Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Problematyka związana ze spalaniem oraz paliwami (w tym biopaliwa i ekologia).

Moderator: Moderatorzy

OpTo
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: 27 wrz 2008, 14:22
Lokalizacja: Kalisz - WLKP

Post autor: OpTo »

na Bp Ultimate jeździ mi się najlepiej a co do punktów to mają często fajne promocje z torbami sportowymi ;) ostatnio były torby Lotto po 1250 pkt bodajże a rok temu taką dużą podróżną wziąłem za 1400pkt ;)
1/4 mili z BMW to jak Å‚owienie ryb z dziwkÄ…....jest fajnie ale nie po to ja masz ;)
rononM1
Bywalec
Posty: 198
Rejestracja: 10 kwie 2008, 17:43
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: W-wa

Post autor: rononM1 »

A ja w tym tygodniu zrobiłem test: normalnie tankuję na Shell-u, tym samym od lat; teraz zatankowałem na Neste /W-wa,Trasa Toruńska/ i.... takiej kichy dawno nie miałem: auto jest mułowate, głośniejsze, więcej pali, ogólnie motor musi sie dosyć mocno wysilać. Po wyjeżdżeniu tego paliwa zatankowałem na Shell-u i wszystko wróciło do normy :mrgreen:
Niech każdy robi, jak uważa ale ja już NIGDY nie zatankuję na innej stacji niż Shell lub BP , z zastrzeżeniem że na BP tylko Ultimate :lol:
bumas525
Bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 14 gru 2008, 20:12
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525td
Rocznik: 1997
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: bumas525 »

Jak kolega wcześniej też nie dawno zraziłem się na paliwie właśnie z shella identyczne objawy duszenie się mojej szusteczki,szarpanie itp. po prostu ścięło paliwo w filtrze więcej tego gnoju nie zaleje od kilku dni śmigam na verwie i według mnie świetne paliwko a wypróbowałem już wszystkie.Proponuje spróbować i bez obawy auto wam nie eksploduje.
Awatar użytkownika
Krakowiak
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2010, 0:08
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: Krakowiak »

ja tankowałem :
BP diesel ultimate i wszystko było ok , bez czarnego dymu , bez krzepnięcia przy -10 .
Teraz zalałem V power , zobaczymy
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: raven_1983 »

bumas525 - temat rzeka... jednak masz pełną rację... od vervy silnik nie wybuchnie...

A jak się go odpowiednio mocno kopnie w podłogę to nawet łaskawie ruszy z miejsca... :lol:

Od pół roku jeżdżę poza słownie dwoma przypadkami na shellowskim vpower on, wcześniej były różne paliwa.

O ile przy VPON widzę różnicę w spalaniu na korzyść to nie ważne czy lałem auchan czy tesco czy verve spalania były podobne... jazda również...
Black
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 27 gru 2009, 21:29
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Gorlice

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: Black »

Ja leje do swojego BMW Gold Diesel na Statoil i jest OK nawet przy temp -25stopni :P
Bielik
Świeżak
Świeżak
Posty: 4
Rejestracja: 09 lis 2009, 20:09
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: ElblÄ…g

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: Bielik »

Witam. Tak czytam i czytam o tych paliwach i wszyscy piszą o BP, Shell, Lotos i Statoil. Czy ktoś mogłby się wypowiedzieć na temat stacji NESTE? Przez 2 miesiące tankuje w tej stacji i jak narazie nic się nie dzieje. Ale ostatnio słyszałem od pewnego elektryka i powiedział, że nigdy nie zatankuje na tej stacji, że to podobno najgorsze paliwo jakie istnieje i poleca mi tankowanie na LUKOIL, ponieważ ta stacja ma bardzo dobre paliwo a ceny te same co na NESTE. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bieniek
Bywalec
Posty: 227
Rejestracja: 02 gru 2009, 15:13
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Oslo

Post autor: bieniek »

OpTo pisze:na Bp Ultimate jeździ mi się najlepiej a co do punktów to mają często fajne promocje z torbami sportowymi ;) ostatnio były torby Lotto po 1250 pkt bodajże a rok temu taką dużą podróżną wziąłem za 1400pkt ;)
Zadziwiające. Ja zatankowałem na BP[Chrzanów] pod Krakowem. Okazało się to moim jedynym i ostatnim tankowaniem na BP, napewno. Auto stało się zamulone, i to poważnie. Mowa oczywiście o Ultimate. :x
W Niemczech tankowałem na Aralu, nic złego się nie stało. to samo paliwo :? Nie sądzę...

Wcześniej za to tankowałem tylko na Lotosie, po kłopotach z nagrodami z karty punktów wyrzuciłem ją, i już nie jestem stałym klientem. Jak jestem na pomorzu to jadę na Lotos, jak na południu Orlen lub Shell - też dlatego, że jak wyjeżdżam za granicę to dostaję tam ten sam produkt.
Nie leję zwykłego ON. Nie zatrzymałbym się na stacji prywatnej.
Nigdy więcej diesel.
Nigdy więcej manual.
Nigdy więcej Mercedes.
Ermce
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1052
Rejestracja: 02 paź 2009, 17:48
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubuskie

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: Ermce »

a ja jezdze na schellowskim paliwie (letnim) bo mialem duzy zapas z tira znajomego, ktrory jezdzi na zachod i tam tankuja auta, niestety powoli zapas sie konczy i zlalem bp ultimate i.... NIGDY wiecej!! chyba tam wody wiecej jak paliwa bo auto jak nie te... Objawy?? najwiekszym objawem bylo chyba moje zdenerwowanie z powodu zamulenia auta (jakby mu ze dwa cylindry ktos wyciagnal)

co do vervy nic miec nie moge bo nigdy problemow na niej nie mialem ale wiadomo, ze stacja stacji nie rowna i wszystko zalezy od ich kierownikow co kazom delewac pracownikom do zbiornikow zeby wyjsc ze stacja jak najlepiej w miesiacu na plus... moj kolega byl kierownikiem na orelnie w moim miescie (zrezygnowal jak zaczelo sie dolewanie wody i innych swinstw do zbiornikow z paliwem)
Awatar użytkownika
rexman
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1665
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:26
Seria: E81-88
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Poza Polską
Lokalizacja: Irl
Kontakt:

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: rexman »

Ermce pisze:a ja jezdze na schellowskim paliwie (letnim) bo mialem duzy zapas z tira znajomego, ktrory jezdzi na zachod i tam tankuja auta, niestety powoli zapas sie konczy i zlalem bp ultimate i.... NIGDY wiecej!! chyba tam wody wiecej jak paliwa bo auto jak nie te... Objawy?? najwiekszym objawem bylo chyba moje zdenerwowanie z powodu zamulenia auta (jakby mu ze dwa cylindry ktos wyciagnal)

co do vervy nic miec nie moge bo nigdy problemow na niej nie mialem ale wiadomo, ze stacja stacji nie rowna i wszystko zalezy od ich kierownikow co kazom delewac pracownikom do zbiornikow zeby wyjsc ze stacja jak najlepiej w miesiacu na plus... moj kolega byl kierownikiem na orelnie w moim miescie (zrezygnowal jak zaczelo sie dolewanie wody i innych swinstw do zbiornikow z paliwem)
Rozumiem, że ten kolega z TIRa ma jakieś zniżki przy zakupie większej ilości paliwa i Ty przy tej okazji korzystasz. Jeśli jest w tych układach coś nielegalnego, to proszę przestań rozsławiać czyny kryminogenne.

Druga sprawa, króciutko pracowałem na stacji paliw i wiem, że wody nie trzeba dolewać do paliwa (już o tym wspominałem niedawno), bo woda sama się skrapla na ściankach zbiorników pod ziemią. Po prostu jest wilgoć w powietrzu i są różnice temperatur. Woda spływa na dno, a z dna jej nadmiar jest wysysany "smokiem" (rurą z siatką). W obowiązku stacji jest regularnie czyścić zbiorniki. Taka usługa nie jest tania.
Jeśli już coś kombinują na stacjach, to na pewno nie dolewają wody, tylko jakichś produktów ropo-pochodnych. Jakie dokładnie są to produkty, jest tajemnicą poliszynela. Zależy wszystko od układów. Z resztą w Polsce wszystko się rozcieńcza. Oleje, proszki, paliwa, pasty itd, itd, bo przecież chodzi o pieniądze. A tam gdzie pieniądze, tam i pokusa!
Ermce
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1052
Rejestracja: 02 paź 2009, 17:48
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubuskie

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: Ermce »

kolega ma wieeelkie znizki bo biora hurtowo cala flota:D nic kryminogennego tu nie ma :D
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: raven_1983 »

Ermce - skoro wszystko czyściutkie... to mam tylko jedno pytanie...

Gdzie i w jakiej formie uiszcza opłatę paliwową i akcyzę?

Zakup na zachodzie = brak opłat wliczanych w cenę na rynku polskim.
Awatar użytkownika
bieniek
Bywalec
Posty: 227
Rejestracja: 02 gru 2009, 15:13
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1994
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Oslo

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: bieniek »

Ermce pisze:Objawy?? najwiekszym objawem bylo chyba moje zdenerwowanie z powodu zamulenia auta (jakby mu ze dwa cylindry ktos wyciagnal)
Hehehe :mrgreen:
Miałem dokładnie to samo, jadę za okularem, 2.0D - taka wyprawa do Wieliczki. On ciśnie, ja też chcę cisnąć a auto wcale nie chce jechać :evil: Sobie myślę co do ...? Dalej zaatakowałem Zakopane i tam przy podjazdach też nie bylo wesoło, zero "elastyczności" :x
Dobrze, że jakiś anioł stróż ustrzegł mnie od nalania do pełna. To koszmar szybko się skończył :)
Nigdy więcej diesel.
Nigdy więcej manual.
Nigdy więcej Mercedes.
Awatar użytkownika
Krakowiak
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 15 lut 2010, 0:08
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 530d
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: Krakowiak »

Więc tak :
BP Ultimate : 12,3 / 12,5
V Power : 11,9 / 12,1 :shock:

Byłem bardzo sceptycznie nastawiony do różnic w spalaniu tylko po wlaniu ropy na innej stacji , a jednak muszę przyznać że to prawda
Ermce
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1052
Rejestracja: 02 paź 2009, 17:48
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubuskie

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: Ermce »

raven_1983 pisze:Ermce - skoro wszystko czyściutkie... to mam tylko jedno pytanie...

Gdzie i w jakiej formie uiszcza opłatę paliwową i akcyzę?

Zakup na zachodzie = brak opłat wliczanych w cenę na rynku polskim.
wszystko ok, poniewaz zawsze daje mu baqnke 20l i tam na legalu (|bo zaplacone) wlewa do mojej banki i wszystko jawnie i bez problemow, a ze akcyzy nie uiszcze w ten sposob, to jesli zatankuje w niemczech i wjade do polski to tez bede musial isc do skarbowki i zaplacic akcyze?? :?


bez niedorzec znosci prosze :wink:
Awatar użytkownika
rexman
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1665
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:26
Seria: E81-88
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Poza Polską
Lokalizacja: Irl
Kontakt:

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: rexman »

Ermce pisze:
raven_1983 pisze:Ermce - skoro wszystko czyściutkie... to mam tylko jedno pytanie...

Gdzie i w jakiej formie uiszcza opłatę paliwową i akcyzę?

Zakup na zachodzie = brak opłat wliczanych w cenę na rynku polskim.
wszystko ok, poniewaz zawsze daje mu baqnke 20l i tam na legalu (|bo zaplacone) wlewa do mojej banki i wszystko jawnie i bez problemow, a ze akcyzy nie uiszcze w ten sposob, to jesli zatankuje w niemczech i wjade do polski to tez bede musial isc do skarbowki i zaplacic akcyze?? :?


bez niedorzec znosci prosze :wink:
Masz rację Ermce!
Nie dzielmy włosa na czworo. Przecież samochody przyjeżdżają z zagranicy i też w Polsce tankują, więc wynik jest 1:1. :wink:
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: raven_1983 »

Z postu wcześniej wynikało, że to była by raczej bańka 200 litrów a nie 20...

Nie zmienia to jednak faktu, że należało by uiścić opłaty - tak samo jak w przypadku kupienia za granicą oleju silnikowego.

Jeżeli zalejemy przed granicą - nie ma problemu.

Jak wjeżdża w opakowaniu należy uiścić opłatę za to, że przejechało w opakowaniu.

Durne ale takie mamy prawo - dla jednego 20l to mało... inny zdziwi się, że 2000 litrów to nie jest mało...
Ermce
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1052
Rejestracja: 02 paź 2009, 17:48
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubuskie

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: Ermce »

raven zeby kazdy byl tak uczciwy jak Ty to bysmy policjantow miec nie musieli a slowo fiskus byloby obce, bo kazdy dobrowolnie oddawalby pieniazki do kasy :wink:

kazdy orze jak moze i wykorzystuje luki prawne gdzie sie da, a jak wiadomo luka prawna to furtka do legalnej drogi zdobycia rzeczy ktora w inny sposob niebylaby osiagalna,

jednym slowem wszystko zgodnie z prawem :mrgreen:
Awatar użytkownika
raven_1983
Ekspert
Ekspert
Posty: 2286
Rejestracja: 16 mar 2009, 9:56
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: raven_1983 »

Nie no spoko... luz i wszystko dobrze... bo jak każdy to każdy... i już wszyscy są czyści.

Przynajmniej nazywajmy rzeczy jak należy i nie wciskajmy kitu, że wszystko super glanc na legalu w sytuacji gdy tak nie jest.

Powtarzanie nieprawdy nie sprawia, że staje się ona prawdą...

Wykorzystujesz lukę której raczej prędko nikt nie załata, nie sprawia to jednak, że ta luka jest "spoko" i czysta w sensie prawnym - nadal jest to luka.
Awatar użytkownika
rexman
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1665
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:26
Seria: E81-88
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Poza Polską
Lokalizacja: Irl
Kontakt:

Jaka stacja oferuje najlepsze paliwa do naszych TDSów?

Post autor: rexman »

Proponuję ściślej trzymać się tematu.
ODPOWIEDZ