Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Polecane materiały eksploatacyjne (płyny, klocki, opony etc.) i kosmetyki - dyskusje, opinie, informacje.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Post autor: siudek »

Mogę tylko dodać, że mój GIGAWATT zdaje egzamin godnie - przy -11 odpalił silnik BEZ ŚWIEC. :D I to w dodatku 4krotnie (musiałem jechać, nie było wyjścia), kręciłem silnik samym rozrusznikiem tak długo aż się rozbujał, podgrzewanie świec na 2 razy, kilka prób (4-6) po ok. 10sek, na koniec kręcenie do bólu aż bujnie się sam (z 15-20sek rozrusznik). W tym czasie przejechałem łącznie jakieś 100KM i wiele razy odpalałem ciepły. Jak go wczoraj po tym wyciągnąłem do domu w obawie o rozładowanie, dzielnie pokazał mi 12,9V jakby żadnego wrażenia na nim nie wywarło. :D

Jutro jestem umówiony w końcu na wymianę świec... nareszcie. ;]
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
MarcinWWA
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2012, 13:48
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie

Re: Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opi

Post autor: MarcinWWA »

Myślę, że ta wyszukiwarka Boscha jest tylko chwytem marketingowym tej firmy, a nie wiele ma się do realu.
Ja swoje E34 kupiłem stosunkowo nie dawno, ale akumulator ma 4 lata (faktura).
Jest to Banner 74Ah/640A. Firma marketowa a pali przy -26*. Ceny tych akumulatorów są porównywalne do Centry, jednak Centra jest dużo bardziej popularna. Przede wszystkim to firma polska, w większości ma dobre opinie, ale myślę że jednak to reklama robi swoje.
Wracając do Boscha, co do niezawodności tej marki nie mam żadnych zastrzeżeń i myślę że kiedy przyjdzie mi zmieniać AKU to wybór padnie właśnie na tą markę, ale nie jakieś kosmiczne 100Ah, a 74Ah i ok. 600-700A prądu rozruchowego.

Sprawa jest prosta - jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać?

Dodam jeszcze (Off-topik), że posiadam także Mercedesa CLK 2.0 benzyna i tam poprzedni właściciel wsadził Boscha 100Ah, nie wiem po ch... skoro 2. zimę jeździ na Centrze 54Ah którą polecił mi znajomy sprzedawca.

Pozdrawiam samodzielnie myślących :wink:
scibor1
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:41
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Warmińsko-mazurskie

Re: Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opi

Post autor: scibor1 »

Obecnie mam w TDSie dwuletniego BaterMott'a włożonego z poprzedniego samochodu, 74Ah 720A, ponieważ Bosch Silver 92Ah z którym kupiłem BMW, nie raczy zakręcić po nocy. Z dnia na dzień (garaż) i na ciepłym nie ma problemu, kręci jak wściekły. Ale po 2-3 dniach stania na ponad 20sto stopniowym mrozie ledwo kręci rozrusznikiem. Na tą okoliczność mam w bagażniku wyjęty z ciągnika BaterMott 120Ah 1000A i porządne kable. Co nie zmienia faktu, że na dniach czeka mnie zakup nowego akumulatora. Na pewno nie będzie to Bosch czy Centra. Właściwie byłem nastawiony na Bannera, bo mam taki w terenówce i jest nie do zajechania, ale zaciekawiły mnie Wasze opinie o akumulatorach Forse. No bo na żółtą Optimę to się raczej nie porwę...
tomekwiniar
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 10 sie 2008, 16:18
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Świętokrzyskie
Lokalizacja: Skarżysko-kam

Re: Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opi

Post autor: tomekwiniar »

Witajcie ja od 2lat mam Kagera 85Ah prąd 800A daje radę nawet w te mrozy ,wiadomo trzeba go podładować bo u mnie stoi pod chmurką.Tak więc polecam jest bezobsługowy :D
Moje BMW E-36 -325 TDS
-93r-
Awatar użytkownika
Jezior
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: 27 gru 2008, 22:48
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opi

Post autor: Jezior »

Miałem w 2,5 tds Boscha- padł po 2 latach, jedna cela uszkodzona. Kupiony jako nowy- zraziłem się.
Teraz mam 5 rok Centra Futura 95Ah 900A- i muszę wymienić bo już nie daje rady na mrozie -20:) Ale naprawdę solidny aku! Wytrzymał tyle lat w trudnych warunkach:)
Dlatego w tym tygodniu kupuję też Centrę nie wiem tylko czy Plus 95Ah 800A czy raczej Futura 100Ah 900A.
Obrazek
Awatar użytkownika
biernus
Bywalec Gadulec
Posty: 419
Rejestracja: 20 sty 2008, 22:57
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Re: Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opi

Post autor: biernus »

Jezior pisze:Miałem w 2,5 tds Boscha- padł po 2 latach, jedna cela uszkodzona. Kupiony jako nowy- zraziłem się.
Teraz mam 5 rok Centra Futura 95Ah 900A- i muszę wymienić bo już nie daje rady na mrozie -20:) Ale naprawdę solidny aku! Wytrzymał tyle lat w trudnych warunkach:)
Dlatego w tym tygodniu kupuję też Centrę nie wiem tylko czy Plus 95Ah 800A czy raczej Futura 100Ah 900A.
Hey Jezior
Ja również używam Centry 95/900 - jestem BARDZO zadowolony teraz mija jego 4 zima (wczesniej praktycznie nigdy go nie ładowałem, doładowywałem - ciągle w samochodzie) a nie powiem, żeby miał łatwo, krótki trasy, grzane fotele, CB radio, ogrzewana szyba tył, sprzęt grający. Doładowałem go i daje rade ale myślę ze to jego ostatnia zima i w przyszłym roku przed wielkimi mrozami będę musiał wymienić. Na 99,9 również CENTRA FUTURA
Obecnie są 85/800 oraz 100/900.
Obrazek
Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl
Awatar użytkownika
jaroblazej
Bywalec
Posty: 99
Rejestracja: 18 sty 2011, 23:53
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 730d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Bielsko Biała
Kontakt:

Re: Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opi

Post autor: jaroblazej »

artmotgoleniow pisze:Nie kupujcie jenoxa ,4-maxa , powiem jeszcze: info dla tych co jeżdżą po mieście - musicie doładowywać aku co 2-mc wydłuża żywotność
Ja go właśnie mam... 4max 100Ah/760A znaczy się. Wszystko było dobrze do czasu kiedy to padł kompletnie do zera i NIC go już do życia nie wskrzesiło. Działo się to stopniowo ok dwa miesiące takich objawów i KONIEC. Dokładnie po roku od zakupu poszedł na reklamację no i zobaczymy co powiedzą panowie z Inter Carsu...
Awatar użytkownika
patryk1981
Bywalec Gadulec
Posty: 431
Rejestracja: 24 lis 2011, 18:50
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 2011
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opi

Post autor: patryk1981 »

Centra futura ca1000, pali zawsze, a dodatkowo mam czipa z allegro do odpalania, wszystko to smiga juz jakis rok i nigdy nie bylo problemu :-)

O taki wlasnie, polecam :-) http://e-battery.pl/akumulatory-centra/ ... a1000.html
Audi A6 C5 rok 2000 - 1.8t - chip 200 HP
Awatar użytkownika
Markiej
Bywalec
Posty: 191
Rejestracja: 19 sty 2011, 12:00
Seria: E28
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525td
Rocznik: 1986
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie

Re: Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opi

Post autor: Markiej »

No i z czystym sumieniem nie polecam Varty. Ładowanie w normie, a i tak po dwóch tygodniach stania ledwo co kręci.
yoogix
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 12 cze 2013, 18:31
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

Re: Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opi

Post autor: yoogix »

Witam dziś po 3 dniach stania autko nie zapaliło było tylko jedno cyk na rozruszniku i koniec tak że czas na wymianę miałem do tej pory gigawatt od poprzedniego właściciela i nie było jakiś problemów i myślę nad właśnie takim GIGAWATT 95 Ah/800A co myślicie nad nim? Cena także przyzwoita tylko boje się, że może być to też rozrusznik ale to już czas pokaże.
N2O
Bywalec Wyjadacz
Posty: 779
Rejestracja: 13 lip 2009, 20:34
Seria: E38
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 725tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Truskaw

Re: Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opi

Post autor: N2O »

Kup coś normalnego(YUASA, TOPLA, EXIDE ) - taki tani akumulator nie może być dobry - producent musiał na czymś przyoszczędzić.
:mrgreen:
RANGE ROVER P38A 2.5 DSE
BMW 725 TDS
ODPOWIEDZ