BMW-DIESEL

Miejsce gdzie można zgłaszać błędy oraz propozycje związane z portalem.
Problemy z logowaniem, rejestracją, obsługą - dział techniczny!

Moderator: Moderatorzy

Czy jesteś za rozszerzeniem o wszystkie silniki diesla w BMW

 
Liczba głosów: 0

Preston
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 24 mar 2008, 1:04
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Preston »

Moim skromnym zdaniem powinno zostać forum w takiej formie jak dotychczas. TDS jest specyficznym silnikiem i wierzę, że nieprędko wyczerpią się tematy z nim związane. Jednak dla posiadaczy innych motorów istnieje już od dawna forum automobilklubu bmw :http://autobmwklub.triger.com.pl/forum/ i każdy chętny może się tam zapisać. Cała idea forum tds straciłaby sens gdyby co jakiś czas rozszerzano je o kolejne typy coraz to nowych silników diesla i nie tylko.
dankam1
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 25 sty 2008, 11:33
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: dankam1 »

[quznaote="Jawor"]Niestety, prawda jest taka że są to już stare konstrukcje, od lat nie produkowane.
Niedługo większość z nas o ile będzie jeździć BMW to przesiądzie się na CRa.

Chodzi o to by utworzyć dział osobvny dla CRa[/quote]

Zgadzam się z Tobą przyjacielu :)
Najlepszym rozwiązaniem (jeżeli jest już prowadzona dyskusja w tej sprawie) będzie podzielenie forum na dwa głównie działy TDS i CR. Bez zbędnego bałaganu każdy prosto trafi na interesujący go dział i będzie korzystał wedle uznania.
Można zrobić domenę, która wskazuje bezpośrednio tematykę CR i bezpośrednio przekierować do działu CR. Tak jak wcześniej było napisane - TDS to klasyka. W związku z tym można również stworzyć logo dla CR, ponieważ w przyszłości również chcę się przesiąść na CR (marzenie to 530D - choć nie wgłębiałem się na temat wad). Poza tym dział CR będzie wskazówką co w przyszłości kupić a czego unikać. Tylko miło będzie zrobić zrzutkę na domenę i utrzymanie serwera - wiadomo nie ma nic za darmo i jak będzie potrzeba wytrzepać kilka kopiejek.
Ja jestem tylko USEREM, więc decyzja należy do administracji - jednak miło i rodzinnie jest jak admini najpierw konsultują się z userami - prawdziwa demokracja :):)
Pozdrawiam Wszystkich.....
Po długiej walce i wielu terapiach grupowych muszę się przyznać, że jestem uzależniony od mojego TDSa :P
marek6
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 16 kwie 2008, 15:57
Seria: E60-61
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 530d
Rocznik: 2004
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: slÄ…sk

Post autor: marek6 »

Ja bym rozszerzył może dlatego że mam CR ha ha,przecież nie będziecie jeżdzić swoimi tds do końca życia. W przyszłośći pewnie większość z was kupi CR i dzięki takiemu forum będzie miał podstawowe informacje(problemy) podane na tacy
wasssup
tomek-tarnow
Bywalec
Posty: 212
Rejestracja: 17 sty 2008, 23:19

Post autor: tomek-tarnow »

od reszty dizli jest forum bmw polska :cool: sami widzicie jaki tam bajzel jest !!

TDS ONLY
Awatar użytkownika
adam-bmw
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1108
Rejestracja: 27 gru 2007, 21:29
Seria: E39
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Rocznik: 1999
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Łysomice k. Torunia

Post autor: adam-bmw »

glownym watkiem forum powinny zostac silniki tds. tak jak koledzy zauwarzyli sa one dosc specyficzne i ciekawe zarazem. jednak uwazam ze dodanie kilku zakladem z silnikami cr ( coraz wiecej ludzi je ma i tez sprawiaja klopoty) nie przeszkodz w glownym przeslaniu forum TDS pod warunkiem ze bedzie to jako zakladka lub dzial dodatkowy
nara
Bywalec
Posty: 97
Rejestracja: 09 sty 2008, 22:30
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Wielkopolskie
Lokalizacja: Borek Wlkp
Kontakt:

Post autor: nara »

adam-bmw pisze:....jednak uwazam ze dodanie kilku zakladem z silnikami cr ( coraz wiecej ludzi je ma i tez sprawiaja klopoty) nie przeszkodz w glownym przeslaniu forum TDS pod warunkiem ze bedzie to jako zakladka lub dzial dodatkowy
Takie rozwiązanie jest dobre, jednak też bym obstawał przy samym TDSie.
farmus
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 29 gru 2007, 15:20
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: farmus »

Nie jestem uczestnikiem fortum, który generuje wiele postów ale osobiście uważam, że to była tylko kwestia czasu. Fajnie, że chłopaki sie na tyle interesują tym forum, że myślą o jego przyszłości...RESPECT.
TDSy coraz bardziej się starzeją i dlatego BMW zastąpiło je CRami. Moim zdaniem mozna iść z duchem czasu i rozwinąć forum, ale na tyle sprytnie aby nie zwaliło się tu pełno ludków, którzy nie kochają swoich diesli.
maras
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 07 maja 2008, 11:32
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525td
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: maras »

Witam
Przypadkiem trafiłem na Wasze forum za pomoca linku w temacie forum http://beemka-klub.pl/forum/index.php którego jestem członkiem i szczerze nawet z czystej ciekawości zapraszam, przejrzałem bmw-TDS i jest jak narazie ciekawie, idzie w dobrym kierunku, rozwiaja się ale wracając do tematu myśle że powinnno pozostać pod nazwą bmw-TDS po pierwsze to główny wątek po drugie łatwo w pamieć wpada.
Co do rozszerzania o tematy zwiazane z innymi dieslami jak najbardziej tak, w końcu tak jak któryś z przedmówców napaisał tds to tez diesel, wiec dlaczego nie pisać także o innych, dla przykładu podam że na naszym forum nie karci się nikogo za to że ma pytania o silnik m40b16 choć to porażka bmw jezeli chodzi o benzyniaki. ani za to że nie ma pod maską sześciu garów i 190 kucy i nikt nikogo nie wyrzuca ze zlotu bo przyjechał TDSem porostu bierze udział w próbach w klasie do 150 koni wiec szanse są wyrównane i wszyscy są zadowoleni.
Wiec myślę że nie ma sensu wszczynać paniki że zrobi się bajzel że będa się sypać pytania o 320d że kiszka może i tak może i nie, ale napewno kilka tematów wiecej nie spowoduje umniejszenia teatu przewodniego jakim jest TDS bo wbrew opiniom to bardzo poularny silnik.
A po przejrzeniu aut piszących w tym temacie dochodze do wniosku może dodac TDS TOURING bo większość to śmigiełka z plecakiem :lol:
Sam jestem posiadaczaem dwóch e34 z plecakiem jedno 2,5w benzynie drugie 2,5 w dieselku.
pozdrawiam posiadaczy śmigiełek
Marek
Potrafie powiedzieć "spier...." w taki sposób, że poczujesz narastające podniecenie przed zbliżającą się podróżą...
leszczu
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:18
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: leszczu »

Witka....

Także jestem za tym, abyśmy pozostali przy silnikach TDS. Pozwoli to na wyspecjalizowanie się tylko w tym motorze oraz nie pojawi się chaos na forum....
Konkretni użytkownicy TDS'a na konkretnym forum...
No, ewentualnie można dodać zakładkę w głównym spisie tematów- "silniki pokrewne..D, TD" lub coś w tym stylu....


pozdrawiam
Arek
farmus
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 29 gru 2007, 15:20
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: farmus »

tylko wtedy moderatorzy bedą mieli kupe roboty z przesuwaniem postów
leszczu
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 02 lut 2008, 16:18
Seria: E34
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1996
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: leszczu »

Skutek uboczny- ale jest jakiś kompromis w przypadku gdy usilnie trzeba będzie utworzyć pokrewne forum.
Jak wlepi się kilka banów to będzie spokój :mrgreen:
Brewex
Świeżak
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 20 kwie 2008, 11:35
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1995
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

TDS i diesel

Post autor: Brewex »

Yo!!!

Ja jestem za dołożeniem diesli pod warunkiem rozdzielności z tds'em

Pozdrawiam
Brewex
Awatar użytkownika
biernus
Bywalec Gadulec
Posty: 419
Rejestracja: 20 sty 2008, 22:57
Seria: E34
Nadwozie: Sedan/Limuzyna
Model: 525tds
Rocznik: 1993
Skrzynia biegów: Automatyczna
Województwo: Śląskie
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: biernus »

Dodac dzial inne diesle. Ale TDS powinien zostac jak glowny!. I tyle.
Obrazek
Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl
Zbych
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:42
Lokalizacja: PL

Post autor: Zbych »

tomek-tarnow pisze:od reszty dizli jest forum bmw polska :cool: sami widzicie jaki tam bajzel jest !!

TDS ONLY
ale to wina modelatorow i admina...nie panuja nad forum i nic do nich nie dociera...wiem cos na ten temat :wink:
Awatar użytkownika
rexman
Bywalec Wyjadacz
Posty: 1665
Rejestracja: 29 gru 2007, 19:26
Seria: E81-88
Nadwozie: Compact/Hatchback
Model: Nie mam
Rocznik: 2005
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Poza Polską
Lokalizacja: Irl
Kontakt:

Post autor: rexman »

biernus pisze:Dodac dzial inne diesle. Ale TDS powinien zostac jak glowny!. I tyle.
Popieram! :wink:
Zbych
Bywalec
Posty: 96
Rejestracja: 02 mar 2008, 20:42
Lokalizacja: PL

Post autor: Zbych »

rexman pisze:
biernus pisze:Dodac dzial inne diesle. Ale TDS powinien zostac jak glowny!. I tyle.
Popieram! :wink:
zgadzam sie z tym ale powinno byc moim zdaniem o innych ropniakach tez :roll:
EWAR
Świeżak
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 20 kwie 2008, 16:02
Lokalizacja: WŁOCŁAWEK

Post autor: EWAR »

MOIM ZDANIEM POWINNISCIE POLACZYC SILY Z POZOSTALYMI DIESLAMI, PONIEWAZ W TEN SPOSOB BEDZIE NAS WIECEJ GLOW DO MYSLENIA I ROZWIAZYWANIA PROBLEMOW. NAPEWNO MY TEZ NIE DLUGO PORZUCIMY SWOJE TDS NA D... BEDZIE LATWIEJ!!! POZDRAWIAM FANOW BMW!!!
Awatar użytkownika
Jawor
Administrator
Administrator
Posty: 2404
Rejestracja: 26 gru 2007, 23:02
Seria: E90-93
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 320d
Rocznik: 2010
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Jawor »

EWAR, jeśli napisz jeszcze jednego posta z włączonym caps lockiem to dostaniesz bana.

Co do rozwoju forum i jego modyfikacji to chcielibyśmy dążyć do tego by forum skupiało głównie użytkowników TDSów a pobocznie także CR
Powrót do korzeni: e34 Ponton

Moje byłe:
Zobacz moją… zieloną… ropuchę!
Rodzinkę wożę 318d
Awatar użytkownika
bejcman
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 11 maja 2008, 0:32
Seria: E39
Nadwozie: Touring/Kombi
Model: 525tds
Rocznik: 1998
Skrzynia biegów: Manualna
Województwo: Warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Warmia

Post autor: bejcman »

biernus pisze:Dodac dzial inne diesle. Ale TDS powinien zostac jak glowny!. I tyle.
Moim ( skromnym ) zdaniem , tak będzie OK. :wink:
rafx666
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 07 maja 2008, 20:48
Lokalizacja: Toruń

Post autor: rafx666 »

tez mi sie zdaje, że dział inne diesle moze byc, ale TDS niech bedzie podstawą
nie ważne dokąd, ważne, że bokiem:)
ODPOWIEDZ