Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Polecane materiały eksploatacyjne (płyny, klocki, opony etc.) i kosmetyki - dyskusje, opinie, informacje.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
biernus
Bywalec Gadulec
Posty: 419
Rejestracja: 20 sty 2008, 22:57
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Post autor: biernus »

Witam!
Forum IDEALNE do tego, aby zadac pytanie o AKUMULATORY jakie posiadacie w swoich TDS-ach.

U mnie siedzi 5-STAR (FiveStar) o mocy 72/640 (czyli duzo duzo za malo). Oczywiscie radzi sobie OK zawsze odpala za Iszym. Ale przy -10st wyraznie wolniej z mniejszym zapalem krecil.

Bardzo interesuja mnie opinie ludzi, ktorzy zalozyli sobie Centre Future+ 95Ah/900 !!! Bo na pewno przed przyszla zima na 101% bede takiego kupowal.
Obrazek
Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl
sebos76
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 28 gru 2007, 11:19
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 2006
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: sebos76 »

ja kupiłem Centra plus 92ah i 800A prąd rozruchowy(tańsza od futury o jakieś dobre 100zł) , nie mam żadnych zastrzeżeń.

uwaga!! po wyjęciu starego ako doznałem szoku; miał, o ile dobrze pamiętam 75 Ah i prąd 450 A... no comments
Freude am Fahren
Åšrednie spalanie ON:
Obrazek
Awatar użytkownika
biernus
Bywalec Gadulec
Posty: 419
Rejestracja: 20 sty 2008, 22:57
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: biernus »

sebos76 pisze:ja kupiłem Centra plus 92ah i 800A prąd rozruchowy(tańsza od futury o jakieś dobre 100zł) , nie mam żadnych zastrzeżeń.

uwaga!! po wyjęciu starego ako doznałem szoku; miał, o ile dobrze pamiętam 75 Ah i prąd 450 A... no comments
Jakie miales objawy na starym? Czemu zmieniles? Slabo krecil? W ogole padl? Nie trzymal napiecia?.... Jaka roznica miedzy tym starym a nowym. Oczywiscie chodzi glownie o mrozy ;D
Obrazek
Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl
sebos76
Bywalec
Posty: 111
Rejestracja: 28 gru 2007, 11:19
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 2006
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: sebos76 »

biernus pisze:
sebos76 pisze:ja kupiłem Centra plus 92ah i 800A prąd rozruchowy(tańsza od futury o jakieś dobre 100zł) , nie mam żadnych zastrzeżeń.

uwaga!! po wyjęciu starego ako doznałem szoku; miał, o ile dobrze pamiętam 75 Ah i prąd 450 A... no comments
Jakie miales objawy na starym? Czemu zmieniles? Slabo krecil? W ogole padl? Nie trzymal napiecia?.... Jaka roznica miedzy tym starym a nowym. Oczywiscie chodzi glownie o mrozy ;D
objawy na starym:: był słaby ja piąta woda po kisielu, nawet przy kilku stopniach mrozu było czuć że ledwo dycha, poza tym były bardzo cienkie zaciski na które nakłada sie klemy i powodowało to czasami, ze nie było czasami napięcia, trzeba było wówczas dojść do akumulatora i poruszać klema. porażka i wstyd na maxa. w ogóle ten akumulator to jakaś padała była w ogóle nie od tego samochodu cały sie pocił kwasem - tylko wsadzony jakiś byle jaki, aby palił

po wymianie inna bajka, były mrozy -10, kręci jak głupi, pali od strzału.
ogólnie polecam- jestem zadowolony
Freude am Fahren
Åšrednie spalanie ON:
Obrazek
Awatar użytkownika
biernus
Bywalec Gadulec
Posty: 419
Rejestracja: 20 sty 2008, 22:57
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: biernus »

sebos76 pisze: po wymianie inna bajka, były mrozy -10, kręci jak głupi, pali od strzału.
ogólnie polecam- jestem zadowolony
O to chodzi!!!.
O takie opinie REALNE mi chodzi.
Obrazek
Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl
Awatar użytkownika
Łosiowy
Administrator
Administrator
Posty: 946
Rejestracja: 27 gru 2007, 15:37
Seria: E65-68
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: Nie mam
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Sopot

Post autor: Łosiowy »

W listopadzie kupiłem aku Varty 100Ah 830A i jest miodzio. Poprzedni był chyba od nowosci i przy temp. 0 stopni nie był wstanie sobie poradzić z odpaleniem .Po tygodniu zabawy w ładowanie umarł całkowicie.Na początku myslałem ze to problem jeża.

Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
maly 78
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 04 sty 2008, 17:12
Seria: E60-61
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 520d
Rocznik: 2006
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: maly 78 »

Witam.Kupiłem Akcela 90/720.Zakupu tego dokonałem w końcówce grudnia.Do dzisiaj wszystko było wpożądku.Rano chcę odpalić auto a tu żadnej reakcji.Akumulator potrzebował 15 minutowej reanimacji prostownika i wszystko wróciło do normy.Ciekawe czy taka sama akcja będzie jutro rano :?: I o co w tym wszystkim chodzi?
Awatar użytkownika
biernus
Bywalec Gadulec
Posty: 419
Rejestracja: 20 sty 2008, 22:57
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: biernus »

maly 78 pisze:Witam.Kupiłem Akcela 90/720.Zakupu tego dokonałem w końcówce grudnia.Do dzisiaj wszystko było wpożądku.Rano chcę odpalić auto a tu żadnej reakcji.Akumulator potrzebował 15 minutowej reanimacji prostownika i wszystko wróciło do normy.Ciekawe czy taka sama akcja będzie jutro rano :?: I o co w tym wszystkim chodzi?
Czemu kupiles taki maly prad rozruchu?
Cos Ci kradnie prad...
Obrazek
Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl
Awatar użytkownika
maly 78
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 04 sty 2008, 17:12
Seria: E60-61
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 520d
Rocznik: 2006
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Wołomin

Post autor: maly 78 »

A może alternator nie doładowuje akumulatora :?:
Pete
Bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 27 gru 2007, 19:15
Seria: E60-61
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podlaskie
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: Pete »

Jeżdżę tym autem przeszło trzy lata i to jest mój trzeci akumulator>>>
Pracuję w serwisie OPEL więc akumulator opla 74A 640 rozruch i jestem zadowolony .
hej
Awatar użytkownika
Akebono
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: 06 sty 2008, 12:51
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Akebono »

Witam!

Najpierw trzeba zrobic "pożądek" z prądem, tak też zrobilem u siebie, akumlator kupiony w 2007 to MOLL -

napiecie 12V
pojemność 75 Ah
prąd rozruchu 670 A (SAE) 400 A (DIN)
wymiary 278*175*190 (dł*szer*wys*)
gwarancja 2 lata
całkowicie bezobsługowy
wskaźnik naładowania "magik-eye"
do 40% więcej mocy rozruchowej
do 30% większa pojemność
technologia hybrydowa
centralny system odpowietrzania
system antywybuchowy

Po założeniu rozrusznik krecił jak szalony, odpala bez problemów, 100 Ah nie mogłem doładować.

Szczerze polecam Moll , cena może przerazić :D
BlacKSmitH
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 27 gru 2007, 23:44
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: BlacKSmitH »

Podłączę się do tematu: A co sądzicie o akumulatorach żelowych? Cyfra zakupu wieksza, ale mniejsze gabaryty, większy prąd rozruchu, więcej Ah, nic się nie wylewa itp itd. Jakie wskazania przeciwwskazania? Prąd ładowania, wstrząsy?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Jawor »

Żelowe nie nadają się praktycznie do jeżdżenia po mieście na krótkich trasach.

Akumulator żelowy wymaga dłuższego ładowania i polecane są do samochodów robiących długie trasy
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
artmotgoleniow
Świeżak
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 06 lut 2008, 16:43
Lokalizacja: Goleniów Polska

Post autor: artmotgoleniow »

Fabrycznie miałem VARTE-bmw 100Ah 830A i taki sam kupiłem co prawda bez znaczka BMW, ale na szczęscie 2 lata temu ceny aku były 70% tańsze!!! nic innego bym nie kupił rarytas i komfort - polecam.
74ah starcza na 2-3 lata max -potem załancza się alarm podzas rozruchu, a zimą poranna niespodzianka ,rozrusznik bmw ma duży pobór prądu, takie aku jest za słabe !
Polecił bym /niska cena- dobra jakość/ jeszcze BOSCHA - GIGAVAT to jest najtańsza seria z boscha nawet na nich nie ma loga BOSCH tylko karty gwarancyjne dostajemy do nich z logo BOSCH :idea: z ich logo tak tak :mrgreen: ,ale jedno co przyznam sprzedajemy je od roku i nie bylo ani jednej reklamacji gwarancyjnej . Bosch tego nie produkuje ale prawdopodobnie wyszukał producenta na którym można dobrze zarobić i nie zepsuć marki.

Nie kupujcie jenoxa ,4-maxa , powiem jeszcze: info dla tych co jeżdżą po mieście - musicie doładowywać aku co 2-mc wydłuża żywotność -PISZĄ O TYM NAWET W KARTACH GWARANCYJNYCH np varta. Dodam nowy jest naładowany tyłko 30% może nie wytrzymać nawet roku gdy exploatacja jest na tym poziomie naładowania .

POZDRAWIAM

PROSZE BEZ ZBEDNYCH REKLAM :)
Ostatnio zmieniony 06 lut 2008, 23:27 przez artmotgoleniow, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Deacon
Bywalec Wyjadacz
Posty: 728
Rejestracja: 17 lut 2008, 12:39
Rocznik: 2005
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Sosnowiec Radzionków

Post autor: Deacon »

ja mam jeszcze oryginalny BMW - 90 lub 92Ah (nie pamietam dokladnie). sprawuje sie calkiem OK nawet na mrozie. nawet jak mi 2 swiece padly to dzielnie walczyl z rozrusznikiem i nie polegl. wiec na razie mam spokoj :)
Awatar użytkownika
adam-bmw
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1108
Rejestracja: 27 gru 2007, 21:29
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Łysomice k. Torunia

Post autor: adam-bmw »

na mam bannera 92 Ah i ponad 800 A pradu rozruchowego daje rade. ojciec mial taki sam w omedze tds i nawet przy -30 bo sie raz zdarzylo krecil jak dziki
quba30
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 14 lut 2008, 18:46
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Rekowo Górne

Post autor: quba30 »

O moim aku mogę powiedzieć, że jeżdżę na nim od roku bezproblemowo(tak kupiłem auto), jest ... biały i ma czarną pokrywę(nie ma na nim żadnej info o pojemności i marce), co około 3 miesiące dolewam trochę wody destylowanej i zostawiam na noc na prostowniku. Nigdy mnie nie zawiódł, nawet zastanawiałem się jaki kupić jeśli mi ten padnie i chyba pójdę w/g wymiarów skrzynki w bagażniku po bez obsługową CENTRĘ, miałem dobre doświadczenia z tą marką w poprzedniej e36.
mam uczulenie na benzynÄ™
Awatar użytkownika
szyman_leo
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: 09 sty 2008, 7:09
Seria: E81-88
Nadwozie: SUV
Model: 320d
Rocznik: 2006
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Post autor: szyman_leo »

Witam. Moją bunię kupiłem jakiś rok temu i miałem oryginalny akumulator bmw, który padł jeszcze latem przy dodatnich temperaturkach.
Długo nie myśląc pozwiedzałem kilka sklepów i hurtowni (pseudo :mrgreen: ) i stwierdziłem, że cenowo wcale nie są atrakcyjne w stosunku do cen w serwisie. Kupiłem oryginalny bmw 90Ah za 450PLN, co prawda instrukcja podaje do tego modelu 95Ah ale stwierdzili, że już takich nie mają. A nowy, jak to nowy całą zimę przechulał jak trzeba i ..... zobaczymy co dalej .
A co do żelowych (bo też pytałem), to powiedzieli to co kolega JAWOR i jeszcze coś o właściwym "gniazdku" w autku, tzn. muszą być odpowiednio zapakowane i zabezpieczone przed mrozem - jakieś tam wkłady ocieplające muszą być) i oczywiście przy okazji zaproponowali nową siódemeczkę po promocyjnej cenie :shock:, w której właśnie tak jest.... no cóż może kiedyś da radę, a narazie cieszmy się tym co jest, a jest przecież rewelacja ;)
no1knowme
Bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 14 mar 2008, 22:24
Lokalizacja: Klb

Post autor: no1knowme »

założyłem chwilowo przed zimą 60A marki Budget hehe :twisted: i nadal na nim jeździ.... bo po co kupować nowy jak ten wystracza. Problemów z paleniem poza ciepłym nie ma :twisted:
kojotek
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 15 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: kojotek »

Witam. Nie wiem czy wiecie ale na realoem.com pisze ze do 1,8 jest przeznaczony akumulator o pojemnosci 60AH... :/ A ja sam nie wiem jaki mam ale dzisiaj sprawdze. :)
Zerknij na moje BMW i napisz co o Niej myślisz...
Obrazek
ODPOWIEDZ