1.8 TDS, ciężko pali, kopci na czarno

Tematy dotyczące układu paliwowego, pomp wtryskowych, ich nastawników i wtrysków.

Moderator: Moderatorzy

Rado999
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2021, 13:52

1.8 TDS, ciężko pali, kopci na czarno

Post autor: Rado999 »

Hej, jestem nowy na forum także pragnę się przywitac ze wszystkimi :D i proszę o pomoc
Otóż, od tygodnia walczę z nieszczęsnym 1.8 TDS, bardzo ciężko odpala, trzeba krecić z 10sek zanim załapie, jak odpali mocno kopci na czarno w każdej parti obrotow, aż pluje sadzą z wydechu... Do tej pory uszczelniona cała pompa bo ciekła, nastawnik HDK wyczyszczony, nowy filtr paliwa, czyszczone sito przy pompie w baku, zmnienione wtryski, nowe przelewy, świece grzeja. Jak jest ciepły odpala minimalnie lepiej ale i tak trzeba krecic z 5sek żeby załapał. Moje wnioski, o wiele za duża dawka paliwa, nawet zmniejszenie czy zwiekszenie dawki nastawnikiem nie eliminuje kopcenia i trudności z paleniem. Na kompie odczyty wydaję mi się że prawidłowe, temp. silnika czy paliwa OK, odczyty z MAP sensora OK, odczyty obrotów wału też OK także czujniki powinny być dobre. Próbowałem z kątem wtrysku, ani za wczesny ani za późny nic nie zmienia. Pompa wydaje się być w dobrym stanie, fala nie wytarta, oś pompy tak samo bez rysek nie widać zużycia. Pierścień dawkujący porusza się luźno. Rozrząd sprawdzałem 2x jest idealnie. Jedno co nie daje mi spokoju to 2 błędy odnośnie kości EEPROM kod 60 i 61 a także dziwny błąd 45 sygnał alarmu STDWA? Czy istnieje możliwość zamiany EEPROM miejscami? Wtrysk sterujący wymieniony, ale i tak bez jakiejkolwiek poprawy. Dodam jeszcze że auto kupiłe z urwanym zaworem wydechowym na 4tym cyl. Nie znam histori samochodu ale myślę że ten problem mógł spowodować uszkodzenie zaworu. Kupiłem drugą głowicę, wymieniłem uszczelniacze, dotarłem zawory, nowa uszczelka także mechanicznie silnik jest OK. Za wszelką pomoc i podpowiedzi będe bardzo wdzięczny :)
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 1.8 TDS, ciężko pali, kopci na czarno

Post autor: Jawor »

Cześć.

W jaki sposób ustawiałeś dawkę? Na oko?
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
Rado999
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2021, 13:52

Re: 1.8 TDS, ciężko pali, kopci na czarno

Post autor: Rado999 »

Przed rozebraniem pompy zaznaczyłem wszystko ale i tak musiałem zwiększyc dawke bo inaczej gasł. Na wolnych obrotach próbowałem zmieniać dawke ale kończy się tym, że na za małej gaśnie na za dużej zbyt gwałtownie reaguje na gaz i wolno schodzi z obrotów. Na za niskiej dawce nie wkręca się wgl na obroty, ledwo odpala z gazem w podłodze i zaraz gaśnie. Mimo wszystko kopci tak samo...
ODPOWIEDZ