Bmw e46 330xi wibracje po regeneracji walu walu

Tematy związane z mechaniką, zawieszeniem, karoserią i innymi sprawami w pojazdach BMW (nie związane z silnikiem i nie pasujące do reszty działów).

Moderator: Moderatorzy

Daro0
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2023, 10:24

Bmw e46 330xi wibracje po regeneracji walu walu

Post autor: Daro0 »

Witam, mam ciężki orzech do zgryzienia. ponieważ wymienilem podpore ( mialem znaki porobione) i wystąpiły wibracje miedzy 50-60, w wale zostały wymienione krzyżaki, lacznik elastyczny i zostal wywazony po zamontowaniu walu wibracje miedzy 50-60 zniknęły ale zaczęły się wibracje delikatne miedzy 90-120 ( stala prędkość, podczas przyspieszania jak i po opuszczeniu nogi z gazu,na neutralu) i wraz z wiekszą prędkością byly mniej odczuwalne,stwierdzilem ze zawiozę wal na reklamację. Panowie pokazali mi na maszynie ze jest prosty, no to spowrotem zostal wal zamontowany tylko ze wibracje są jeszcze większe niż byly. Mialem samochód u kilku mechaników ale nikt nic nie stwierdził sensownego( wszystko byly sprawdzone). Samochód również byl rozpędzony na podnośniku i wibracje również występowały w tej samej prędkości. Wymienilem poduszke skrzyni bo byla nie ciekawa ale nie pomogło,tarcze +klocki również nowe zero rezultatu. Czy jest możliwość ze podczas wyciągania (dosyć ciężko było go wyciagnac) tylnej części walu z dyferencjalu zostal dyfer uszkodzony i powoduje wibracje?. Zanim zdecydowałem się wrzucić ten post to sporo szukałem po forach ale nic nie znalazłem. Jest to mój pierwszy post na forum więc jeżeli cos zle wrzuciłem to z góry przepraszam. Rozkładam juz ręce
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Bmw e46 330xi wibracje po regeneracji walu walu

Post autor: Jawor »

Najprostsza rzecz: koła. Rozpędzałeś auto na podnośniku bez kół?
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
Daro0
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2023, 10:24

Re: Bmw e46 330xi wibracje po regeneracji walu walu

Post autor: Daro0 »

Nawet nie pomyślałem żeby spróbować bez kół. Miedzy czasie mialem je wyważane,dziwne jest to ze problem wystąpił po demontażu wału
ODPOWIEDZ