Uszlachetniacze i inne dodatki do ON

Problematyka związana ze spalaniem oraz paliwami (w tym biopaliwa i ekologia).

Moderator: Moderatorzy

morsik20ncdldz
Bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 14 gru 2008, 13:18
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: morsik20ncdldz »

Pawik83 pisze:ja leje raz na pół roku STP dla disli do czyszczenia wtrysków efekt wyczuwalny auto lepiej się wkręca na obr
no hmmm ja tez lałem;) dopóki mi sie uszczelki pod pompą nie rozpuściły :) jeden pojemniczek na 80litrow ropy, z tego moze przejechalem 400km?? bo wiecej juz nie dalo sie takie spalanie przy tym jak sie stp dodaje;) zamiast pomagac to niszczy ;)
lukas82
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 01 sie 2008, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukas82 »

Witam ja osobiście nic nie leje do baku nie ufam tym specyfikom.Parę lat wstecz jak były rzeczywiste dobre mrozy koło -20 stopni w pracy powlewali jeden taki wynalazek nie pamiętam nazwy i jedno autko odpaliło na 15.Ojciec mój mówi że lepiej dolać trochę benzyny bez ołowiowej do pełnego baku niż te specyfiki.Stosował to w beczce jak jeszcze śmigał w trasy i muszę powiedzieć że spotkałem się z wieloma kierowcami którzy wlewają niewielkie ilości benzyny do baku na zimę żeby nie zamarzła
Pozdrawiam
Gdyby Bóg uważał że przedni napęd jest lepszy to chodzilibyśmy na rękach
morsik20ncdldz
Bywalec
Posty: 221
Rejestracja: 14 gru 2008, 13:18
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Post autor: morsik20ncdldz »

tez spotkalem sie z tym stwierdzeniem ktore jest prawda;)
OpTo
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 27 wrz 2008, 14:22
Lokalizacja: Kalisz - WLKP

Post autor: OpTo »

mały ot jednak związany z tematem.

W jakiej temperaturze wytraca się parafina w V power diesel ?? Czy do tego paliwa jest sens dolewać jakichś dodatków ??
1/4 mili z BMW to jak Å‚owienie ryb z dziwkÄ…....jest fajnie ale nie po to ja masz ;)
Awatar użytkownika
Łosiowy
Administrator
Administrator
Posty: 946
Rejestracja: 27 gru 2007, 15:37
Seria: E65-68
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: Nie mam
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Łosiowy »

To znalazłem na stronce BP Polska
Specjalny skład BP Ultimate na zimę
Jednak w przypadku normalnego paliwa z dodatkiem MDFI problemy z wytrącaniem parafiny mogą nadal się pojawiać, szczególnie podczas silnych mrozów, gdy temperatura spada bardziej niż zwykle. Oznacza to, że wciąż mogą występować kłopoty z uruchomieniem silnika. Dlatego też zimowy olej napędowy BP Ultimate ma specjalny skład, poprawiający jego właściwości w niskiej temperaturze w porównaniu do zwykłego oleju napędowego.

Do zimowego oleju napędowego BP Ultimate dodajemy specjalne składniki, dzięki którym kryształki parafiny są jeszcze mniejsze , ich zagęszczenie w paliwie jest jednorodne i łatwiej przechodzą one przez filtry paliwa, co oznacza bardziej niezawodne funkcjonowanie silnika podczas mrozów. Nasze testy wykazały, że zimowy olej napędowy BP Ultimate działa w temperaturze dochodzącej do –30ºC (Wynik średni, uzyskany w porównaniu ze zwykłym paliwem. Wynik maksymalny: –34ºC, wynik minimalny: –27ºC. Pomiar oparty na teście przepływu oleju napędowego w niskiej temperaturze (CFPP) zgodnie z normami UE).
http://www.bp.com/genericarticle.do?cat ... Id=7027286
Obrazek
OpTo
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 27 wrz 2008, 14:22
Lokalizacja: Kalisz - WLKP

Post autor: OpTo »

czyli wychodzi na to że lejąc wzbogacone paliwa można sobie dać spokój z uszlachetniaczami ;)
1/4 mili z BMW to jak Å‚owienie ryb z dziwkÄ…....jest fajnie ale nie po to ja masz ;)
Awatar użytkownika
Łosiowy
Administrator
Administrator
Posty: 946
Rejestracja: 27 gru 2007, 15:37
Seria: E65-68
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: Nie mam
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Łosiowy »

Na to wychodzi ze nie ma potrzeby ale jak to jest w rzeczywistoci z tymi uszachetniaczami czy sa w odpowiednich proporcjach dodawane :mrgreen: Różnie to bywa z jakościa paliwa o czym wszyscy wiedza.Wystarczy smignać po za granice kraju i zatankować tamtejsze paliwo :razz: .....

Pozdrawiam
Obrazek
OpTo
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 27 wrz 2008, 14:22
Lokalizacja: Kalisz - WLKP

Post autor: OpTo »

fakt faktem... swoja wracałem na kolach od zachodnich sąsiadów i na tamtym paliwku zero problemów falowania itp. na naszym paliwku lubi sobie pofalować w sumie leje dobre paliwa. Właśnie wróciłem do domu, tankowałem na Bp i nie dolewałem żadnych uszlachetniaczy dolałem do pełna Ultimate w baku miałem ok 45l Vpowera. Właściciel stacji powiedział że lejąc to paliwo nie widzi sensu dolewania uszlachetniaczy bo sam Ultimate jest do 30C. W sumie mógłby naciągnąć na coś zawsze więcej kasy zostawiłbym na stacji jednak nie zrobił tego. Z drugiej strony jakby tak zrobił to by podważył paliwo, którym handluje... pozostaje nam wierzyć w jakość ulepszanych paliw albo lać różne wynalazki do naszych baków :roll:
1/4 mili z BMW to jak Å‚owienie ryb z dziwkÄ…....jest fajnie ale nie po to ja masz ;)
Awatar użytkownika
Deacon
Bywalec Wyjadacz
Posty: 728
Rejestracja: 17 lut 2008, 12:39
Rocznik: 2005
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec Radzionków

Post autor: Deacon »

co do vpower. ostatnio jak zaczely sie mrozy zauwazylem, ze kapie mi z rury woda. w bagazniku mialem butelke depresatora czy jak to sie tam nazywa kupiona na shellu podczas tankowania. wlalem ze 100ml i teraz nic nie kapie. tylko nie wiem czy przestalo od tego czy czegos innego :)
OpTo
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 27 wrz 2008, 14:22
Lokalizacja: Kalisz - WLKP

Post autor: OpTo »

mi też coś z rury leciało ale tedy nie miałem Vpowera tylko zwykle paliwo teraz nie zauważyłem wody w wydechu
1/4 mili z BMW to jak Å‚owienie ryb z dziwkÄ…....jest fajnie ale nie po to ja masz ;)
Awatar użytkownika
krzysztoftds
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 18 sty 2009, 13:16
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: krzysztoftds »

Jak użyłem ostatnio STP do czyszczenia wtrysków i stwierdzam , że silnik pracuje jakoś równiej i ciut ciszej. Muszę jeszcze wymienić pompę przelewową w zbiorniku bo traci na mocy jak mu się wciśnie , ale w pierwszej chwili wyczuwam , że jakoś łatwiej się wkręca.
Awatar użytkownika
Bagor
Partner
Partner
Posty: 365
Rejestracja: 17 sty 2009, 16:12
Seria: E30
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Rocznik: 1990
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bagor »

Ja polecam środki Wynn's. Próbowałem różnych marek, ale jedynie na dodatkach tej firmy poczułem różnicę.
Tutaj można je kupić: http://www.wynns.pl/
Szczególnie polecam dodatek Supremium. Kosztuje 24,40zł, ale starcza na 250 litrów. Różnica w pracy silnika, przyspieszeniu, spalaniu jest naprawdę widoczna.
Według mnie jest to bardziej opłacalna opcja, niż tankowanie V-pover, czy Verva, gdzie nigdy nie wiadomo ile dodatku tam dolali.
Chiptuning silników BMW: http://www.bmw-diesel.pl/forum/viewtopic.php?t=1316
Awatar użytkownika
krzysztoftds
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 18 sty 2009, 13:16
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: krzysztoftds »

jestem już jakieś 2 tysiące km od zalania tego specyfiku i zauważyłem że przestał kopcić po wciśnięciu gazu na maksa , samo rozpędzanie jest również jakieś takie bardziej płynne , ciągnie już od niskich obrotów
Awatar użytkownika
Deacon
Bywalec Wyjadacz
Posty: 728
Rejestracja: 17 lut 2008, 12:39
Rocznik: 2005
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec Radzionków

Post autor: Deacon »

czyli jak widac, jednym pomaga bardziej, drugim mniej :) chyba, ze to efekt psychologiczny :)
Awatar użytkownika
krzysztoftds
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 18 sty 2009, 13:16
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: krzysztoftds »

co do kopcenia jestem pewien na 100% krótko po zalaniu kopciła nawet mocniej ale później jakby się oczyścił układ i teraz ani dymka nie widać , a co do wrażeń z jazdy na to nie mam dowodu to jedynie moje odczucia :)
Papay318tds'99
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 20 lip 2008, 18:17
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Papay318tds'99 »

Ja używam SKYDA już od kilku lat przerobiłem chyba wiekszość tych dodatków i uważam że jest najlepszy oczywiście stosuje go całym rokiem pół litrowa butelka kosztuje ok 20zł ale wystarcza na ok 500 litrów polecam
Awatar użytkownika
cart00n
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 19 lis 2008, 19:52
Seria: E36
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: 318tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Będzin

Post autor: cart00n »

http://www.allegro.pl/item540792890_liq ... a_hit.html

a co sądzicie o takich "oczyszczaczach" ? warto kupić ?
lukas82
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 01 sie 2008, 20:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukas82 »

Ja bym osobiście nie ryzykował aż takiego czyszczenia silnika bałbym się że może wypłukać aż za bardzo czyli może rozszczelnić silnik
Gdyby Bóg uważał że przedni napęd jest lepszy to chodzilibyśmy na rękach
Awatar użytkownika
krzysztoftds
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 18 sty 2009, 13:16
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: krzysztoftds »

o nie , co to to nie , to już hardcore :) nigdy czegoś takiego nie użyje , o silnik należy dbać stosowanie czegoś takiego to daleka ostateczność i odwlekanie nieuchronnego remontu silnika , oszukiwanie samego siebie :) jeśli silnik niedomaga ten specyfik nic nie pomoże a tylko zapcha go na amen , odradzam choć nie znam działania z autopsji
Ktoś tego już używał?
Awatar użytkownika
kwiatek
Bywalec Gadulec
Posty: 337
Rejestracja: 16 paź 2008, 22:07
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kwiatek »

cart00n pisze:http://www.allegro.pl/item540792890_liq ... a_hit.html

a co sądzicie o takich "oczyszczaczach" ? warto kupić ?
witam. ja tego użyłem , nic nadzwyczajnego się nie stało , a drobne wycieki jak miałem tak mam i za tydzien bede je usuwał
ODPOWIEDZ