Znikający olej BMW E90 320d M47

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

Olciarus
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2024, 15:15

Znikający olej BMW E90 320d M47

Post autor: Olciarus »

Witam,

Mam problem ze znikającym olejem. Samochód nie kopci, ani z wydechu, ani spod korka. Wymieniona odma, uszczelka zaworów, przeczyszczony układ dolotowy. Auto nie straciło mocy, nie jest przeszkadzająco głośne. Codziennie jeżdżę do pracy 50km w jedną stronę autostradą i robię ok. 10km na mieście dziennie. Olej dolewam z pół litra co 2-3 dni. Pod autem pojawiają się krople oleju, ok. 1cm średnicy (z 3-4 krople, 2 gdzieś z przodu i 2 dokładnie pod środkiem silnika.) Patrząc pod maską i świecąc latarką - nie widać, żeby coś było mokre. Turbina działa jak należy. Mechanik podejrzewa przedmuchy silnika. Jest się czym martwić? Co myślicie?
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Znikający olej BMW E90 320d M47

Post autor: Jawor »

Jeśli dolewasz 500ml co 330-350km to jest czym się martwić.
Podejrzewam, że przyczyna tkwi w wyeksploatowaniu silnika, a auto nie kopci, bo DPF skutecznie zbiera cały syf.
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
David889
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 06 kwie 2023, 11:04

Re: Znikający olej BMW E90 320d M47

Post autor: David889 »

Wyciek oleju może również być spowodowany uszkodzonymi uszczelkami wału korbowego lub uszczelniaczami zaworów. Te części mogą być trudniejsze do zauważenia bez demontażu silnika.
ODPOWIEDZ