BMW E36 2.5TDS sprężarka klimatyzacji

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

krejzi55
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 27 paź 2015, 21:31
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Zachodniopomorskie

BMW E36 2.5TDS sprężarka klimatyzacji

Post autor: krejzi55 »

Witam, mam taki problem jakiś czas temu przestała działać klima. Pewnego dnia zaczęło mi coś pukać pod maską dokładnie zbadałem sprawę i znalazłem winowajcę, to kompresor klimatyzacji, jak jest wyłączona klima to prawie cały czas puka i piszczy, gdy włączę klimę ustają te objawy ale klima i tak nie chłodzi. W zeszłym roku jeszcze robiłem serwis klimatyzacji nowy olej z czynnikiem i przez pół lata działała idealnie a później przestała chłodzić i pojawiły się takie objawy. I teraz mam trzy pytania, mianowicie :
1. Czy kompresor klimatyzacji do TDSa pasuje tylko od TDSa czy może od jakiejś benzyny też będzie pasować? Proszę o najlepiej sprawdzone odpowiedzi.
2.Czy kojarzycie ile dokładnie powinno wejść czynnika do układu klimatyzacji z automatyczną klimą? Według autodaty do okrągłych węży? powinno wejść prawie 1kg a do jakiś płaskich węży? około 800. Prosił bym o jakieś potwierdzenie czy to prawda. Jak w zeszłym roku robiłem serwis to ustaliłem że mam okrągłe (chyba) i zapakowaliśmy chyba 950g +/- .
3.Czy może ktoś jednoznacznie stwierdzić co uległo uszkodzeniu w moim kompresorze, na podstawie mojego opisu ?

Dokładne dane auta:
BMW E36 Touring
2.5TDS 143KM na plastikowym dolocie
produkcja marzec 1997r
końcówka VINu: EW70822

Pozdrawiam !
ODPOWIEDZ