Ile palą nasze tds'y

Problematyka związana ze spalaniem oraz paliwami (w tym biopaliwa i ekologia).

Moderator: Moderatorzy

Ile pali Twój tds

 
Liczba głosów: 0

Awatar użytkownika
GRZES
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 14 sty 2009, 19:07
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Ile palą nasze tds'y

Post autor: GRZES »

Moj TDS w miesice pali 9,5 do 11,5 L / 100km jezdzac po miescie. Wachania spalalnia moge tylko wytlumaczyc iloscia czasu spedzonego w korkach bowiem auteczko z dnia na dzien pokonuje ta sama trase. Nie jestem osoba ktora ma lekka noge ale nie katuje fury bowiem jak chce poszalec wyciagam z garazu V8 ktore spala przy delikatnej jezdzie 23 literki benzynki.
Obrazek I niech mi nikt nie wmawia ze TDS jest zlym silnikiem!!!
bumas525
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 14 gru 2008, 20:12
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525td
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Ile palą nasze tds'y

Post autor: bumas525 »

Moje e39 td trasa 6,9 mieszany max 8 literków na setke, oczywiście delikatnie do 2.5 obr/min auto mam ponad rok nigdy mi nie połkneła 10 literów.
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Ile palą nasze tds'y

Post autor: raven_1983 »

Ostatnio sam w szoku jestem jakie spalania mi serwuje moje wozidełko...

Jazda po mieście, ruszanie dynamicznie (silnik na 2300 rpm, automat), tempomat spinany na licznikowych 60, spalanie średnie z jazdy po mieście w przedziale 9.5-9.8 l/100km.
bredek
Bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:08
Lokalizacja: Piekielnik

Ile palą nasze tds'y

Post autor: bredek »

na trsie wczoraj (1200km)glownie autostrada okolo 1000km i trche miasta i korku ok godziny i spalanie 6,8 na 100 przy predkosciach 120-160 wiec wynik barzo ladny :D
i niech ktos powie ze jakies tdi :roll: wyjdzie lepiej
oczywiscie auto zaadowane pod dach :wink:
Awatar użytkownika
niebo
Bywalec Gadulec
Posty: 539
Rejestracja: 04 gru 2009, 20:15
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Ile palą nasze tds'y

Post autor: niebo »

Witam. Naprawdę mało palą jak na swoje gabaryty.Trasa nie przekraczałem 100kmh prawie w ogóle nie wyprzedzałem i wyszło 6.5l :D :D :D Z powrotem było szybciej do 140kmh i było wyprzedzanie wyszło 7.5l. :D :D :D Natomiast w mieście 11-13 litrów. :D
romanw
Świeżak
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2010, 0:18

Ile palą nasze tds'y

Post autor: romanw »

witam zatankowalem z rezerwy za 50zl z czego zrobilem 120km i znow poprzedni stan jazda tylko miasto 2.5 tds automat e36 97r kombi czy da sie mniej spalic ?
Ostatnio zmieniony 29 mar 2010, 13:30 przez romanw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Ile palą nasze tds'y

Post autor: raven_1983 »

Z twojego postu w dużym skrócie wynika... NIC.

1. Wskazanie rezerwy nie jest idealne...
2. Kwota 50 PLN nie mówi NIC o ilości zatankowanego paliwa...

Czy da się spalić mniej? A to zależy ile spaliłeś...

W mieście da się bez wysiłku uzyskać spalanie na poziomie 10-12 litrów na 100... ponownie nie podałeś ŻADNEJ informacji jakie auto...

10-12 na 100 w ruchu miejskim jest wynikiem e34 525tds z automatem.
Awatar użytkownika
Eskimos
Bywalec
Posty: 260
Rejestracja: 04 lut 2009, 15:55
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Ile palą nasze tds'y

Post autor: Eskimos »

Ja tylko dodam, że jakiekolwiek liczenie spalania bez tankowania pod korek, to o kant d*** rozbić. A opieranie się na wskazaniach czujnika poziomu i na ilości "za 50zł" to już w ogóle.
Darz Bór!
Eskimos
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Ile palą nasze tds'y

Post autor: raven_1983 »

Dokładnie... w szczególności opieranie się na rezerwie która zapala się przy chwilowym bujnięciu pływaka i już się pali... i pali... i pali...
Ermce
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1052
Rejestracja: 02 paź 2009, 17:48
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubuskie

Ile palą nasze tds'y

Post autor: Ermce »

tylko i wylacznie tankowac pod korek, zrobis 100km i znow zatankowac pod korek, tylko tai spoosob jest miarodajny jesli chodzi o spalanie, nie zadne tam rezerwy i 50zl
Awatar użytkownika
Julian
Bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 04 gru 2008, 21:01
Seria: E36
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: 318tds
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Ile palą nasze tds'y

Post autor: Julian »

Ermce pisze:tylko i wylacznie tankowac pod korek, zrobis 100km i znow zatankowac pod korek, tylko tai spoosob jest miarodajny jesli chodzi o spalanie, nie zadne tam rezerwy i 50zl
można też zjechać cały bak i znów zatankować do pełna, i obliczyć spalanie ze zrobionego przebiegu
o2o Yamaha XJ600N

Obrazek
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Ile palą nasze tds'y

Post autor: raven_1983 »

Zrobienie 100.00km od tankowania do tankowania jest dość trudne...

A matematyka do obliczenia średniego spalania jest na poziomie szkoły podstawowej... nie wiedzieć tylko czemu na około tematu straszne mity krążą i ludzie się go boją jak by się od tego umierało :/

Można sobie sprawdzać spalanie na dowolnym przebiegu - jak ktoś bardzo chce to i nawet na 10km może spróbować... ale będzie obarczone ogromnym błędem pomiaru.
Awatar użytkownika
qliver
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 19 paź 2009, 22:41
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Rumia

Ile palą nasze tds'y

Post autor: qliver »

E34 TDS M51D25 Touring, rocznik 1992, pompa na wykończeniu przed remontem (jak bozia da to w przyszłym roku regeneracja), zalewam Lotos Dynamic od samego początku, posiadam Bunię od pół roq

Najlepiej mi pali na 4-5 biegu przy 1500-2500 obr, wychodzi od 6l (5 bieg 1300-1500 obr 70 km/h) do 8l/100km (5 bieg 2500 obr 120km/h).
Ważne, aby dynamicznie rozpędzać, czyli redukować biegi, a nie piłować na wyższym. Bieg nr 5 jest tylko do toczenia się, a nie do wyprzedzania czy nawet wtaczania Buni pod górkę. Owszem, daje radę, ale spalanie wzrasta wtedy makabrycznie i trwa długi czas. Gdy silnik ma duży wysiłek (dłuższy podjazd) trzeba pilnować aby obroty były w zakresie max momentu obrotowego, czyli 2500, wtedy pali najmniej - jadąc pod dłuższe wzniesienie 10-15% na odcinku 2-4km 3-4 bieg wychodzi mi 9-10 litrów, jeśli bieg za wysoki lub obroty poniżej 2000 chwilowe spalanie (a przy podjeździe ta chwila jest bardzo długa) potrafi wzrosnąć do 14-25l/100km.

Ten silnik należy poznać i trzeba nauczyć się nim jeździć. Szczególnie, jeśli się nigdy przedtem diesla nie miało.
Ja z samego początku byłem załamany. Sugerowałem się ekonomizerem nie jako wskazaniem czasowym. I robiłem masę kardynalnych błędów, w wyniku których "pan dystrybutor" nierzadko mówił mi 13-15l/100km w mieście, średnio 11,5. Płakać się chciało.
Przy okazji remontu głowicy nawet poskarżyłem się mechanikowi, że mi tyle chla. A on wyregulował pompę ile się dało (tzn. jak mi powiedział później, nic nie zrobił, bo ustawienia pompy prawie fabryczne, a stan pompy kwalifikuje ją do remontu)... pojeździł troszkę, i tak mi powiedział: "Jak na ten stan pompy to chla normalnie, czyli jest całkiem nieźle. Naucz się tym pan po prostu jeździć."
No to zacząłem experymentować, zwracać uwagę co i kiedy pokazuje mi ekonomizer (bo to jednak bardzo precyzyjne narzędzie) i starać się wyciągać z tego wnioski. I doszedłem do tego, że w mieście mieszczę się w 10-11l/100km (pora obecna), na dłuższej trasie spokojnie 8l/100km, średnio 9-9,5l.
Przedwczoraj byłem z rodziną na wycieczce w Toruniu. Gdy startowałem z miejsca stałego zakwaterowania w baku chlupotało 50l (tyle zalałem przy palącej się już rezerwie). Do Torunia mam 203km w jedną stronę (w-g GPSa), z czego połowa po autostradzie A1, tam i z powrotem, sporo miejskiego jeżdżenia po Toruniu, Ciechocinku i okolicy. Łącznie przejechane około 520km, na autostradzie jechałem 120-140 czyli nie "tak ekonomicznie jak można było" żeby zyskać na czasie. Pojechałem i wróciłem bez dodatkowego tankowania, średnia z wyliczenia wyszła mi 9,7l. Rezerwa zapaliła mi się dopiero w trakcie wyjazdu następnego dnia, czyli na pewno zmieściłem się w tych 50l. Moim zdaniem całkiem nieźle.
Wierzę, że po remoncie pompy zejdę ze spalaniem jeszcze o 1-2 litry w dół.
--
qliver
E34 525TDS M51D25
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Ile palą nasze tds'y

Post autor: raven_1983 »

Fakt faktem - trzeba nauczyć się jeździć TDS'em :)

ostatnie miłe dla portfela wyniki jakie uzyskałem to:
trasa - 6.09 l/100 z pełnym załadunkiem w środku (4 osoby + sprzęt narciarski + ubrania i tak dalej)
miasto - 10.2 l/100 dojazdy do pracy do centrum więc się sporo korków złapało...

Skrzynia automatyczna więc wyniki w moim odczuciu znośne ;)
Awatar użytkownika
GRZES
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 14 sty 2009, 19:07
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Ile palą nasze tds'y

Post autor: GRZES »

Ostatnio troszke mi sie spieszylo i pogniotlem bejbe po miescie - wynik ok. 17 litrow na stoweczke he he he :mrgreen: ale kto by jej liczyl 8)
Obrazek I niech mi nikt nie wmawia ze TDS jest zlym silnikiem!!!
Awatar użytkownika
bieniek
Bywalec
Posty: 227
Rejestracja: 02 gru 2009, 15:13
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Oslo

Ile palą nasze tds'y

Post autor: bieniek »

GRZES pisze:Ostatnio troszke mi sie spieszylo i pogniotlem bejbe po miescie - wynik ok. 17 litrow na stoweczke he he he :mrgreen: ale kto by jej liczyl 8)
:shock:

Jak wracałem z przyczepką [wysokość 2m, waga do 700KG] - trasa z Heathfield do Dover, byłem spóźniony, tam był jeszcze objazd, musiałem pocisnąć ostatnie 80 kilometrów - to non stop jechałem na czwartym biegu i nie zwalniałem poniżej 130-140, to wtedy spiła ~14L, nie mówiąc już o tym że nic oleju.

W zimę jeden bak, wyłącznie ruch po Trójmieście - 10 litra, a przyznam, że nie miałem litości.
I nie wiem, gdzie w Polsce można napisać, że "jadę na trasę" ??
Nigdy więcej diesel.
Nigdy więcej manual.
Nigdy więcej Mercedes.
Awatar użytkownika
Eskimos
Bywalec
Posty: 260
Rejestracja: 04 lut 2009, 15:55
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Ile palą nasze tds'y

Post autor: Eskimos »

Nie miałeś litości i tylko 10? Żeby się zmieścić w 10 w mieście, to ja muszę być bardzo litościwy (albo bardzo leniwy) :)

Za to w marcu jechałem traskę 500km ze średnią przyczepką ze Statoila, połowa na pusto, druga połowa a załadowanym motocyklem, 90% trasy po autostradzie, tempomat 130-140 i wyszło 13.3l/100km.
Darz Bór!
Eskimos
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2405
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Ile palą nasze tds'y

Post autor: Jawor »

Zbędne komentarze zostały usunięte.
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
dj_tygrys
Bywalec
Posty: 107
Rejestracja: 23 gru 2008, 21:31
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 740d
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Ile palą nasze tds'y

Post autor: dj_tygrys »

Jeżdżę praktycznie tylko w mieście i często dość dynamicznie pod 3.500 obr spalanie przy takim stylu nie przekroczyło mi jeszcze 10 litrów. Suma sumarum na baku 63 litry robię od 600 do 780 kilometrów
Awatar użytkownika
lucasdj
Bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 10 maja 2009, 2:42
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Ile palą nasze tds'y

Post autor: lucasdj »

Przy okazji tematu chciałem zapytać, czy ktoś może zauważył u siebie mniejsze spalanie w terenie górzystym?
Od jakiegoś czasu zauważam (jadąc sam), że jadąc do Zakopanego i z powrotem z Krakowa spala mi średnio 6,7 - 7,3 (wynik z pod dystrybutora) przy wyprzedzaniu itp.
Jakimś jednak cudem jadąc przez Olkusz do Dąbrowy spalanie wychodzi na poziomie 8,5 - 9, a teren bardziej płaski. Tankuję zawsze na tej samej stacji i jeżdżę nocami, więc ruch jest mały.

Czyżby górskie powietrze było lepsze?? Albo to zwykłe voodo :)
Pytam z czystej ciekawości :)
Ekspert to ktoś, kto popełnił już wszystkie błędy.

Zupełnie jak TDS :)
ODPOWIEDZ