PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Ogłoszenia forumowiczów: części samochodowe
Regulamin | Minimum 11 postów, automatyczne kasowanie po 30 dniach bez odpowiedzi.

Moderatorzy: Moderatorzy, Partnerzy

Awatar użytkownika
Bagor
Partner
Partner
Posty: 365
Rejestracja: 17 sty 2009, 16:12
Seria: E30
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Rocznik: 1990
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: Bagor »

Dzięki za wykres i opinię :)
Chiptuning silników BMW: http://www.bmw-diesel.pl/forum/viewtopic.php?t=1316
Awatar użytkownika
mare36ks
Bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 25 maja 2009, 18:43
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: mare36ks »

Siema
i ja niedawno zastapilem starego chipa nowym od Bagora. Jestem zadowolony bo ulagodzil prace silnika, stala sie bardziej miekka niz na starym. Nie jestem w stanie okreslic dokladnej mocy bo samochod chodzi bardzo podobnie tylko robi to w bardziej elegancki sposob :)
strdb940
Świeżak
Świeżak
Posty: 0
Rejestracja: 18 gru 2014, 10:02
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: strdb940 »

Jest to mój pierwszy post wiec witam wszystkich forumowiczów. Wczoraj założyłem chip od Bagora i jak mam być szczery to jestem bardzo zadowolony. Auto jest żwawsze i zaczyna jechać już od około 1800 obrotów a nie jak wcześniej od ponad 2000. O wiele lepiej trzyma prędkość na tempomacie przy częstych zmianach nachylenia terenu ze już nie wspomnę o o wiele lepszym przyspieszeniu przy jeździe pod górkę co w moich stronach akurat jest bardzo ważne. Powiem więcej przy jeździe w tunelu na 4 biegu przy nachyleniu terenu 7 procent przy prędkości 80 km na godzinę auto paliło około 14 litrów według ekonomizera a teraz pali jakieś 11. Auto bez dodatkowych modyfikacji pełna seria. Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
TheDoctor
Świeżak
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 04 gru 2014, 17:36
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: TheDoctor »

Czytałem dużo pozytywnych opinii na temat Bagora więc i ja dołączam moja pozytywna opinie na temat jego pracy
zamówiłem u niego virusa do BMW i jestem bardzo z niego zadowolony wyraźnie czuć że poprawiła się praca silnika
Polecam jak najbardziej
macieek
Świeżak
Świeżak
Posty: 0
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:37
Seria: E36
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Warmińsko-mazurskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: macieek »

M50B20 - jak wrzuciłem w maju, tak lata pięknie do dzisiaj :D wcześniej na końcu 2ki troche słabła, teraz całą przeciąga ;) POLECAM!
Kędzior
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2012, 16:15
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Grupa

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: KÄ™dzior »

Witam ja od bagora brałem już mapy do kilku beemek od TDS po v12 5,0 m70 za każdym razem efekt zadowalający , obecny tds lata na mocniejszej mapie i jestem również bardzo zadowolony , mapy w ISie które brał mój koleszka również dały fajny efekt więc śmiało można brać chipy od kolegi gdyż latamy na nich od kilku lat bez żadnych problemów ! Polecam !
Dimitrovic
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 12 lut 2015, 19:42
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podlaskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: Dimitrovic »

No chip od bagora mogę polecić :)
Poczciwy tds odzyskał żwawość , złych oznak nie zauważyłem, no może pokazuje dymka w okolicach 4k rpm.(Deiesel musi kopcić ) ale to nie problem przecież :) - bo takich obrotów się nie używa prawie nigdy.

A po zmianie dawki rozruchowej na ciepłym odpala lux.

Co do spalania powiem jak zrobię z dwa baki, Pozdrawiam i polecam :P
Dimitrovic
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 12 lut 2015, 19:42
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podlaskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: Dimitrovic »

Co do spalania wychodzi mi około 0,4l mniej na 100km :)
A trasa mieszana trochę miasto trochę trasa i średnio w 8l się mieszcze przy dość dynamicznej jezdzie
seba0000
Świeżak
Świeżak
Posty: 0
Rejestracja: 06 paź 2014, 21:41
Seria: Opel
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: Omega B
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: seba0000 »

Witajcie . Ja również jestem zadowolonym posiadaczem chipa od Bagora. Mam go w omedze. Mocy przybyło ale tak naprawdę to czuję moment obrotowy . Przyśpieszenie wzrosło i to dość mocno . Czuć , że wgniata w fotel. Jadąc na czwartym bądź piątym biegu teraz przy wyprzedzaniu nie trzeba redukować . Nie wiem jeszcze jak wychodzę ze spalaniem ale nie zauważyłem jakiegoś większego wzrostu. Przy mocnym poganianiu trzeba tylko pilnować temperatury. Jakiegoś straszliwego jej wzrostu nie było . Nie zauważyłem też niepokojącego zachowania silnika . Przy mocnym obciążeniu puszcza dymka. Ale to przecież diesel jest :D . Nie mam dokładnych danych co do przyrostu mocy / momentu ale jak tylko zawitam na hamownię to załączę wykres. Jeszcze raz polecam , Dzięki Bagor.
duckman
Świeżak
Świeżak
Posty: 0
Rejestracja: 15 mar 2015, 16:30
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 2003
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: duckman »

Witam.Jestem kolejnym zadowolonym użytkownikiem modyfikacji Bagora.
Pacjent to e39 530d touring z niechlubnym automatem GM.Autko zwija się do pracy żwawo i ochoczo ,różnica w stosunku do standardu znacząca.
Dymienie na tym samym poziomie jak przed modyfikacją.Skrzynia wrzeszczcie zmienia biegi w momentach w których robiłbym to osobiście w manuału.
Jeśli chodzi o zużycie paliwa na razie zbyt mało przejechałem aby się wypowiedzieć bawię się "gazem" wiec to co spala nie będzie miarodajne.
Polecam modyfikacje u kolegi wszystko w jak najlepszym porządku.
Smalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 05 maja 2014, 0:40
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1991
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Świętokrzyskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: Smalec »

Jestem posiadaczem E34 525tds, zamówiłem u Bagora opcje bardzo mocną pod doładowanie 1.5 bara. Jestem mega zadowolony, auto jedzie bardzo dobrze, kopcenie zerowe tak jak przed programem. Polecam każdemu niech nawet nikt się nie zastanawia czy warto bo warto w 100%.
sobieraj3
Świeżak
Świeżak
Posty: 0
Rejestracja: 23 lut 2015, 21:23
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525d
Rocznik: 2003
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: sobieraj3 »

Ja również mogę dołączyć do długiej listy zadowolonych klientów kolegi Bagora. Moja e39 525d (163KM w serii) odżyła!! Bunia zrobiła się bardziej żwawsza, ochoczo reaguje na dodanie gazu i przede wszystkim wciska w fotel :D Co do spalania to jeszcze nie miałem okazji przetestować na dłuższej trasie, a póki co delektuje się jej dynamiką w mieście. Polecam każdemu kto chce na nowo odkryć swoje BMW, a sobie sprawić sporo frajdy. Bagor - kawał dobrej roboty :)
esenek
Świeżak
Świeżak
Posty: 0
Rejestracja: 06 kwie 2015, 20:43
Seria: E36
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: esenek »

Witam wszystkich, także mogę polecić Bagora i jego chipy.
Mój kompakteł E36 323ti (m52b25 + kolektor z m50b25 + barany) dostał chipa i wypluł 204KM
=> Wynik z hamowni <= (Test 1 - czerwony - to wykres właściwy, czyli benzyna, pozostałe to gaz)
Dodatkowo w odczuciu do ori map mam wrażenie, że ciągnie od 3000rpm, a nie jak wcześniej od 4000rpm, oraz biegi są bardziej "elastyczne".
Dzięki wielkie, polecam z czystym sumieniem. (:
dziadzio20
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2009, 17:51
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: dziadzio20 »

Witam jestem szczęśliwym posiadaczem programu, samochód teraz jedzie nie do poznania bardzo przyjemnie przyśpiesza a przy tym nie dymi. Polecam jak najbardziej modyfikacje od Bagora są one pewne i sprawdzone to już 3 modyfikacja i z każdej byłem zadowolony super kontakt z użytkownikiem.
Falc0n
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:48
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 325tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: Falc0n »

Właśnie dzisiaj zmontowałem mocniejszą wersje CHIPsa ze zwiekszeniem dawki rozruchowej. POLECAM bagora i jego EPROMki :D jest znaczny przypływ mocy i momentu, może jak ją shamuje to wrzucę wykres. Szybko sprawnie i bdb kontakt, "Poletzam tego allegrowicza" :D :D
BeatRippa
Świeżak
Świeżak
Posty: 0
Rejestracja: 20 kwie 2015, 11:00
Seria: E36
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: 318tds
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: BeatRippa »

I'm very happy with both the chip and Bagor's service. Thanks a lot! :)
dziadzio20
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 20 lut 2009, 17:51
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 320d
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Podkarpackie
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: dziadzio20 »

Polecam Bagora jest to osoba która pomoże i nie zostawi użytkownika jeżeli jest problem tak jak był na przykład u mnie z EGR problem rozwiązany szybko i sprawnie.
michaw119
Świeżak
Świeżak
Posty: 0
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:59
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: michaw119 »

Witam wszystkich, od niedawna jestem posiadaczem chip-a od Bagora, wszystko sprawnie, miły kontakt, dużo pomocnych rad, wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania. Co do samego chip-a, wziąłem mocniejszą wersje samochód dostał wigoru, spore zmiany w przyśpieszeniu:
80-120km/h 7.3s wcześniej 9.5s
0-100km/h 8.2s wcześniej 10s
Po za programem od Bagora mam układ wydechowy przelotowy (straight pipe).
Co do kopcenia moim zdaniem nie ma różnicy, puści delikatnego dymka przy mocniejszym wciśnięciu gazu tak jak na serii.
Spalanie bez zmian (wskazania OBC).

Polecam w 100% nie ma co się zastanawiać. Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Bagor
Partner
Partner
Posty: 365
Rejestracja: 17 sty 2009, 16:12
Seria: E30
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Rocznik: 1990
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: Bagor »

dziadzio20 pisze:Polecam Bagora jest to osoba która pomoże i nie zostawi użytkownika jeżeli jest problem tak jak był na przykład u mnie z EGR problem rozwiązany szybko i sprawnie.
Dla sprostowania - samochód (E46 320d 150KM) miał uszkodzony EGR. Powodowało to kopcenie, które nie powinno występować na takich ustawieniach modyfikacji. Wyłączyłem EGR w mapach i w ten sposób problem został rozwiązany :)

Jeśli ktoś chciałby usunąć EGR w swoim samochodzie, to więcej informacji można uzyskać pisząc na mój email: bagorps@gmail.com
michaw119 pisze:Witam wszystkich, od niedawna jestem posiadaczem chip-a od Bagora, wszystko sprawnie, miły kontakt, dużo pomocnych rad, wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania. Co do samego chip-a, wziąłem mocniejszą wersje samochód dostał wigoru, spore zmiany w przyśpieszeniu:
80-120km/h 7.3s wcześniej 9.5s
0-100km/h 8.2s wcześniej 10s
Po za programem od Bagora mam układ wydechowy przelotowy (straight pipe).
Co do kopcenia moim zdaniem nie ma różnicy, puści delikatnego dymka przy mocniejszym wciśnięciu gazu tak jak na serii.
Spalanie bez zmian (wskazania OBC).

Polecam w 100% nie ma co się zastanawiać. Pozdrawiam ;)
Dzięki za opinię :)
Chiptuning silników BMW: http://www.bmw-diesel.pl/forum/viewtopic.php?t=1316
Bioly
Świeżak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2015, 17:39
Seria: E46
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 330d
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie

Re: PARTNER FORUM: Chiptuning silników BMW

Post autor: Bioly »

Witam ;) kolejny zadowolony klient Mgr.Bagora ;p jakiś czas temu kuzyn brał chipa do tds-a i polecił mi "jakiegoś gościa" o którym nigdy nie słyszałem. Myślę sobie a sprawdzę może jakimś cudem go znajdę ;D wpisuję "chip Bagor" aż się ku**a zdziwiłem. Musiałem stwierdzić, że jestem nowy w tych internetach. Skoro było tyle dobrych opinii i tylko takich to napisałem. Teraz nie żałuję, przy kolejnych modach też napisze. Różnica wielka, wgranie banalnie proste, a kontakt z Mgr perfekcyjny nie ważne czy jest 12 czy 3 w nocy. Polecam wszystkim :) jakiś wykresik powinienem podesłać do 2 tygodni jak tylko znajdę chwile czasu.
ODPOWIEDZ