Problem z temperaturą

Tematy dotyczące układu chłodzenia silnika i legendarnych przegrzanych głowic.

Moderator: Moderatorzy

wlodek
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:29
Lokalizacja: Jarocin

Problem z temperaturą

Post autor: wlodek »

Na wtsepie chciałbym sie z wami wszystkimi przywitac nie ukrywajac ze trafilem tu przez problem z moim 318 tds e36 z 95 r a mianowicie temperatura przy obecnych temperatura wskazówka prawie nie wychodzi za niebieskie pole z nawiewów powietrze leci niby cieple ale przy nastawie na maksymalna temperature na pewno powinno byc duzo cieplejsze I teraz moje pytanie czy to tertmostat ??? i czy dam rade wymienic go samemu a jezeli tak to jaki bedzie pasowal do mojego autka Mam wersje z dwustrefowa klma manualna
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marcellchen
Bywalec Gadulec
Posty: 363
Rejestracja: 16 cze 2008, 23:28
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podlaskie
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Post autor: marcellchen »

wlodek, dzisiaj w Bialymstoku bylo -22 i jechalem rano o 5.50 z kolega punto 1,2 i powiem Ci ze 30 km przejechalismy i silnik ledwo sie nagrzal ..... na postoju przez 5 min zlapal temperature idealnie potem znowu jechalismy 20 km i znowu temperatura spadla, w drodze powrotnej w temp -18 stopnie zaslonilismy chlodnice prawie calkowicie karotnikiem i silnik przez cala trase 50 km mial idealna temp ... i w srdoku sie zrobiol super cieplo i szyby sie odmrozily .... nie wyobrazacie sobie chyba jazdy jak w okol wszystkie szyby zamarzniete ... i co oskrobiesz znowu zamarza :P hehe
Obrazek
tomek_olecko
Bywalec
Posty: 212
Rejestracja: 09 kwie 2008, 22:10
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 318tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Olecko

Post autor: tomek_olecko »

:P moj przy -25 nagrzal sie bez problemu, wymien termostat - poczujesz roznice ;)
;>
czarzak
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 08 sty 2009, 15:04
Seria: E36
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: 318tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Post autor: czarzak »

mam ten sam problem co wlodek ale juz kupilem termostat ( 79 zeta, są tańsze ale ten ma być bardzo dobry) i w czwartek wymiana. W dobrym sklepie motoryzacyjnym na pewno ci doradzą jak podasz wszystkie dane autka. dam znać we czwartek jaki wynik wymiany :)
Tomek 85
Bywalec Gadulec
Posty: 479
Rejestracja: 02 sty 2009, 23:57
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: małopolska

Post autor: Tomek 85 »

Bankowo termostat Ci padł i został w pozycji otwartej, silnik niedogrzany i na pewno więcej pali, płyn krąży dużym obiegiem łatwo sprawdzić węże od chłodnicy wylotowy i wlotowy będą jednakowo ciepłe. Polecam wymienić koszt stosunkowo niewielki, i przy okazji na przyszłość szukaj w postach tematu a nie pisz nowego bo straszny bajzel się na tym forum robi i trudno cokolwiek znaleźć.Pozdrawiam!

Ten sam temat co Twój tylko zmieniony tytuł postu masz TU
Ostatnio zmieniony 11 sty 2009, 20:01 przez Tomek 85, łącznie zmieniany 1 raz.
czarzak
Bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 08 sty 2009, 15:04
Seria: E36
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: 318tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Post autor: czarzak »

He he już mam ciepluteńko w tedeesiku :) termostat wymieniony i dmucha jak z pieca :)
ODPOWIEDZ