E36 325TDS Wahacz z innej wersji silnikowej.

Tematy związane z mechaniką, zawieszeniem, karoserią i innymi sprawami w pojazdach BMW (nie związane z silnikiem i nie pasujące do reszty działów).

Moderator: Moderatorzy

Falc0n
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:48
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie

E36 325TDS Wahacz z innej wersji silnikowej.

Post autor: Falc0n »

Jak w temacie, otóż pod koniec września bawiłem się troche samochodem i wychodząc z zakrętu ładnym boczkiem koniec końców straciłem przy wyjściu panowanie nad samochodem i z impetem przykurwiłem w krawężnik (tak, uderzeniem tego nazwać nie można ;) ) z dolnego wahacza stworzył się przedmiot podobny do takiego żółtego owocu z afryki czy innych ciepłych krajów a reszta wyglądała na dobrą. jednak po ustawianiu ostatnio zbieżności (wcześniej było ustawione "na oko") okazało się że nie da się jej ustawić z tyłu. Myślę że jest to wina wahacza wzdłużnego który mimo swojej potężnej budowy mógł minimalnie się odgiąć. Tutaj jest pytanie. Czy różnią się wahacze powiedzmy od 316 318 i 325 TDS? ponieważ mam tanio do kupienia wahacz z 316, tylko nie wiem czy będzie pasował.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2013, 0:13 przez Falc0n, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
carl0s
Moderator
Moderator
Posty: 980
Rejestracja: 15 wrz 2010, 7:36
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: Tylne zawieszenie w e36 różnica w zależności od silnika

Post autor: carl0s »

1. Tytuł tematu niezgodny z regulaminem.
2. Warunkowo przymykam oko na wulgaryzm, i tylko z tego względu, iż poprawnie używasz ojczystego języka.
3. Banan mnie rozbawił na wieczór.

Do meritum - możesz stosować wymiennie wahacze wzdłużne z każdej wersji silnikowej, tylko M3 nie będzie pasował. Reszta wahaczy jest wymienna pomiędzy każdym typem silnika i każdym typem nadwozia (poza kompaktem, bo to nędzny pomiot szatana).
None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!
Falc0n
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:48
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie

Re: E36 325TDS Wahacz z innej wersji silnikowej.

Post autor: Falc0n »

Poprawiłem temat (mam nadzieję że dobrze ;) ) i dzięki za szybką odpowiedź :P szkoda żeby mi ścięło opony, a i po śliskim auto śmiga po całej szerokości drogi, co do rodzaju hamulca, to wersje z bębnem ma się rozumieć posiadają jarzmo na zacisk do hamulców tarczowych?
ODPOWIEDZ