E36 2.5tds nasza kochana uszczelka?

Tematy dotyczące układu chłodzenia silnika i legendarnych przegrzanych głowic.

Moderator: Moderatorzy

Wujekbe
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2020, 20:11

E36 2.5tds nasza kochana uszczelka?

Post autor: Wujekbe »

Witam forumowiczów. Temat jak zwykle nie jasny bo objawy nie standardowe.. naczytalem się już milion tematów pisałem do znajomych z tym samym silnikiem i dalej nie wiem co robić.. opiszę sprawę jak najprościej się da. Moim skromnym nie mechanikowym zdaniem bo jedyne co robiłem przy silniku to wykrecalem dolot, wtryski, olej, egr, filtry, uszczelka nastawnika, ustawienie pompy na "sluch" i mysle ze jednak to bedzie uszczelka pod głowicą bądź blok z pęknięciem ale czekam na opinie znawców. Uwaga - najwazniejsze dla znawcow jest chip i podkrecona turbina do 1.3bara... Jedyny obiaw jaki na dzien dzisiejszy występuje to twarde węże od chłodnicy i delikatnie kapiacy płyn z wężyka przelewowego. Jeżdżę bo niestety muszę czymś dojeżdżać do pracy i przy lekko odkreconym korku zbiorniczka nic się nie dzieje ale odkrecilem tylko i wyłącznie z obawy na węże. Temperatura na pion zawsze. Jedynie co było dla mnie dziwne to na trasie 800km gdzie było jechane nawet 170 w aucie wiało zimnym powietrzem z nawiewow i dopiero po ustawieniu na 32 wiało lekko ciepłym. Na następny dzień normalnie grzeje leci zimne cieple i gorące powietrze. Zrobiłem test z gąsiorem i płynem na szczelność uszczelki i wyszedł nie wiem jak to określić. W cale.. na zimnym jak odpaliłem wywalilo cały płyn z tego gąsiora i nic się nie dowiedziałem... każdy mechanik którego odwiedziłem mówi uszczelka 1000zl tylko jeden dłużej się zastanowił bo mówił że powinna się grzać przy wywalonej uszczelce albo mieć masło na korku albo też dymić na biało na zimnym a tutaj nie ma nic z tych rzeczy.. dodam tylko że 2 miesiące temu wymienialem pompe wody i płyn chlodniczy pali ciepły zimny na dotyk wymienione świece żarowe ewentualnie może któryś z wtryskow lać bo były regenerowane w 2018r.
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: E36 2.5tds nasza kochana uszczelka?

Post autor: Jawor »

Pompa cieczy chłodzącej
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
Mamamuszi
Bywalec Gadulec
Posty: 361
Rejestracja: 17 sty 2010, 17:30
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

Re: E36 2.5tds nasza kochana uszczelka?

Post autor: Mamamuszi »

Wężyk przelewowy z chłodnicy do zbiornika jest też odpowietrzeniem chłodnicy i tam ma się lać jak z kranu a nie kapać
Wujekbe
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2020, 20:11

Re: E36 2.5tds nasza kochana uszczelka?

Post autor: Wujekbe »

Witam pompa jest nowa wymieniana z miesiąc temu z metalowymi lopatkami.. A jeśli chodzi o wężyk od chłodnicy do zbiorniczka tam ładnie leci strumyk widać jak się wykręci korek a kapie z wężyka który jest od zbiorniczka i wisi luźno na nadkolu
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: E36 2.5tds nasza kochana uszczelka?

Post autor: Jawor »

Zapchana nagrzewnica
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
Mamamuszi
Bywalec Gadulec
Posty: 361
Rejestracja: 17 sty 2010, 17:30
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

Re: E36 2.5tds nasza kochana uszczelka?

Post autor: Mamamuszi »

Objawy typowe dla przeciskania się sprężonego powietrza znad tłoka do układu chłodzenia . Może być uszczelka , skrzywiona głowica , pęknięta głowica , krzywa płaszczyzna bloku lub pęknięta tuleja . Często łupnie przy uzupełnianiu płynu chłodzenia przy gorącym silniku . Stawiam na pękniętą głowicę
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: E36 2.5tds nasza kochana uszczelka?

Post autor: Jawor »

Ja bym zajrzał do nagrzewnicy, skoro raz jest, a raz nie ma ciepłego nawiewu to problem będzie moim zdaniem w obiegu cieczy lub wymienniku ciepła.
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
Wujekbe
Świeżak
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2020, 20:11

Re: E36 2.5tds nasza kochana uszczelka?

Post autor: Wujekbe »

Wypłukam cały układ i zaleje świeżym płynem zobaczymy co będzie.. Wydaje mi się że nawiew dawał zimnym przez elektrozaworek który się zaciął a jednak problemem będzie uszczelka pod głowicą wydmuchana przez podkreconą turbine i program.. Będę szukał raczej całego silnika do przełożenia bo sam jestem w stanie to zrobić a oddawać do mechanika auto na zrobienie uszczelki to w okolicy każdy mówi że to już zabytki i mi nie zrobia a do tego 1000zl na dzien dobry chyba że coś się jeszcze znajdzie.. A jak to u specjalistów bywa wymienia uszczelkę pod głowica nie sprawdza szczelnosci tylko zrobia planowanie będzie szlajanie się po sądach... dziekuje za wypowiedzi i pozdrawiam
ODPOWIEDZ