test spalin negatywny wyrzuca plyn 525 tds e34 automat

Tematy dotyczące układu chłodzenia silnika i legendarnych przegrzanych głowic.

Moderator: Moderatorzy

@ctiv
Bywalec
Posty: 258
Rejestracja: 22 lut 2011, 16:47
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Głogów

test spalin negatywny wyrzuca plyn 525 tds e34 automat

Post autor: @ctiv »

witam, problem dotyczy e34 525 tds z 93 roku z automatem, pompa wody sprawdzona lopatki cale, termostat i korek zbiorniczka z aso, temperatura idealnie w pionie, wisko sprawne, test na spaliny przeprowadzilem tak ze zalozylem na kruciec od chlodnicy ten maly ktory wraca do zbiorniczka waz i tam dalem rurke z plynem, plyn nie zmienil barwy, na innym aucie w ktorym jest uwalona glowica test reaguje po 5 min, u mnie test trwal 15 min i nic. strumien plynu z krucca chlodnicy do zbiorniczka pojawia sie przy dodaniu gazu. przy zakreconym korku w zbiorniczku weze robia sie twarde i wywala plyn po przejechaniu paru km. plynu na postoju nie ubywa olej czysty plyn tez. brak mi juz pomyslow, mozliwe ze gdzies zobie zasysa powietrze do ukladu i wtedy sie zapowietrza i wywala plyn? jedna opcja ktora chce jeszcze sprawdzic jest ominiecie nagrzewnicy. a tak to juz pomyslow brak. dzieki zapodpowiedzi pozdrawiam
Czym się różni kierowca BMW od kierowcy Volkswagena? Dla kierowcy BMW Hektor to mityczny królewicz Trojański zaś dla właściciela VW, hektor to pole za domem.
DIS i INPA jak by ktos chcial przeswietlic auto z okragla wtyka
Awatar użytkownika
Pieter
Moderator
Moderator
Posty: 216
Rejestracja: 03 maja 2009, 9:47
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 318tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Zamość

Re: test spalin negatywny wyrzuca plyn 525 tds e34 automat

Post autor: Pieter »

Powiem Ci że ciężki temat, bo wszystkie objawy wskazywały by na to że to uszczelka lub jakieś mikro pęknięcie ale test temu przeczy. Co prawda te testy to też nie dają 100% pewności.
A temperaturę osiąga normalną?
Są… auta i jest BMW
@ctiv
Bywalec
Posty: 258
Rejestracja: 22 lut 2011, 16:47
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Głogów

Re: test spalin negatywny wyrzuca plyn 525 tds e34 automat

Post autor: @ctiv »

temperatura na zegarach pion i w normalnym czasie, w inpie tez wszystko w normie. narazie nie przychodzi mi nic innego jak odpiac nagrzewnice i sprawdzic bez niej co sie dzieje, mam gdzies jeszcze zbiorniczek od mercedesa i mysle ze tez go zamontuje zamiast oryginalnego bmw i sprawdze co wtedy, ostatnia opcja jest jeszcze to ze moze po dogrzaniu sie auta wirnik w pompie nie kreci sie z ośką, chociaz po wyjeciu pompy wszystko wygladalo normalnie. narazie wiecej pomyslow brak. aaa i sytuacja jest taka sama z termostatem i bez niego.
Czym się różni kierowca BMW od kierowcy Volkswagena? Dla kierowcy BMW Hektor to mityczny królewicz Trojański zaś dla właściciela VW, hektor to pole za domem.
DIS i INPA jak by ktos chcial przeswietlic auto z okragla wtyka
Mamamuszi
Bywalec Gadulec
Posty: 361
Rejestracja: 17 sty 2010, 17:30
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

Re: test spalin negatywny wyrzuca plyn 525 tds e34 automat

Post autor: Mamamuszi »

Nie ma takiej opcji żeby ten układ zaciągał powietrze , gdyby był wyciek to w to miejsce wejdzie powietrze w innym przypadku potrzeba niezłego ciśnienia aby je tam wtłoczyć . Zgadzam się z Pietrem w tej materii . Na upartego można by zwalić winę na zakitowaną chłodnicę [ taki sam objaw ] .Przy prawidłowo napełnionym układzie , płyn przelewem chłodnicy przelewa się na wolnych obrotach .
@ctiv
Bywalec
Posty: 258
Rejestracja: 22 lut 2011, 16:47
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Głogów

Re: test spalin negatywny wyrzuca plyn 525 tds e34 automat

Post autor: @ctiv »

uklad napelniony, ale wyglada to tak ze ten srtumien to ledwo pluje. zalozylem przezroczysta rurke i dalem ja wyzej od poziomu zbiorniczka no to plyn nie podnosi sie w niej wyzej niz zbiorniczek. zalalem uklad posciskalem weze itp silnik cieply, dolewam plynu do oporu scickam waz wylewa sie nadmiar iii po paru mi plynu w zbiorniczku przybywa az po rant, sil i pomyslow juz brak.
Czym się różni kierowca BMW od kierowcy Volkswagena? Dla kierowcy BMW Hektor to mityczny królewicz Trojański zaś dla właściciela VW, hektor to pole za domem.
DIS i INPA jak by ktos chcial przeswietlic auto z okragla wtyka
ODPOWIEDZ