e46 320d 136km probem

Tematy dotyczące układu chłodzenia silnika.

Moderator: Moderatorzy

kuker84k
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2013, 14:44
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

e46 320d 136km probem

Post autor: kuker84k »

witam!
jestem po wymianie kola pasowego nowe paski i wczoraj jechalem na klimie i wszystko bylo ok dopóki nie stanalem (np na swiatlach). zaczelo drgac autem.wydaje mi sie ze bylo to podczas wlanczania sie wiatraka tego za chlodnicą. Jego tez miesiac temu wymienilem bo stary mi sie zepsół. zaznacze ze poduszki tez wymienilem..ogolnie to w ciul rzeczy powymienialem bo co chwile cos sie dzieje.
Czego to moze byc wina?? jez?.. podgrzewacz wody??..sprezarka???---pomocy :( ---
kuker84k
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2013, 14:44
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

Re: e46 320d 136km probem

Post autor: kuker84k »

no i?? nikt??
Awatar użytkownika
carl0s
Moderator
Moderator
Posty: 980
Rejestracja: 15 wrz 2010, 7:36
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: e46 320d 136km probem

Post autor: carl0s »

Drgania w autach z M47 pod maską to generalnie temat rzeka. Zazwyczaj winowajcą jest układ wydechowy - łącznik elastyczny znajdujący się zaraz za pierwszym katalizatorem to także tłumik drgań - kiedy się wypracuje całość wydechu zaczyna drgać - ty czujesz to jako wibracje całej karoserii. Jeśli wymieniłeś poduszki pod silnikiem, pod skrzynią, wymieniłeś koło pasowe, wyeliminowałeś napinacz paska jako źródło drgań, to zostaje Ci albo dwumasa, albo właśnie wydech - z jego wibracjami można sobie radzić zastępując oryginalny łącznik elastyczny nowym, z tym, że to nie do końca rozwiązuje problem, natomiast można wspawać dodatkowy łącznik dalej i dłuższy i dodatkowo podwiesić wydech w okolicy skrzyni biegów.

Z tym, że niektórtym to pomogło, innym nie. Znam też przypadek, gdzie koleś zarzekał się że wymienił poduszki pod silnikiem, ale co z tego, jak założył jakieś hansyprajsy z allegro.
None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!
kuker84k
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 18 lip 2013, 14:44
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

Re: e46 320d 136km probem

Post autor: kuker84k »

witaj!
niestety lącznik elastyczny to nie bedzie bo ostatnio wywalilem tą czesc rury z katem i wstawilem downpipe .. mi sie wydaje ze to drgalo gdy wiatrak od klimy sie zalanczal. bo bez klimy tego nie mam na postoju.i to nie jest tak ze caly czas drga tylko jak sie wiatrak zalanczal. tego napinacza nie sprawdzalem moze to to?? albo jakies rolki
ODPOWIEDZ