Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Polecane materiały eksploatacyjne (płyny, klocki, opony etc.) i kosmetyki - dyskusje, opinie, informacje.

Moderator: Moderatorzy

krisztof2000
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 09 paź 2008, 19:47
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: lubin

Post autor: krisztof2000 »

w 318 nie wiem a w325tds minimum 88 do 100ah bo jak będzie mniejszy to będzie ci go przeładowywał a jak większy to nie doładowywał i obydwa przypadki skróca życie aku a w przypadku przeładowania może się z niego kwas wydobywać bo będzie się gotował. a i nie polecam tych tanich w szczególności 4max (u mnie po 3 miesiącach poszedł do wymiany u znajomego po 4 teraz jest varta i jest git)... jak już kupować to jakaś varte boscha centre.
antek1001
Bywalec
Posty: 36
Rejestracja: 11 lis 2008, 13:08
Seria: E60-61
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 520d
Rocznik: 2008
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Łódzkie
Lokalizacja: Kutno

Post autor: antek1001 »

U mnie padł w styczniu był jakiś szajs włoski zmieniłem na Centre Plus 95 Ah 800A 2 lata gwarancji. Nie mieli Futury 100Ah 900A i gwarancji na 3 lata bo pewnie bym ja kupił. Na razie jest wszystko ok.
Znaczy było ok dopuki nie zaczął rozładowywac sie co miesiąć (głównie jazda wokół komina ). Na szczęscie był na gwarancji i wymienili mi a Agromie na nowy taki sam na razie jest wszystko ok( mam nadzieję, ze wytrzyma dłuzej niż 1,5 roku jak poprzedni :lol: )
Ostatnio zmieniony 08 sie 2010, 9:24 przez antek1001, łącznie zmieniany 1 raz.
kacper 525
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 09 gru 2008, 20:04
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525td
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: poznan rotterdam

Post autor: kacper 525 »

W moim aucie od dzis jest zamontowany aku yuasa 88ah, odrazu zaowazylem ruznice podczas odpalania, rozrusznik kreci jak zwariowany. Wczesniej byl Jenox 75ah, nie polecam tych aku szybko padaja. Pozdrawiam
Maros76
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 26 sty 2008, 23:39
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Maros76 »

właśnie dzis wymieniłem aku ... miałem aku exide 85Ah a przyszły niższe temperatury i zaczął ledwo kręcić. A, że mój tadek ma 5hp18 to ewentualne pchanie nie wchodzi w rachubę. :wink: Mój wybór padł na Centre Futurę 85Ah - 800A ... 3 lata gwarancji - cena 470 zł i podobno ten jest dedykowany do e34 bo jest niski i eleganco pasuje pod siedzenie (a mam jeszcze oryginalną osłonę aku), i ponoć nie ma większej pojemności z niskich. :roll:
Ostatnio zmieniony 15 paź 2009, 16:11 przez Maros76, łącznie zmieniany 2 razy.
pozdr.
Marek
525i, 525 tds/a, 635 CSi/a
http://www.bmw-diesel.pl/viewtopic.php?f=7&t=2472
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Post autor: siudek »

Podbijam temat. Po ostatniej zimie przeżyłem katorgę straszną, w aucie od kupna siedziała nieco za mała dla mnie bateria wątpliwej jakości CAR1 88Ah 640A made in germany. :shock: Nie wiem ile miała lat i kto ją założył do mojej Buni, ale była do bani. Ze względów finansowych i małej eksploatacji auta tak przeżyłem całą zimę.

Dziś wymieniłem aku na nowy GIGAWATT 95Ah 800A za 340zł. Bateria ma 24m-ce gwarancji BOSCH. :] Bo to BOSCH, tyle że bez srebra (starej generacji), stary zdałem. Napięcia póki co ma wzorowe, no ale aku i alternator są nowe - zobaczymy jak się będzie sprawować, do zimy daleko co prawda, ale... ;] Póki co kręci jak dziki, "nawet światła mocniej świecą". :D rotfl
Maros76 pisze:Mój wybór padł na Centre Futurę 85Ah - 800A ... 3 lata gwarancji - cena 470 zł i podobno ten jest dedykowany do e34 bo jest niski i eleganco pasuje pod siedzenie (a mam jeszcze oryginalną osłonę aku), i ponoć nie ma większej pojemności z niskich. :roll:
Standard wymiar dla np. e34 pod kanapę, czyli 190x175x353mm są i 100Ah ( http://www.akumulatorybosch.pl/wyszukiwarka.asp ), tyle że drogie. Swoją drogą jak wygląda ta osłona, bo nie mogę jej znaleźć na realoem? :]
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Post autor: Jawor »

A ja zaryzykowałem swego czasu z anamową kumpla i kupiłem aku w realu, jakiś no nam za 250pln a oddając jakiś stary aku dostałem jeszcze 30 pln zwrotu i pomimo stania pod chmurką przeżył 3 zimy bez problemu i nie zanosi się na następne.
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
Awatar użytkownika
kwiatek
Bywalec Gadulec
Posty: 337
Rejestracja: 16 paź 2008, 22:07
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Szczecin

Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Post autor: kwiatek »

Ja właśnie stałem przed dylematem kupna akumulatora!!!! W sobotę kupiłem firmy MOLL 100AH -850A rozruchu , polecono mi ten akumulator ze względu ,że jest robiony w Niemczech , a nie Chinach. Zastanawiałem się nad 3 firmami , Varta- Centra- Moll. Odradzono mi Centrę Futurę i Vartę Silver , gdyz powiedziano mi ,że te akumulatory są dedykowane do nowszych aut, spotkałem się z ta opinią kilkakrotnie !!!!!!!!!!więc wybrałem Molla -z tego co mi się wydaje jest to akumulator dedykowany dla Mercedesa. Jestem na razie zadowolony , wcześniej miałem Jenox- do bani!!!!! , ale jeszcze chcę dać rozrusznik do sprawdzenia , ładowanie bez obciążenia 14V , wydaję mi się troszkę za słabe i jeszcze jedno biorąc w ręce molla , a jenoxa jest nawet różnica w wadze, moll jest dużo cięższy co świadczy ,że nie jest oszukany ,ma więcej płyt , ale to tylko moje spostrzeżenia :P
mati
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 14 cze 2009, 9:35
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: toruń

Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Post autor: mati »

Ja mam aku firmy Banner czy jakoś tak. Jak kupiłem auto od kolegi z forum to mówił że teraz jakoś stuknie mu trzeci rok. Niestety tej zimy przy ciężkich mrozach musiałem się wspomagać kablami. Gdy temperatura wróciła do ok -10 to już było lepiej. Jak będzie znów robił problemy to go wymienię :P (absolutnie nie mam żadnego żalu czy pretensji to poprzedniego właściciela, z resztą On o tym wie)
Ale do sedna, jak widać na akumulator też nie ma jednaj recepty. Bo i z Reala się sprawdził i taki z wyższej półki też. Ważne jest by akumulator nie był stary, one mają tak jak opony wybijany numer partii gdzie jest rok i tydzień danego roku wybity. Bo nawet Centra Futura która ni była odpowiednio przechowywana może szybko dać nam w kość. W miejscach gdzie specjalizują się w sprzedawaniu akumulatorów, np w Toruniu na ulicy Bema, a kiedyś na Matejki, dbają o to by akumulator był okresowo doładowywany, a jeżeli tego potrzeba to uzupełnia się elektrolit. No i na baterii nie warto oszczędzać po Szkocku:)
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Post autor: siudek »

W końcu jacyś ludzie w totka też wygrywają, a mój bracki do niedawna jeszcze miał telewizor Daewoo który chodził bez awarii jakieś 10 lat, sam jestem w szoku. :D Oprócz rozsądku jest jeszcze szczęście. ;]

Ogólnie jeśli bym miał kupować i nie szkoda mi kasy to VARTA/BMW, BOSCH i MOLL, a tak budżetowo to może Centra Plus, MAXIS(oba to w sumie VARTA, MAXIS robiony przez a Centra na licencji) no i zobaczymy tego GIGAWATTa, podobno sprzedaje się dobrze i reklamacji póki co miał tylko kilka. :] Nie wiem jak Wy ale ja to jestem zdania, że każda dobra nowa bateria, naprawdę nowa nie leżak i dobrze eksploatowana posłuży minimum ze 3 lata bez problemu, chyba że trafi się na jakiś trefny egzemplarz. Więc byle nie kupować jakiegoś szitu i właściwie dobrać... i będzie dobrze. :]
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
krzysiekm13
Bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 09 kwie 2009, 20:04
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie
Lokalizacja: Brzozów

Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Post autor: krzysiekm13 »

dobra bateria to powinna 5 lat i wiecej wytrzymac, a w przypadku centry to faktycznie 3 lata i koniec moze niektore to troche wiecej ale nie wiele
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Post autor: raven_1983 »

Jeszcze należy dodać różnicę w cenie między centrą a rzekomo "dobrą" baterią :)

Jeżeli instalacja w aucie jest sprawna to akumulator z łatwością przetrwa więcej niż 5 lat - nawet centra...

Podczas "ostatniej" wymiany miałem do wyboru kupić centrę 100ah/1000A lub w tej samej cenie mieć rzekomo trwalszy i lepszy akumulator... 70ah/650A (nie pamiętam już jakiego producenta).

Wybór był dość prosty i tym sposobem jeździ sobie centra - dopiero rok, brak problemów.
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Post autor: siudek »

dobra bateria to powinna 5 lat i wiecej wytrzymac, a w przypadku centry to faktycznie 3 lata i koniec moze niektore to troche wiecej ale nie wiele
Dlatego napisałem że minimum 3 lata spokojnie, a jak instalacja sprawna, eksploatacja odpowiednia to wytrzyma więcej tak jak mówisz. Trzeba też pamiętać że jednak kiedyś te baterie były produkowane lepsze, teraz już trzeba z czegoś żyć więc nie robi się akumulatorów na 15lat i nie ma co świrować. Ale nie jest to jakaś tragedia 450zł nawet na 3 lata. ;] Krzysiekm13, Może pochwalisz się skoro już piszesz w tym temacie, co Ty masz i jak się sprawuje, konstruktywnie dla potomnych? ;]
Podczas "ostatniej" wymiany miałem do wyboru kupić centrę 100ah/1000A lub w tej samej cenie mieć rzekomo trwalszy i lepszy akumulator... 70ah/650A (nie pamiętam już jakiego producenta).
No i gites, bo jeśli ten aku do 525tds to kompetencje sprzedawcy wątpliwe (70Ah to mało, chyba że e34 golas, a 650A w zimę... :D), może akurat miał taki gratis. ;] Ale dziwna różnica w cenie (co Ty masz za aku 100/1000? HD?).

Pozdrawiam.
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
bieniek
Bywalec
Posty: 227
Rejestracja: 02 gru 2009, 15:13
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Oslo

Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Post autor: bieniek »

A ja z całego serca polecam Bosch z serii Silver.
U siebie mam 95Ah.
Tydzień temu jechałem sobie nocą przez Belgię - a tu nagle tracę systemy :D . Starczyło mu mocy na dojechanie 5 km do stacji benzynowej, już bez świateł :oops: później zgasł. Okazało się - alternator umarł.
Rano zamontowałem nowy alternator, podpiąłem kable na dosłownie minutę , i heja, auto zapaliło. A podobno duże diesle słabo chcą startować z kabli?
Nie wiem jak to się stało że on się zregenerował.
Jak mi kiedyś ropy zabrakło, wiadomo, po zalaniu musiałem dobre pięc minut kręcić, też ani trochę nie osłabł.
Nigdy więcej diesel.
Nigdy więcej manual.
Nigdy więcej Mercedes.
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Post autor: raven_1983 »

siudek - u mnie siedzi Centra Futuro CA 1000 - 100 Ah i 1000A rozruchu.

Porównywalny akumulator (nieco mniejsza pojemność i gorszy prąd rozruchu) kosztował znacznie więcej, a w tej samej cenie miał bym to co nazwałeś niekompetencją sprzedawcy.

Swoją drogą E34 525 TDS niezależnie od wersji wyposażenia fabrycznie z 85Ah.

Bieniek - nie ma żadnego problemu z odpaleniem TDS'a z kabli... sprawdzałem kilkukrotnie przed wymianą akumulatora :D
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Post autor: siudek »

CA1000 ma 900A prądu. :] http://centra.com.pl/pub/uploaddocs/centra_pl_sc.pdf Długo go masz?

BOSCH zaleca do nas zależnie 90, 95 i 100Ah, alternator bez problemu to doładuje. Też zależy kto jakie trasy robi. Fakt, oryginalnie wychodziły z 85Ah, ale nie wszystkie. Wiem że na realoem jest tylko jeden, ale kiedyś rozmawiałem w ASO i np. szwajcarskie modele wychodziły z aku 95Ah (oczywiście VARTA). :] Tak czy siak o ile alternator da radę to lepiej większy, ale u nas i tak ważniejszy jest prąd rozruchu. ;]

Ja też się "naodpalałem" autko z kabli w tą zimę i tak samo nie miałem problemów. Jeśli tylko dawca prądu jest odpowiedni (nie czinkłeczento ;] ) i świece/rozrusznik masz sprawny i złapiesz dobrą masę to nie ma problemu. A jeśli autko jest za słabe, to podczas odpalania można zawsze podnieść dawcy mocniej obroty.
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Post autor: raven_1983 »

Hmmm.... może i rzeczywiście ma "tylko" 900A prądu zwarciowego... w sumie to od zakupu nie patrzyłem na aku :)

Na dziś dłubania mi wystarczy w aucie... chociaż pogoda ładna i zachęca aby iść jeszcze jedną rzecz zrobić która od jakiegoś czasu męczy... tylko nie chce mi się odkręcać konsoli i tunelu środkowego żeby się do nagrzewnicy dostać...
Awatar użytkownika
Bopss
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 19 maja 2010, 9:52
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525td
Rocznik: 2002
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie

Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Post autor: Bopss »

Ja także mam u siebie Bosha z serii Silver i nie mam z nim żadnych problemów. Co prawda niedawno kupiłem i na ostateczną opinię przyjdzie jeszcze poczekać,ale póki co jest w porządku.
gordon_88
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 25 lis 2010, 16:50
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 318tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie

Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Post autor: gordon_88 »

Witam.

Mam zamiar kupić sobie nowy akumulator, trochę poczytałem, pooglądałem - jako, że na razie jestem laikiem w tej dziedzinie i mój wybór padł na:

Bosh 85Ah, prąd ładowania 800A (cena około 410zł, taniej niż podobny "Centry").

Co o tym sądzicie, wystarczy?
Dodam tylko, że ostatnio moje autko dużo stoi, jak już jeżdżę (2-3 razy w tygodniu) to raczej na krótkich odcinkach.
E36 318 tds
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Post autor: siudek »

Po pierwsze masz w tym wątku dość sporo, porównaj sobie wybory kolegów. Po drugie jaką masz wersję wyposażenia (jak bogato, dużo elektryki to bierz mocniejszy, jak nic to można słabszy, albo na zapas mocniejszy ;] ). Katalogowo wg BOSCHa powinieneś mieć S4 80Ah/740A lub S5 100Ah/830A, a według Realoem (stare dane) 65Ah. :D Myślę, że cokolwiek w okolicach 80-100Ah VARTA, MOLL, BOSCH (lub GIGAWATT) będzie dobre, byle by był to model z dużym prądem (od 740 wzwyż) i nie chińska zabawka.

Pozdrawiam.
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
młody87
Bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 25 lis 2010, 19:48
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Podlaskie
Lokalizacja: Suwałki

Jaki macie akumulator (pojemnosc/moc rozruchu/firma) opinie

Post autor: mÅ‚ody87 »

Witam wszystkich.Ja posiadam w swej Buni CENTRĘ 100 Ah.Wolałem kupić większy ze względu na mrozy jakie panują na suwalszczyźnie. :P
ODPOWIEDZ