Regeneracja wtrysków

Problematyka związana ze spalaniem oraz paliwami (w tym biopaliwa i ekologia).

Moderator: Moderatorzy

elvis
zbanowany
zbanowany
Posty: 187
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:37
Lokalizacja: BEUTHEN

Re: Regeneracja wtrysków

Post autor: elvis »

Znam pare przypadków zalania BPultimate ,a potem uszczelniania układu wtryskowego w TDSie ,więc omijam to paliwo 8)
Awatar użytkownika
Eskimos
Bywalec
Posty: 260
Rejestracja: 04 lut 2009, 15:55
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Regeneracja wtrysków

Post autor: Eskimos »

A ja na przekór powiem, że przyczyną jest agonalny stan tego układu wtryskowego, a nie paliwo. Że cieknie przez takie czy siakie paliwo to jest podobna bzdura do tej, że syntetyczny olej psuje stare silniki.
Darz Bór!
Eskimos
elvis
zbanowany
zbanowany
Posty: 187
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:37
Lokalizacja: BEUTHEN

Re: Regeneracja wtrysków

Post autor: elvis »

Sam leje pełny syntetyk do mojego auta.
Na stan silnika mamy wpływ poprzez lanie do niego lepszego oleju ,albo gorszego, ale z paliwem jest inaczej bo do końca nie wiemy co lejemy ,wiec trzeba zakładać ,że mamy stan agonalny układu wtryskowego i unikać niekórych paliw np BPUltimate 8)
Awatar użytkownika
Eskimos
Bywalec
Posty: 260
Rejestracja: 04 lut 2009, 15:55
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Regeneracja wtrysków

Post autor: Eskimos »

To dlaczego miliony samochodów na nim jeżdżą i wszystko jest OK, a tylko TDS go nie lubi? ;) Gwarantuję Ci, że gdybys zrobił kapitalny remont i uszczelnienie pompy, wtrysków, nowe przelewy i ogólnie doprowadził cały układ do stanu bdb, to śmigałby na Ultimate bez zająknięcia. Nasze silniki mają po 15 lat i po pół miliona przebiegu i to właśnie to jest przyczyną pocenia się na jakimśtam paliwie, a nie samo paliwo.
Darz Bór!
Eskimos
elvis
zbanowany
zbanowany
Posty: 187
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:37
Lokalizacja: BEUTHEN

Re: Regeneracja wtrysków

Post autor: elvis »

Eskimos pisze:To dlaczego miliony samochodów na nim jeżdżą i wszystko jest OK, a tylko TDS go nie lubi? ;) Gwarantuję Ci, że gdybys zrobił kapitalny remont i uszczelnienie pompy, wtrysków, nowe przelewy i ogólnie doprowadził cały układ do stanu bdb, to śmigałby na Ultimate bez zająknięcia. Nasze silniki mają po 15 lat i po pół miliona przebiegu i to właśnie to jest przyczyną pocenia się na jakimśtam paliwie, a nie samo paliwo.

> Jak na razie nie mam problemów z układem paliwowym ,tankuję na róznych stacjach ,ale BP omijam z powodu ceny ,bo np Lukoil jest tańszy.
> Myślę ,że nasze silniki maja po milionie przebiegu i wtedy sa bardziej czułe na paliwo ,samo to ,że w żadnym silniku Diesla nie ma takich problemów z pompą wtryskową jak w TDS ,ale to raczej wynika z jej konstrukcji. Jak do tego dołączymy wielki przebieg plus paliwo to mamy potem problem 8)
Daro280
Bywalec Wyjadacz
Posty: 643
Rejestracja: 19 sie 2008, 21:14

Re: Regeneracja wtrysków

Post autor: Daro280 »

ale ja z pompa niemam zadnych problemow.... moze wtryski juz nie sa najlepsze skoro zaczelo cieknąc po zalaniu takiego paliwa... ale mi sie bardziej wydaje ze ten dodatek mi cos popier.... bo na ultimate ON jezdze zawsze !! i nie nazekalem nigdy...
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regeneracja wtrysków

Post autor: raven_1983 »

Aż nawet się śmiać nie chce czytając wywody jakie to TDS'y są złe.

Nie ma czegoś takiego jak paliwo złe dla TDS.

Nie jest również prawdą, że tylko w TDS padają pompy - tak samo padają chociażby w vag'owskich TDI.

Daro - sprawdź czy masz dociągnięte przewody paliwowe do wtryskiwaczy, może były niedokręcone, lub ktoś zakombinował i skręcił na jakiś uszczelniacz.

Dodatek również nic w TDS nie rozwala wbrew temu co niektórzy piszą - wielokrotnie był w moim dupowozie stosowany i nigdy nic się nie stało.

Jeśli dzieje się jakaś "niespodzianka" po zalaniu innego paliwa lub czyściwa to po prostu skutek tego, że coś w aucie było nie tak a nie tego paliwa.
elvis
zbanowany
zbanowany
Posty: 187
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:37
Lokalizacja: BEUTHEN

Re: Regeneracja wtrysków

Post autor: elvis »

raven_1983 pisze:Aż nawet się śmiać nie chce czytając wywody jakie to TDS'y są złe.

Nie ma czegoś takiego jak paliwo złe dla TDS.

Nie jest również prawdą, że tylko w TDS padają pompy - tak samo padają chociażby w vag'owskich TDI.

Daro - sprawdź czy masz dociągnięte przewody paliwowe do wtryskiwaczy, może były niedokręcone, lub ktoś zakombinował i skręcił na jakiś uszczelniacz.

Dodatek również nic w TDS nie rozwala wbrew temu co niektórzy piszą - wielokrotnie był w moim dupowozie stosowany i nigdy nic się nie stało.

Jeśli dzieje się jakaś "niespodzianka" po zalaniu innego paliwa lub czyściwa to po prostu skutek tego, że coś w aucie było nie tak a nie tego paliwa.

> A czyli paliwo nie ma znaczenia :lol: :lol: :lol: dobre
Daro280
Bywalec Wyjadacz
Posty: 643
Rejestracja: 19 sie 2008, 21:14

Re: Regeneracja wtrysków

Post autor: Daro280 »

raven_1983 przewody paliwowe czyli te metalowe rurki tak?? one chyba podaja paliwo, bo jak juz pisalem te zwrotne gumowe z tym oplocie wymienialem juz....
elvis
zbanowany
zbanowany
Posty: 187
Rejestracja: 12 kwie 2008, 16:37
Lokalizacja: BEUTHEN

Re: Regeneracja wtrysków

Post autor: elvis »

Te metalowe podają paliwo pod ciśnieniem 8)
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Regeneracja wtrysków

Post autor: raven_1983 »

Tak chodzi o metalowe.

Gumowe nie podają paliwa tylko są przewodami zwrotnymi - nadmiar paliwa -> króciec przy pompie -> bak.
Daro280
Bywalec Wyjadacz
Posty: 643
Rejestracja: 19 sie 2008, 21:14

Re: Regeneracja wtrysków

Post autor: Daro280 »

sprawdzałem dzis te metalowe trzymaja sie ok, te srubki dokrecone, sztywne zadna nie byla luzno czy cos... te wtryski delikatnie mokre ropa... przeschły juz chyba... moze przez ten dodatek cos sie stalo mam jeszcze mokre pare zeczy ale juz nie leci chociaz... narazie nic nie wlewam zobacze czy to zniknie... ale ropa tlusta jest to chyba tak szybko mi to nie wyparuje/wyschnie w tym silniku co.... ??
quba30
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 14 lut 2008, 18:46
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Rekowo Górne

Regeneracja wtrysków

Post autor: quba30 »

DARO280 sprawdz wężyki przelewowe- powroty z wtryskiwaczy. u mnie pociło się trochę na ostatnim wtrysku - parę zł za nowy wężyk i jest git. Wtryskiwacze (końcówki) też zmienione (oryginały BOSCH), wyregulowane na 155kg/cm - trochę mniej kopci (dwa stare trochę lały), nie zauważyłem żadnej zmiany w spalaniu ani mocy.
mam uczulenie na benzynÄ™
Daro280
Bywalec Wyjadacz
Posty: 643
Rejestracja: 19 sie 2008, 21:14

Regeneracja wtrysków

Post autor: Daro280 »

wlasnie chyba sobie powymieniam te wtryski i bede mial swiety spokoj :evil:
Awatar użytkownika
sebastiane525TDS
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 01 sty 2010, 23:56
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 520d
Rocznik: 2001
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Regeneracja wtrysków

Post autor: sebastiane525TDS »

wymieniłem wężyki przelewowe na nowe bo były poprzecierane i na ostatnim wtrysku Ciągle zrywa mi zaślepkę bądz sam wężyk :evil: może ktoś miał taki problem
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Regeneracja wtrysków

Post autor: raven_1983 »

Zobacz czy nie jest przygnieciony przez plastikową osłonę któryś z przelewów - również ten idący do pompy wtryskowej.

Jeżeli tu wszystko gra, to pozostaje sprawdzić drożność odpływu paliwa do baku.
Daro280
Bywalec Wyjadacz
Posty: 643
Rejestracja: 19 sie 2008, 21:14

Regeneracja wtrysków

Post autor: Daro280 »

MI CIAGLE CIEKNIE paliwo... niemam pojecia co tam jest... wymienie wtryski chyba...
Carlo$$
Świeżak
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 13 sty 2010, 16:59

Regeneracja wtrysków

Post autor: Carlo$$ »

Daro280, wlałeś tego STP i dzięki temu teraz masz syf w wtryskiwaczach. Cieknie pewnie spomiędzy połówek wtryskiwacza, bo stp skądś ruszyło brud i ten podszedł między końcówkę, a przekładkę we wtrysku. Pojedź do jakiegoś dieslowca to Ci wyciągnie wtryski, sprawdzi na próbniku czy końcówki nie leją, jak będzie ok to Ci rozbierze i złoży na nowych przekładkach stare końcówki i będzie ok. A jak końcówki lipne to wymieni wszystko i też będzie ok. Końcówka Boscha koło 100zł powinna kosztować, przekładka i podkładki koło 40zł plus robocizna.
Daro280
Bywalec Wyjadacz
Posty: 643
Rejestracja: 19 sie 2008, 21:14

Regeneracja wtrysków

Post autor: Daro280 »

wlasnie tak mialm, z wlalem jakiegos gowna do czyszczenia wtryskow i zaczelo ciec z niektorych... :| czyli tak...koncowki wtryskow,i podkladki tak?? jak to sie dokladnie nazywa? podkladka pod wtryskiwacz? w warsztacie mi powiedzieli ze jeden jest pekniety... moze byc cos takiego?? i ze jest caly do wymiany...

tylko teraz pytanie gdzie to ja mam zrobic... niewiem gdzie w wawie robia dobrze takie rzeczy, nigdy nic nie robilm z wtryskami i nieznam sie na nich. :|
Daro280
Bywalec Wyjadacz
Posty: 643
Rejestracja: 19 sie 2008, 21:14

Regeneracja wtrysków

Post autor: Daro280 »

wlasnie tak mialm, z wlalem jakiegos gowna do czyszczenia wtryskow i zaczelo ciec z niektorych... :| czyli tak...koncowki wtryskow,i podkladki tak?? jak to sie dokladnie nazywa? podkladka pod wtryskiwacz? w warsztacie mi powiedzieli ze jeden jest pekniety... moze byc cos takiego?? i ze jest caly do wymiany...

tylko teraz pytanie gdzie to ja mam zrobic... niewiem gdzie w wawie robia dobrze takie rzeczy, nigdy nic nie robilm z wtryskami i nieznam sie na nich. :|


cos sie znowu pokickalo!!! to nie moja sprawka ze sa dwa te same posty!!! :|
ODPOWIEDZ