkę chodzi normalnie tak jak powinna, jedyne co mi się rzuciło w oczy to nie ma na dole tej pompki filterka żadnego.

przedmuchałem węże ...niby paliwo przepływa na drugą strone widząc po węzach

no ale co...numer dalej ten sam czyli. Jade sobie jade paliwo spada ponizej 1/4 zbiornika i gaśnie-tak było ostatnio, brak mocy i gaśnie. Zapalic pozniej juz nie chce. Po dolaniu ropy odpaliła po chwili chełtania i pojechala dalej jak gdyby problem nie istniał


a dzisiaj było tak, żwawiej wkrecalem przy ruszeniu i przy 4 biegu jak juz na spokojnie leciałem to zamuliło go no to reduk na 3 i sandał i tak trzymajac 2500-> na 4 biegu przejechałem 2km ponad... moc miała i wszystko. Mysle moze cos przytkało i ją przepali czy coś... zatrzymałem sie na skrzyzowaniu i padła. Jak padła tak nie zapali za chiny. No to po kanisterek do bagażnika dolałem ropki i odpalam...chełt dłuższy odpaliła i pojechała jak gdyby nigdy nic.

I tak ta historia sie w kółko kręci, jezdzi i pali normalnie dopoki nie spadnie paliwa ponizej 1/4 zbiornika.
Jak osiagnie swoj "krytyczny moment" to mowi halt na drodze.

zatankuje, pojedzie dalej.

ma ktoś pomysła?
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: [e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: raven_1983 »

Kompletny standard...

Nieszczelność w układzie paliwowym - miłej lektury forum.
12345Artur
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:44
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

Re: [e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: 12345Artur »

kopałem na tym forum już 2 dni i w końcu napisałem tego posta.
Nie wiem czy ja źle zapytanie w szukajke rzuciłem ale nie znalazlem pomocnych informacji.

Może jednak ktoś coś podpowie albo podrzuci temat

P.s.
tak sobie teraz uświadomiłem.. nie ma takiej opcji żeby była nieszczelność w transporcie paliwa miedzy bakiem a pompą -> mam weżyk przezroczysty od filtra do pompy i zero jakichkolwiek oznak powietrza... więc to napewno nie to.

coś mi się wydaje, że oszukuje mnie wskazówka. Tylko pytanie jak to skorygować/sprawdzić/naprawić
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: [e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: raven_1983 »

To może poszukaj tematów na temat problemu z przelewaniem się paliwa pomiędzy zbiornikami paliwa...

Temat jest BARDZO pospolity w E36 a twój temat nie ma w sobie NIC nadzwyczajnego.
12345Artur
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:44
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

Re: [e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: 12345Artur »

pisałem że przelewanie naprawione i chodzi (czyszczone węże itp) i to napewno sprawne jest, pompka też sprawna, nie łapie lewego powietrza i dlatego nie wiem o co chodzi, jakby to była ktoras z tych trzech rzeczy to faktycznie rozwiazanie proste.
ale jak na razie nie mam pomysłu
ale może ktoś ma
Mamamuszi
Bywalec Gadulec
Posty: 361
Rejestracja: 17 sty 2010, 17:30
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

Re: [e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: Mamamuszi »

To że pompka"chodzi" nie oznacza ze pompuje,trza by zdiąć przewód paliwa przed pompą wtryskową,wyjąć przekażnik pompki,założyć mostek,jak wypompuje paliwo do zera to można założyć że jest sprawna i sprawny jest układ.
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: [e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: raven_1983 »

No i mamy KOLEJNY wątek o tym samym... dlaczego?

Bo autor jest przekonany o niesamowitej unikalności swojego problemu.

Szkoda mi czasu na dyskusję w tym temacie.
12345Artur
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:44
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

Re: [e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: 12345Artur »

no to jak kolejny to może by tak podrzucił ktoś temat a nie zaśmiecał swoimi mądrościami?
ja sie zeszukałem i nie znalazłem.
nie ma to jak liczyć na pomoc klubowiczów....
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: [e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: raven_1983 »

Sorry - za mnie nikt pracy nie wykonuje.
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Re: [e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: siudek »

Drogi kolego, szukaj w wyszukiwarce forum fraz: test butelki, nieszczelność, pompka w baku, mało paliwa gaśnie

Wyszukując, zaznacz aby pokazywało Ci tematy a nie posty, łatwiej szukać wśród wyników. Forum działa już ładnych parę lat, niektórzy z nas są tu od początku stąd czasami już nie chce się wałkować setny (dosłownie) raz tego samego. Temat naprawdę szeroko omawiany na forum. Pompka jak "bzyczy" to nie od razu działa, to pamiętaj - to też dowiesz się z przypadków na forum, gdzie wielu twierdziło że pompkę mają sprawną, a jednak okazało się inaczej. Jeśli wskazania są prawidłowe, a układ szczelny, to niestety nic odkrywczego tylko ewidentnie albo pompka paliwa albo jakaś nieszczelność w okolicach baku. Do sprawdzenia jeszcze pływak.

Ważne jest też - czy na tym 1/4 baku odpalasz bez problemu silnik? Czy takie cuda dzieją się tylko podczas jazdy? Czy faktycznie jest 1/4 baku paliwa?

Powodzenia.
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
12345Artur
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:44
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

Re: [e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: 12345Artur »

pompka wypompowała mi paliwo ...tak jak kolega wyżej wspomniał żeby przetestować.
Z prawej strony baku gdzie jest pompka =wyssała do zera. Gorzej bo z lewej paliwo utknęło.

z tego co widzę to na jakiejs zasadzie podciśnienia to paliwo się musi przelewać,
węże przetkane, są drożne, ten cały nie wiem co to jest zwężka venturiego też bez zadnych jakis syfow itp...a mimo to nie przelewa się

co ciekawe to co zostało z lewej strony to właśnie rezerwa. (tak wychodzi na zegarze)

sprawdziłem i pływaki i pompkę i węże miedzy komorami i tą zwężkę, niby wszystko ok-pisze niby a dalej nie hula jak powinno

co tu jeszcze ma znaczenie przy przelewie z jednej na drugą stronę?
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Re: [e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: siudek »

siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
12345Artur
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:44
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

Re: [e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: 12345Artur »

dzięki kolego za opisanie dokładnie z tą wyszukiwarką, troche zle jednak to wyszukiwałem, mea culpa.
dzięki za posty.

sprawdzałem dzisiaj wskazania pływaków=zegar, jest wporządku (sprawdzane fizycznie z ilościa w zbiorniku oraz omomierzem czy nie mają przerwy)

jest szczelny układ nie ma nigdzie "bąbelkowania". Jedyny problem który widze to właśnie to że nie przepływa paliwo z lewej komory baku na prawą. Wiec albo pompka daje za słabe ciśnienie albo nie wiem....węże niby po przedmuchaniu są sprawne itp bo jak dmuchne to drożne...
to że gasł jak doszlo do 1/4 zbiornika to właśnie dlatego że pompka z prawej komory wyssała wszystko do zera, a z lewej nie miało jak zaciągnąć. tu jest ten problem, który w czasie jazdy gasł, i nie odpalał, (jak w prawej sie zrobilo paliwo=dolałem poprostu) to normalnie palił jezdzil itp. tylko właśnie ta cholerna lewa strona.... cała rezerwa paliwa tam mi utknęła. W obecnej chwili wypompowałem paliwo całkowicie ze zbiornika jeszcze raz przedmuchiwałem węże i dalej szukam po forum jeszcze może coś przeoczyłem
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Re: [e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: siudek »

Przedmuchanie to jedno - ale nie zawsze należy przedmuchać, czasami trzeba kupić nową gumę. ;] Przyjrzyj się czy wężyki nie są już twarde, oringi/opaski też wypadałoby sprawdzić. To takie głupie rzeczy, ale jeśli inne sprawy są ok, może się okazać, że to po prostu zmęczenie materiału. U Jawora było wszystko zmienione i nagle nie odpala, wymieniliśmy mały oring gumowy w koszyku pompy i nagle jak ręką odjął. Dodam, że stary nie był rozerwany ani nie wyglądał jakoś źle - jednak nie trzymał jak należy. Zatem nie zawsze jak "patrzysz to widzisz".

Pzdr.
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
Mamamuszi
Bywalec Gadulec
Posty: 361
Rejestracja: 17 sty 2010, 17:30
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

Re: [e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: Mamamuszi »

Reszta kolego jest niestety w Twoich rękach,zwężkę przelewu zostaw w spokoju[stabilizuje ciśnienie dla pompy wtryskowej],winne będzie łączenie komór
12345Artur
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:44
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

Re: [e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: 12345Artur »

teraz na próbę zatankowałem ~5L ropki, na całkowicie pusty zbiornik (obie komory 0 paliwa). odpaliłem przejechałem się 5km, wszystko normalnie cacy. rezerwa też swieci wiadomo. Pozniej mierzyłem omomierzem pływaki i co sie okazało-ku mojemu zdziwieniu wg Ohm'ów więcej paliwa znajomowało się w lewej komorze niż prawej (przed testem obie miały te same wartości czyli tam gdzieś okolice 12ohmów) no i ogolnie to auto stało pol h zapalone, pozniej odczekałem parenascie minut znowu odpliłem itp i chodzi normlanie. nie wiem...naprawił się ten przelew międzykomorowy czy co....

jutro dalsza część wzmagań i jeszcze raz przepatrzę te wężyki tak jak wspominaliście. Później zrobie większe testy, wiecej paliwa i znowu będę zjeżdżał do 1/4 i rezerwy, ciekawe czy dojdzie :oops:

Póki co dziękuje za porady :mrgreen:
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Re: [e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: siudek »

Szczerze to ja bym sobie odpuścił tankowanie, testy i podobne zmagania, szkoda by mi było czasu. Po prostu wymieniłbym gumowe elementy na nowe i opaski/oringi, na koniec wszystko porządnie i dokładnie zmontował. Koszty tychże to grosze w ASO, a nowe przewody to nowe przewody, spokój na następne 13 lat. Wyjdzie szybciej niż jeżdżenie i testowanie - bo ze starymi okaże się że "samo się naprawiło", pojeździsz, znów "samo się zepsuje", wpadniesz na forum, pogadamy i tak w kółko można. Lepiej po prostu zrobić i zapomnieć, zwłaszcza że koszt żaden.

Pzdr.
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
12345Artur
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:44
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

Re: [e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: 12345Artur »

w sumie to Ci powiem, że masz racje, zrobić to raz a dobrze, w takim razie uderzam na ASO jutro:)
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Re: [e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: siudek »

Tylko spisz sobie z ETK co dokładnie masz kupić, bo zrobisz zakupów i powymieniasz wszystko niepotrzebnie. Nie w każdym ASO są przyjaźni doradcy, nie wiem jak u Ciebie, lepiej iść mając pojęcie po co. Nie jest tam dużo tych elementów i drogo też nie powinno wyjść, a przynajmniej jak coś się będzie działo to wiesz, że to nie "jakaś dziurka czy pierdółka".

Pzdr.
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
12345Artur
Bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 26 lis 2010, 20:44
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

Re: [e36] spada do 1/4 baku i auto gaśnie

Post autor: 12345Artur »

wiem wiem;) już nie raz tam byłem czaje o co chodzi, u mnie nawet koleś ok od części jest. Nie ciągnie na chama kasy z człowieka
ODPOWIEDZ