E34 2.5 tds - Tłuczenie/klekot na zimnym silniku

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
baranoski
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 06 paź 2015, 23:30
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Warmińsko-mazurskie

E34 2.5 tds - Tłuczenie/klekot na zimnym silniku

Post autor: baranoski »

Witam otóż mam mały problem jak to w leciwym aucie. nabylem kilka dni temu ładną nie zczochraną e34 w ulubiony silniku TeDeeS 2.5 Na dzien dobry zmiana oleju, borygo. Tyle ze zauwazylem ,rano by odpaliła w miarę sprawnie i szybko muszę zagrzać 3 razy świece.Jezeli zagrzeje raz to muszę pokręcic i silnik kulejąc zapala i puszcza białego smierdzącego dyma po czym głośno tłucze/klekocze jak stary ford transit z rozklekotanym silnikiem. domyslam się iż swieca któraś jest padnięta i stąd ten dym przy rannym paleniu.(jutro mam zamiar sprawdzic swiece) ,ale skąt ten głosny klekot? nie jest to panewka, nie sa to szklanki - tłuczenie jest takie nieregularne. na cieplym pracuje ok - odpala na dotyk ale jeszcze delikatnie slychac te tłuczenie - pompa wtryskowa sucha, nie widac po śróbach by ktoś przy niej grzebał. zauwazylem ze w okolicy 2 pierwszych wtrtysków jest ropa (są mokre).
Mamamuszi
Bywalec Gadulec
Posty: 361
Rejestracja: 17 sty 2010, 17:30
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

Re: E34 2.5 tds - Tłuczenie/klekot na zimnym silniku

Post autor: Mamamuszi »

Zimne wtryskiwacze mogą podciekać
@ctiv
Bywalec
Posty: 258
Rejestracja: 22 lut 2011, 16:47
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Głogów

Re: E34 2.5 tds - Tłuczenie/klekot na zimnym silniku

Post autor: @ctiv »

przelewy wtryskow do wymiany i swiece conajmniej 3 nie grzeja, lepiej wymienic wszystkie. co do tluczenia to wiele da skan komputerem i wrzucenie fotek co tam komputer pokazuje oczywiscie do TDSa tylko INPA i DIS nic innego
Czym się różni kierowca BMW od kierowcy Volkswagena? Dla kierowcy BMW Hektor to mityczny królewicz Trojański zaś dla właściciela VW, hektor to pole za domem.
DIS i INPA jak by ktos chcial przeswietlic auto z okragla wtyka
Awatar użytkownika
baranoski
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 06 paź 2015, 23:30
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Warmińsko-mazurskie

Re: E34 2.5 tds - Tłuczenie/klekot na zimnym silniku

Post autor: baranoski »

sciagnalem kolektor by dobrac sie do swiec, wszystkie wykrecilem i okazalo sie ze jedna jest spalona i nie grzeje. wstawilm nową. po kompa podpialem to mechanik zwikeszyl mi dawkę,kąt mam bdb. zmienilem tez węzyki przelewowe. zobaczymy co bedzie dalej.
ODPOWIEDZ