gdzie znajdę nr vin?

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

agatha
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2017, 22:57

gdzie znajdę nr vin?

Post autor: agatha »

Witam, mam pytanie. Jestem nowa na forum, na samochodach znam się tak sobie. Mam zamiar jednak wymienić auto i poszukuje teraz używanego. Bardzo mi zależy, żeby coś taniego, może nawet mieć duży przebieg i lata, ale żeby było sprawdzone. W sensie nie cofnięte liczniki i nie po wypadku i inne takie. Słyszałam, że warto sprawdzić numer vin wtedy i poszukać informacji o autku. Zaczęłam się zastanawiać, gdzie znajdę nr vin?1> Czytałam już trochę, do czego on się może przydać, ale najpierw chciałabym umieć go znaleźć :) Próbowałam szukać w aktualnym aucie – znalazłam w dowodzie rejestracyjnym (taki długi numer jako numer nadwozia chyba opisany). Potem też szukałam info, gdzie znajdę nr vin w moim aucie i się udało – pod wycieraczką mam wybity numer vin na nadwoziu. Tak u dołu przy przednim siedzeniu pasażera. Ale łatwo znaleźć nie było, bez Google by się nie udało :) Byłam potem, w ostatni weekend, oglądać jedno autko z ogłoszenia z netu, i chciałam numer vin znaleźć, to tam, gdzie w moim aucie był, to nie znalazłam. Czyli to, gdzie znajdę nr vin różni się od modelu, marki auta? Szukałam wtedy też na nadwoziu na dole, koło pasażera, patrzyłam koło kierowcy, odkrywałam wycieraczki, ale nic nie było. Bo to raczej niemożliwe, że wcale nie ma numeru nadwozia, prawda? Nie chciałam właściciela pytać, gdzie znajdę nr vin, bo nie wiem może by pomyślał, że mu nie ufam, czy coś i po tym numerze będę szukać haka na niego. Choć może powinna była spytać, gdzie znajdę nr vin – nie wiem czy ludzie chętnie się dzielą taką informacją. Także teraz się zastanawiam, gdzie znajdę nr vin poza dowodem rejestracyjnym. Jest jakaś lista z markami samochodów i miejscem? Czy to nie tylko różne marki aut mają gdzie indziej numery vin, ale i poszczególne modele? Jakby ktoś miał dostęp do takiej listy, albo wiedział, gdzie najczęściej znajdę numery vin lub wiedział, gdzie znajdę nr vin1> przy takich najbardziej znanych markach, to będę wdzięczna, jeśli podzieli się informacjami. Z góry dziękuję za pomoc!
ODPOWIEDZ