Wybór świec żarowych M57D30

Tematy związane z mechaniką, zawieszeniem, karoserią i innymi sprawami w pojazdach BMW (nie związane z silnikiem i nie pasujące do reszty działów).

Moderator: Moderatorzy

Thazek
Bywalec
Posty: 183
Rejestracja: 30 lip 2010, 23:53
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Bielsko Biała

Wybór świec żarowych M57D30

Post autor: Thazek »

Tak jak w temacie, zapytam was tu zgromadzonych :) na forum stricte o dieslu. Najprawdopodobniej mam padnięte jakieś świece żarowe u mnie.
Stoję teraz przed wyborem i nie wiem jakie kupić. Sprzedawca w motoryzacyjnym mówi mi,żebym wziął NGK i mój mechanik też.
Na forum polecają BERU. Inni piszą o BOSCH-u zaś inni o DENSO.
Nie wiem co tak na prawdę wziąć,może ktoś z Was używa jakiejś firmy i jaką poleca. NGK mogę mieć za 39zł to chyba nie jest wysoki koszt?
Także poczekam na Wasze opinie. Nie chcę informacji wyssanych z palca,czy np "bo ja czytałem", "ja słyszałem" czy "kolega mi mówił" :roll:
Obrazek
frank21
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 09 lis 2009, 20:26
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 318tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Power Serwis Mechanika Pojazdowa Sierpc

Re: Wybór świec żarowych M57D30

Post autor: frank21 »

Witam :) Ja osobiscie stawiałbym na Boscha 40zł lub Beru 42zł szt. Testowałem Boscha w swoim e36 318 tds i wytrzymały około 3 lat przejechały około 100tys km a jak siadły to 3 szt w jednym tygodniu,wiec myślę ze są godne polecenia.Pamiętaj aby wymienić komplet.
Naprawa bmw e36,e46,e39...Pomoc w naprawach 505-684-351
iparts
Świeżak
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2013, 12:06
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 2011
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybór świec żarowych M57D30

Post autor: iparts »

A ja na twoim miejscu skłaniał bym się ku NGK, ludzie je często kupują, no a jeśli masz do nich dostęp za 39zł to tym bardziej bym Ci je polecał.

Jeśli chcesz możesz rzucić tutaj okiem http://www.iparts.pl/auto-czesci/swiece ... 00152.html poza NGK jeszcze BOSCH warto wziąć pod uwagę, nie są drogie ale ich nie używałem więc się nie wypowiem co do ich działania, żywotności.
ODPOWIEDZ