Problem z gaszeniem silnika

Tematy ogólne dotyczące silnika i przeniesienia napędu (sprzęgło, skrzynia, wał, most).

Moderator: Moderatorzy

xLeo
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 27 sie 2023, 0:03

Problem z gaszeniem silnika

Post autor: xLeo »

Witam, z góry przepraszam jeśli napisałem w złym dziale czy coś, ale usterka jest poważna, mianowicie... Miałem uwalony sterownik silnika, silnik niby pracował, ale nie miał wg mocy i kopcił. Dodatkowo masa była podciągnięta na krótko do sterownika świec żarowych, wymieniłem sterownik i dałem do usunięcia ews, wszystko ładnie działa silnik ma moc i wg. Ale... no właśnie, nie mogę zgasić silnika z kluczyka, kostka stacyjki sprawna, na starym sterowniku normalnie gasła z kluczyka, lecz na tym nowym już nie chce. Kluczyk wyciągnę z stacyjki a silnik pracuje. Bardzo proszę kogoś o pomoc w rozwiązaniu problemu, bo szkoda mi tak silnika traktować. Dodam że jest to e39, Sedan, 96r, manual.

Pozdrawiam
Piotr
Hubalczyk
Świeżak
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 23 sty 2022, 17:02

Re: Problem z gaszeniem silnika

Post autor: Hubalczyk »

Pogadaj z tym co wykastrował ews, jak dla mnie to coś zrypał. Możesz zrobić gaszenie ale druciarskim sposobem, założyć przełącznik na kablu idącym do tzw. gaszaka , czyli zaworu na górze głowicy pompy wtryskowej. Wsumie to by było dobre dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą.
ODPOWIEDZ