BMW 524TD - gaśnie i trzęsie na wolnych.

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

SebaE34
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 23 cze 2014, 10:19
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 524d/td
Rocznik: 1991
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie

BMW 524TD - gaśnie i trzęsie na wolnych.

Post autor: SebaE34 »

Witam. Mam pewien problem z moją E34. Mianowicie potrafi ona gasnąć nawet podczas jazdy. Wówczas na tablicy pokazuje się kontrolka wtrysku, ale tli się tylko, a nie świeci. Kiedy po przekręceniu kluczyka również się tli - nie ma opcji, aby ją odpalić. Kręci, ale bez efektu. Potrafi pomóc kilkakrotne przekręcenie kluczykiem, aż do momentu, gdy pokaże się ta kontrolka, ale świecąc normalnie - no i pod warunkiem, że nie zacznie się tlić po zgaśnięciu. Wtrysk sterujący wymieniony na regenerowany. Jego opór przed założeniem wynosił - zgodnie z tym, co napisał zakład regenerujący - 97,5 ohm. Napisano mi, że wynosić ma 100 +-20 więc w normie. Beemka trzęsie budą na wolnych obrotach. Kod błędu w teście migowym to 3. Wymieniony również czujnik temperatury cieczy chłodzącej. Macie jakiś pomysł, co to może być? Bo już mi to powoli spać nie daje.
Awatar użytkownika
adasiek185
Bywalec
Posty: 136
Rejestracja: 23 gru 2012, 12:58
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 524d/td
Rocznik: 1990
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: DZG / Zgorzelec

Re: BMW 524TD - gaśnie i trzęsie na wolnych.

Post autor: adasiek185 »

co moge dodac. sprawdz wtyki przy kompie sterujacym i mase z budy na silnik. przy prawej lapie silnika jest. a najlepiej przejrzyj wiazki czy nie masz przetarc. moze ktorys przekaznik nad kompem jest uwalony. u mnie sterujacy ciagle swiecil a chodzila normalnie :P
ODPOWIEDZ