E34 525 tds 92r problem z komputerem silnika auto nie odpala

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

Mario1-1
zbanowany
zbanowany
Posty: 71
Rejestracja: 07 lip 2014, 19:24
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

E34 525 tds 92r problem z komputerem silnika auto nie odpala

Post autor: Mario1-1 »

Witam
przerabiał ktoś temat sterowników silnika w e34 525tds 92r (czyli z nastawnikiem mes )
czy jeśli auto ma sterownik z końcówką numeru 163 to na zamianę musi być koniecznie taki sam sterownik o identycznym numerze ?
w ogłoszeniach znalazłem np z końcówką 063 i inne ,np końcówka numeru 183 co są w wersjach z nastawnikiem hdk i w większości tylko takie są w sprzedaży

drugie pytanie czy przetarty kabel od przyśpieszacza co ma kostkę pod pompą wtryskową może coś uszkodzić w komputerze w trakcie zetknięcia z metalowym mocowaniem od miarki oleju (czyli masą )?
zauważyłem że lekko się przypalił owy kabelek ten czerwony w miejscu styku ,a auto zaczęło wywalać błąd wtrysku i nastawnika tak z dnia na dzień ,
po zgaszeniu już nie odpaliło ,dalej wyświetla błąd ten sam kontrolka wtrysku nie gaśnie
dodam że zanim przestał odpalać jak odpalił zimny ostatni raz to od razu obroty weszły na 1400 a dzień wcześniej zrobił 1 raz podobnie ale na ciepłym silniku też nagle na postoju wyższych obrotów dostał i za chwilę mu przeszło ,myślałem że powodem był pęknięty wężyk wpięty pod kolektor ssący od sensora ,wymieniłem go ,
żadnych problemów z tym autem nigdy nie było,
obecnie okazuje się że nastawnik pompy wo gule nie ustawia się na dawkę rozruchową po włączeniu zapłonu,
podłączyłem inny sprawny nastawnik i ten tak samo wo gule nie reaguje

miał ktoś może podobny przypadek ?
proszę o sugestię
@ctiv
Bywalec
Posty: 258
Rejestracja: 22 lut 2011, 16:47
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Głogów

Re: E34 525 tds 92r problem z komputerem silnika auto nie od

Post autor: @ctiv »

najlepiej gdybys wstawil taki sam sterownik, wstawiajac inny np jesli masz nastawnik mes a dasz mu kompa od hdk to bez ingerencji w wiazke silnika i sciagania immo nic nie zrobisz, mozliwe ze spaliles kompa, rozbierz i zobacz czy sa przepalone sciezki.
Czym się różni kierowca BMW od kierowcy Volkswagena? Dla kierowcy BMW Hektor to mityczny królewicz Trojański zaś dla właściciela VW, hektor to pole za domem.
DIS i INPA jak by ktos chcial przeswietlic auto z okragla wtyka
Mario1-1
zbanowany
zbanowany
Posty: 71
Rejestracja: 07 lip 2014, 19:24
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: E34 525 tds 92r problem z komputerem silnika auto nie od

Post autor: Mario1-1 »

że od hdk nie pasuje to wiem ,tylko właśnie chodzi mi numery końcowe bo znalazłem kilka z końcówkami numerów np,183 ,184 i były wyjęte z roczników do 94r więc chodzi mi czy o takich numerach też muszą chodzić ??
czyli od tych ze starszymi nastawnikami ,ale chodzi o to że musiałbym kupić taki
a jeśli nie będzie pasował to nikt z powrotem mi go nie przyjmie
komputer rozebrałem i nic nie zauważyłem żeby miał gdzieś ścieżki popalone
i wszyscy mechanicy najlepsi jak się określają od bmw w mojej miejscowości nie potrafią odpowiedzieć na to pytanie
@ctiv
Bywalec
Posty: 258
Rejestracja: 22 lut 2011, 16:47
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Głogów

Re: E34 525 tds 92r problem z komputerem silnika auto nie od

Post autor: @ctiv »

sterownik nie tylko musi pasowac do nastawnika ale i musi byc tez do auta ktore posiadalo odpowiednia skrzynie czyli w Twoim przypadku do automata, inaczej nie zmieni ci bieu, wiem bo tak mialem
Czym się różni kierowca BMW od kierowcy Volkswagena? Dla kierowcy BMW Hektor to mityczny królewicz Trojański zaś dla właściciela VW, hektor to pole za domem.
DIS i INPA jak by ktos chcial przeswietlic auto z okragla wtyka
Mario1-1
zbanowany
zbanowany
Posty: 71
Rejestracja: 07 lip 2014, 19:24
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: pomorskie

Re: E34 525 tds 92r problem z komputerem silnika auto nie od

Post autor: Mario1-1 »

dzięki za porady ,
udało mi się znaleźć komputer o identycznym numerze ,nikt nie potrafił odpowiedzieć czy wystarczy że komputer będzie od identycznej wersji auta z takim samym sterownikiem pompy które np różnią się końcówkami numeru .
ODPOWIEDZ