[e46] M57N stuka

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

Konrad330cd
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2016, 1:41
Seria: E46
Nadwozie: Coupe
Model: 530d
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie

[e46] M57N stuka

Post autor: Konrad330cd »

Witam, mam problem otóż zakupiłem E46 330cd 204km zrobione na 285km wszystko było fajnie, pięknie chodziło ale wiadomo jakiś pakiet startowy musiał być, wiec odstawiłem do zaufanego mechanika który zmienił Olej, dwumas, koło pasowego, wtryski założone z bi-turbo 219tki, turbo hybryda, kolektor żeliwny odpalamy i szok, jakieś stuk przy próbie odpalenia wiec przestałem kręcić, szybka diagnoza i wyszło że komuś przy wyciąganiu wtrysków wpadła podkładka miedziana efekt taki ze rozrząd przeskoczył ale nic sie nie stało, wiec mechanik na swój koszt sciągnał głowice zawiózł do splanowania sprawdzenia wszystko ok, złożylismy silnik odpalamy i takie o to coś https://www.youtube.com/watch?v=7AtdZq282F4 sprawdzalismy rozrząd nawet wszystkie stare graty założylismy i nadal takie stuki O.o sprawdzilismy rozrząd z 3 razy, napinacz nowy łancuch nowy i nadal to samo. Sciągnelismy cały silnik, oddalismy do firmy zrobili całą głowice, na tłokach tulejki wymienili bo był luz nowy wał korbowy bo miał luz nowe panewki wszystko wszystko nowe odpalamy a on stuka tak jak stukał O.o Dodam że wtryski był na maszynie sprawdzane i są ok. Nie mam juz pomysłu :() Wczoraj sprawdzalismy, zmniejszając mu cisnienie paliwa na 1wszym wtrysku stukanie ucichnie. Co jeszcze mogło sie uszkodzić ? :/ Już wielu mechaników to oglądało i każdy daje nową teorie ja to wymieniam a dalej tak samo.. Ma ktoś jakiś pomysł? Pozdrawiam !

Dodam że - stuka cały czas, wciskam sprzęgłu stuka, dodaje gazu stukot przyspesza. Zrobiłem tak 200km i nic sie nie zmieniło cały czas tak samo.
ODPOWIEDZ