bmw e60 530d 2004r automat wąż górny chłodnicy

Tematy dotyczące układu chłodzenia silnika.

Moderator: Moderatorzy

kacluk
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 14 sty 2018, 13:57

bmw e60 530d 2004r automat wąż górny chłodnicy

Post autor: kacluk »

Witam, mam pytanie do Kolegów z forum. Posiadam auto jak w temacie e60 3.0d z 2004roku. Obecnie mam wywalony dpf i klapki w kolektorze.
Moje pytanie jest takie, rozumiem iż wąż górny od chłodnicy musi być twardy po nagrzaniu auta. jest tam chyba 1.5bara ciśnienie.
Ale czy dodając gazu wąż widać jakby lekko puchnął. Dodam iż robiłem 3m-ce temu głowicę, poprzedni właściciel coś zaniedbał i po długiej jeździe - trasa polska uk miałem kałużę z płynu chłodniczego pod domem. Robiąc test CO2 w układzie obłała go..
Więc głowica została zdjęta, sprawdzona ciśnieniowo odbudowana, nowe termostaty pompy wody uszczelki + korek chłodnicy wszystko brałem org z bmw..
Autem wróciłem do uk ale tak mnie zastanawia czy powinien wąż puchnąc dodając gazu?? Proszę się nie śmiać ze mnie, ja jestem od komputerów niż silników:)
dean2
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 08 wrz 2017, 10:25

Re: bmw e60 530d 2004r automat wąż górny chłodnicy

Post autor: dean2 »

Jeżeli nic więcej się nie dzieje czyli nie ubywa płynu nie ma w nim spalin itd to ja raczej bym się nie martwił bo to normalne ze przy zwiększaniu obrotów w układzie rośnie ciśnienie. Możesz ewentualnie sprawdzić chłodniczke egr czy jest całkowicie szczelna.
ODPOWIEDZ