Problem po wymianie termostatu 325 tds

Tematy dotyczące układu chłodzenia silnika i legendarnych przegrzanych głowic.

Moderator: Moderatorzy

tomekwiniar
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 10 sie 2008, 16:18
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Świętokrzyskie
Lokalizacja: Skarżysko-kam

Problem po wymianie termostatu 325 tds

Post autor: tomekwiniar »

Witajcie koledzy 2 tyg temu wymieniłem termostat firmy Vernet.Wcześniej jeżdzilem na niedogrzanym silniku tak ok 0,5 roku,zawsze wskazóweczkę miałem tak powyżej połowy pionu.Po wymianie wskazóweczka po przejechaniu 2 km stoi w pionie wreszcie :razz: .Ale mam problem ponieważ,dziś przejechalem ocinek drogi i wróciłem do garażu (wskazówka przed pionem)chcialem sprawdzić węże,ten górny byl gorący a ten dolny zimny.Pogazowalem trochę doprowadziłem do pionu i nadal to samo.Górny od chłodnicy gorący a dolny zimny-czyli termostat sie nie otworzył :?: .No to przejechałem parę kilometrów nawet szybko i dopiero wtedy obydwa węze były gorące.Czy u was też tak się dzieje,może mam wadliwy termostat ,zbyt póżno sie otwiera,lub pod dużym ciśnieniem?.Zauważyłem również ,że po powrocie byly twarde węże nie na kamień ale twarde(odkręciłem korek w zbiorniczku wyrownawczym było ssss.I węże od razu miękie.Uklad odpowietrzałem kilka razy.
Czy to normalne zachowanie :?:
Awatar użytkownika
marcellchen
Bywalec Gadulec
Posty: 363
Rejestracja: 16 cze 2008, 23:28
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podlaskie
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: marcellchen »

tomekwiniar, szukasz chyba problemow w calym .... skoro jest dobra temperatrua, wskazowka w pionie to po co szukac dziury w calym ?? a syk zawsze jest ...
Obrazek
ODPOWIEDZ