Ile palą nasze tds'y

Problematyka związana ze spalaniem oraz paliwami (w tym biopaliwa i ekologia).

Moderator: Moderatorzy

Ile pali Twój tds

 
Liczba głosów: 0

Awatar użytkownika
alfuns
Bywalec
Posty: 187
Rejestracja: 12 cze 2011, 12:05
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Przedmieścia Poznania !

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: alfuns »

Panowie, dość tego. Ja miałem w życiu 4 TDS'y w tym 5ty brata miał nowy łańcuch, pompę i palił od 7-11... W zależności jak się jechało, a zazwyczaj ponad 140km/h gnał także osiągalne jest spalanie rzędu 7 litrów, wiem bo odnotowałem ostatnio 7,1 jadąc na Śląsk... Klima max (na dworze chyba 32st bylo), 4 osoby na pokładzie. Prędkość jak to od Poznania do Katowic 90-120 bo nie ma gdzie się rozpędzić w godzinach szczytu. A jak komuś pali poniżej 6ltr to jest albo ograniczony albo nie umie liczyć po prostu. Tak czy owak, 2,5TDS (zdrowy) od 7-8ltr trasa (normalna noga) w okół komina 9-10, pod czerwoną krechę trasa około 10-11 (wyprzedzanie max, korki, klima, kanał na każdym biegu). A i Siudek, nie obraź się... ECO-DRIVING to nie 6-cio cylindrowcem który jakby nie patrząc lubi obroty tylko Passatem 1.9TDI ;). No i w ogóle klimatyzację używam nawet jak jest na dworze około 18stopni jak mi duszno, a nie oszczędzam głupie 0,5ltr na 100km czy nawet te 0,7 względem komfortu.
BMW - Tego szukamy
Awatar użytkownika
siudek
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1673
Rejestracja: 08 sty 2009, 20:47
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 1975
Skrzynia biegów: Nie mam
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
Kontakt:

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: siudek »

Znów to samo - TY nie, ale inni mają inne hobby i może lubią osiągnąć mniejsze spalanie. Z tego powodu są ograniczeni? Wątek jest luźny, traktuje o "osiągnięciach", nie wyznacza jakiejś normy spalania. Wiadomo, że takich rekordów spalania w mieście przy dynamicznej jeździe nie uświadczysz. Jednak jakbyś jechał w letni dzień, bez klimy i samemu, to i poniżej 7,1l mógłbyś zejść. Wszystko zależy od tego jak lubisz jeździć i jak często jeździsz. Nie rozumiem gdzie tu jest problem? Jeśli ktoś jest masta-drogi i nie uznaje oszczędności, to zapewne ten temat w ogóle nie jest dla niego.
alfuns pisze:w tym 5ty brata miał nowy łańcuch, pompę
No, jeśli to jest jakieś wybitne osiągnięcie, to ja obecnie po remoncie silnika jestem zapewne na przedostatnim stopniu wtajemniczenia. Miałeś 4 TDSy i tylko jeden z nich miał wymieniony rozrząd? Czym tu się chwalić?
alfuns pisze:Tak czy owak, 2,5TDS (zdrowy) od 7-8ltr trasa (normalna noga) w okół komina 9-10, pod czerwoną krechę trasa około 10-11 (wyprzedzanie max, korki, klima, kanał na każdym biegu).
Dzięki za wyrocznię. Spalanie typowe dla tego silnika nawet ja (i nie tylko ja) już wcześniej podawałem w tym wątku, po co w kółko powtarzać to samo? Poza tym nadal 10l po mieście to dość wysoki wynik, można osiągnąć znacznie mniej i nadal jeździć dynamicznie (przy "zdrowym" jak to określiłeś silniku).
alfuns pisze:A i Siudek, nie obraź się... ECO-DRIVING to nie 6-cio cylindrowcem który jakby nie patrząc lubi obroty tylko Passatem 1.9TDI ;)
Oh, tak, a m51 to jest bogata burżuazja. :lol: Nie obrażam się, bo raczej nie widzę powodu - eco-driving to sposób jazdy, niezależnie od silnika. Nie ma znaczenia co masz pod maską, znaczenie ma co masz w głowie i co lubisz.
alfuns pisze:No i w ogóle klimatyzację używam nawet jak jest na dworze około 18stopni jak mi duszno, a nie oszczędzam głupie 0,5ltr na 100km czy nawet te 0,7 względem komfortu.
Super. A wszyscy co oszczędzą te głupie 0,5l i tu się pochwalą są głupi, a Ci co nie mają klimy to dwa razy, a paraolimpiada jest dla kretynów. Eh, niech i tak będzie, z mojej strony EOT.
siudek siudkowski

Było Mercedresa Wziąć... ;]
W kwestiach BMW nie pomagam na PW - od tego jest forum!
scibor1
Bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 08 sty 2012, 18:41
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Warmińsko-mazurskie

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: scibor1 »

Faktycznie teraz dopiero zrozumiałem, że jestem ograniczony i nie mogę zrozumieć, że mój TDS powinien palić powyżej 7l/100km;P Trudno, będę tkwił w tym ograniczeniu, bo mi jest ekonomicznie miłe:) Ale ja o czym innym chciałem...
Otóż z racji utrudnionego odpalania na ciepłym, nawet mimo zainstalowania "oszusta", przestawiłem pompę wtryskową przyspieszając nieco wtrysk. Nie mam specjalistycznego sprzętu ani dostępu do kompa od ręki, po prostu zaznaczyłem wyjściowe położenie i przekręciłem pompę o ok 1mm na obwodzie kołnierza (sorry za ewentualną niefachową terminologię). Efekty są zauważalne. Zapala na ciepłym wyraźnie lepiej/szybciej. Ale wzrosło też zużycie paliwa. Nadal jestem w stanie zejść w trasie do 5,9, ale naprawdę trzeba się postarać dużo bardziej niż wcześniej. I poniżej tej wartości zejść nie mogę. Przy dynamicznej (jak na mnie) jeździe jestem w stanie osiągnąć zalecane przez niektórych 7l/100km. Jeżdżąc normalnie, bez przeginania w żadną ze stron mam 6,4-6,5. Czyli w stosunku do poprzedniego ustawienia pompy mam wzrost zużycia paliwa o ok. 0,5 litra.
Awatar użytkownika
carl0s
Moderator
Moderator
Posty: 980
Rejestracja: 15 wrz 2010, 7:36
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: carl0s »

jak was czytam, to mam to przed oczami:

http://www.youtube.com/watch?v=m4xhkkR9eRE

A już jak czytam Alfuns co ty piszesz, to z kolei nasuwa mi się to:

Obrazek

Niestety, ale widzę, że merytoryczne postawienie sprawy, oraz dowody ludzi, którzy nie sądzę, żeby chcieli szpanować - bo co to za szpan starym bmw w dieslu, i tym bardziej jego spalaniem - to nie dociera, natomiast nas chcesz przekonać do argumentu swojego, czyli "nie, bo nie, bo ja nie..., bo mi nie..., bo to niemożliwe jest".
Wiesz co? Jesteś polakiem. Typowym. Aż do bólu zębów. Zesraj się, a nie daj się, inni lepiej mieć nie mogą, bo to ja mam najlepsze i w ogóle moja mojszość jest najmojsza.
Ze śmiechu można pęc...
None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!
jasiu
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 06 wrz 2009, 18:11
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 318tds
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: bialogard

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: jasiu »

witam,to teraz ja chcialbym sie pochwalic ile to moja padlinka pali,ano zawsze spali wszystko ile bym jej nie wlal,co do kropelki i inaczej nie chce byc. :lol:
janusz
Awatar użytkownika
bzyku_2002
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 16 cze 2012, 22:18
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 318tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Koczała

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: bzyku_2002 »

siudek pisze: rower dla mnie to nie eco-driving tylko rekreacja i sport.

Dla mnie rower to też odskocznia. Na co dzień jestem kierowcą tzw. TIR-a i potrafię jechać ekonomicznie ;-) ale tutaj małym autem nie chce mi się oszczędzać. Co do motorów >200KM i >3.0 to eco-driwing ma sens bo można oszczędzić ok 10zł na 100 km a małą popierdułką można się męczyć.

Koniec ot

530 km w cyklu mieszanym i 7.2/100km a to już chyba za dużo nawet według mnie ??
Awatar użytkownika
carl0s
Moderator
Moderator
Posty: 980
Rejestracja: 15 wrz 2010, 7:36
Seria: E46
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2000
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: carl0s »

Niekoniecznie, choć 318 to raczej w okolicy 6 - 6.5 powinna palić. ale różnice są ogromne, bo 318 jest wrażliwa na nogę kierownika. Ale sprawdzić podstawowe parametry nie zaszkodzi, o czym napisałem Ci już na PW :wink:
None of you seem to understand...

I'm not locked in here with you.

You're locked in here with me!
Awatar użytkownika
Pieter
Moderator
Moderator
Posty: 216
Rejestracja: 03 maja 2009, 9:47
Seria: E36
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 318tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Lubelskie
Lokalizacja: Zamość

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: Pieter »

Hmm moja spali średnio 7 - 8,5 l, a w zimie i tylko po mieście to 11 nawet łyknie ale za to w trasie 5,5 l. :D
Są… auta i jest BMW
godles
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 07 mar 2012, 18:43
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: godles »

mój 2.5TDS 5 kombi manual nawet nie miasto a jazda podmiejska i poniżej 11-12 nie mogę zejść.... dawka i kąt sprawdzony.... załamuje ręce....


w trasie na tempomacie 2 osoby i klima non stop zrobiłem od zalania do pełna 120km z czego 25-30km po mieście wieczorem reszta trasa wyszła 7,3 więc w trasie wydaje mi się że w miarę ok tylko to miasto.....
Awatar użytkownika
patryk1981
Bywalec Gadulec
Posty: 431
Rejestracja: 24 lis 2011, 18:50
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 2011
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: patryk1981 »

Ja to panowie nie wiem, wszyscy pisza inaczej, ja zaleje na maxa i jak bym nie smigal, a noge mam taka dosyc wielka, tak czy siak na 62 litrach po miescie tylko robie max 500 km i za ni hu.. wiecej, dwa silniki i oba spalaja tak samo, to norma czy jak. ?
Ile robicie na zbiorniku po miescie 2,5 litrowym tdsem. ?
Audi A6 C5 rok 2000 - 1.8t - chip 200 HP
Awatar użytkownika
mare36ks
Bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 25 maja 2009, 18:43
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: mare36ks »

Poprzedni 325 tds automat to mniej niz 11 nie chcial za bardzo, obecny 325 manual 8,5-9. Chociaz teraz juz bedzie wiecej.
Awatar użytkownika
patryk1981
Bywalec Gadulec
Posty: 431
Rejestracja: 24 lis 2011, 18:50
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 2011
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: patryk1981 »

No spoko ale ile na baku po miescie, wiecej niz 500 km, bo ja staram sie czasami jak emeryt, ale jakos mi to nie wychodzi, lubie dac w palnik, na trasie to faktycznie malo, ale miasto mnie interesuje, czy ktos 2,5 litrowym tdsem robi wiecej po miescie niz 500 km. ?
Jakos ubilo mi sie z tym tekstem z reklamy reno, , a bo jeszcze musze jechac jeszcze tam, , :-) i smigam sobie po miescie jak ten smrud po gaciach :-)
Audi A6 C5 rok 2000 - 1.8t - chip 200 HP
Awatar użytkownika
mare36ks
Bywalec
Posty: 160
Rejestracja: 25 maja 2009, 18:43
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: warszawa

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: mare36ks »

automatem 500, manualem ok 600 km :)
Awatar użytkownika
patryk1981
Bywalec Gadulec
Posty: 431
Rejestracja: 24 lis 2011, 18:50
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 2011
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: patryk1981 »

mare36ks pisze:automatem 500, manualem ok 600 km :)
No to jestem bliski normalnosci, widac mniej butujesz, kurde musze potrenowac mniejsze spalanie, tylko ze ja zawsze musze jechac jeszcze tam :-)
Audi A6 C5 rok 2000 - 1.8t - chip 200 HP
Adasko
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 10 wrz 2009, 13:31
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Kartuzy

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: Adasko »

Trasa Kartuzy-Łódź(Konstancin dokładnie) i z powrotem ok 800km, zatankowane na początku wyjazdu i po powrocie, do pierwszego odbicia pistoletu ta sama stacja, ten sam dystrybutor. Spalanie wyszło 5.91L/100km, to mój absolutny rekord. Wprawdzie top speed to było 137km/h, a średnio tak 80-100 gdyż co chwila fotoradar itp. Wcześniej było max 7.1, a tak 70% trasa 30% miasto to tak 7.6 :)
krisztof2000
Bywalec
Posty: 92
Rejestracja: 09 paź 2008, 19:47
Seria: E36
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 325tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Dolnośląskie
Lokalizacja: lubin

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: krisztof2000 »

Jazda dwoma autami na trasie (polska - Francja 1600km w jedna stronę) taka sama prędkość ok 120-130 auto załadowane dość dobrze. Ja za kierownica jednego i drugiego więc ten sam styl jazdy. Odstęp miesiąca wiec pogoda taka sama lato. klima.


318 spalanie 8,5
jadąc 100 ok 7
koła 17x50x205

325 spalanie 6,5
jadąc 100 spalanie 5,5
przy 160 - 190 9 :)
koła 17x45x225 przód
tył 235
jutro znowu taka trasa wiec zobaczymy czy zima coś się zmieni :)
ale 325 tds i na zimie 15x60x205 koła z bmw5:)
318 raz tylko raz pojechałem w taka trasę i nigdy więcej.
Awatar użytkownika
patryk1981
Bywalec Gadulec
Posty: 431
Rejestracja: 24 lis 2011, 18:50
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 2011
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: patryk1981 »

Trzecie tankowanie, jak robilem na baku po miescie 500 km i za ni hu... wiencej to teraz 600, a ja klikam w pedal strasznie kiedys nagram wam filmik, zreszta youtube niedlugo zamknie mi limit :D
Srednie przy max obrotach a czasami do odcinki wyszlo mi 9,5 na setke a wczesniej zawsze bylo 10, czy to po mleko czy po fajki 10 i juz, ja nie zbytnio lapie jakim cudem taki chip potrafi robic az tak wiele. Bagor pozro wielkie :wink:
Audi A6 C5 rok 2000 - 1.8t - chip 200 HP
duzy6666
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 10 kwie 2008, 19:50
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1992
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Zachodniopomorskie
Lokalizacja: Darłowo
Kontakt:

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: duzy6666 »

moj średnio bierze 10l na 100km w mieście nie wiem , ale jak jade w trasę to licze na kazde 100km 10l ropy :P przy prędkościach 100-140 km/h
Nie liczy siÄ™ model, nie liczy siÄ™ moc... liczy siÄ™ marka.
Awatar użytkownika
patryk1981
Bywalec Gadulec
Posty: 431
Rejestracja: 24 lis 2011, 18:50
Seria: Szukam...
Nadwozie: Nie posiadam
Model: Nie mam
Rocznik: 2011
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: patryk1981 »

duzy6666 pisze:moj średnio bierze 10l na 100km w mieście nie wiem , ale jak jade w trasę to licze na kazde 100km 10l ropy :P przy prędkościach 100-140 km/h
:shock: to sporo zawiele, mi trasa dabrowa gornicza - Zakopane, 5 chlopa na pokladzie plus manele plus pelen bak, srednie przy 120-150 miejscami wyszlo okolo 6,5 -7
Ale juz w samym Zakopanym troszke sie korkowalo bo pewnie sporo mniej by wyszlo, no ale korek na 4km zrobil swoje :wink:
Luknij tam u siebie, bo moze cos Ci sie posypalo skoro na trasie tyle Ci pali, w miescie to zdeka wiecej no nie 8)
Audi A6 C5 rok 2000 - 1.8t - chip 200 HP
Awatar użytkownika
GRZES
Bywalec
Posty: 216
Rejestracja: 14 sty 2009, 19:07
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Małopolskie
Lokalizacja: Kraków

Re: Ile palą nasze tds'y

Post autor: GRZES »

duzy6666 pisze:moj średnio bierze 10l na 100km w mieście nie wiem , ale jak jade w trasę to licze na kazde 100km 10l ropy :P przy prędkościach 100-140 km/h
u mnie spalanie przy 120 - 160 z klima na dystansie Krakow - Szczecin z trzema osobami na pokladzie i ich bagazami wyszlo ok 7,5 l /100km natomiast w cyklu miejskim 9-11 l/100km takze u ciebie jak zauwazyl patryk1981 cos sporo przepala
Obrazek I niech mi nikt nie wmawia ze TDS jest zlym silnikiem!!!
ODPOWIEDZ