Ratunku - 318tds nie chce jechać :(

Tematy dotyczące układu chłodzenia silnika i legendarnych przegrzanych głowic.

Moderator: Moderatorzy

ar2r
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:49
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 318tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: olsztyn

Ratunku - 318tds nie chce jechać :(

Post autor: ar2r »

Witam

Kilka dni temu mialem drobny problem, gdyż zakopałem się w błocie i żeby stamtąd wyjechać walczyłem z samochodem na ostrym gazie przez kilkanaście minut. W końcu z drobną pomocą udało mi się wyjechać, ale gdy tylne koła się uwolniły, a samochód gwałtownie ruszył do tyłu usłyszałem jak by coś wystrzeliło.

Chwilę po tym podczas jazdy, po wrzuceniu dwójki samochód powyżej 2000 obrotów... przesał przyspieszać, a wręcz zaczął zwalniać do 20-30 km/h, zapaliła się kontrolka, że silnik jest przegrzany. Jakoś dojechałem do domu, bo nie miałem daleko. Następnego dnia rano odpaliłem furę, zrobiłem kontrolną krótką rundkę i wszystko wydawało się być ok. Dzisiaj natomiast miałem do pokonania pare kilometrów w mieście. Na początku wszystko było ok, ale po paru minutach sytuacja się powtórzyła. Wskaźnik temperatury szybko wskoczył na czerwone pole, a samochód przestał jechać.

I teraz pytanie, co się mogło stać? Od razu dodam, że nie znam się zbytnio na grzebaniu pod maską, więc proszę o w miare dokładnie opisy, jak będe musiał coś sprawdzić czy coś.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
odessa11
Bywalec
Posty: 25
Rejestracja: 04 sty 2008, 10:35
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: odessa11 »

Jest duże prawdopodobieństwo że poszła pompa wody (możliwe że się ukręciła). Polecam zmianę na metalową.
ar2r
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:49
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 318tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: olsztyn

Post autor: ar2r »

dzieki za odpowiedź, samochód stoi w warsztacie, zobaczymy co tam powiedzą.

[ Dodano: Czw Lis 27, 2008 10:35 am ]
Siema, miałeś racje z tą pompą. Oprócz tego wymienili termostat, wentylator i przy okazji szczęki i naciągneli linke od ręcznego. w sumie 900 :(
ODPOWIEDZ