Strona 1 z 1

Kapanie oleju z EGR

: 02 mar 2010, 23:21
autor: rudesmen
Ostatnio zaczęło mi mocno kapać co mnie strasznie wkurzyło.
Mam auto z 97r, u kolegi który ma z 98r. zauważyłem, że EGR ma dwa weżyki, jeden sterujący, drugi odprowadza olej w okolice rozrządu-> śruba z króćcem jest wkręcona koło napinacza paska klinowego (wielorowkowego), tam gdzie on ma subkę z króćcem ja mam zwykłą śrubkę.
Czyli żeby się pozbyć problemu z kapiacym olejem potrzeba EGR-u z dwoma króćcami (sterowanie+odpływ oleju), przewodu i śrubki z króćcem.
Zastanawia mnie tylko skoro już w starszej wersji silnika jest już otwór gdzie odprowadzany jest olej czemu nie jest wykorzystany?

Jeżeli dalej będzie mi kapał tak olej to postaram sie wymienić mój EGR na taki:http://www.allegro.pl/item930283492_ory ... 8_tds.html (miedziany? króciec jest od odprowadzania oleju)

Zawór ten ulega jakimś awariom/zużyciu czy bez obawy można kupić używany?

Kapanie oleju z EGR

: 02 mar 2010, 23:26
autor: raven_1983
Można kupić w ASO korek z króćcem (stosowany w E39) dokleić rurkę do zaworu EGR i poprowadzić wężyk uzyskując rozwiązanie takie same jak w E39.

Albo u nas na forum albo na bmw-klub był opis jak to zrobić.

Kapanie oleju z EGR

: 05 mar 2010, 12:03
autor: ded
U nas na forum jest opis. Moge jednak polecic metode mniej elegancka choc skuteczna. Kawalek gabki montujesz pod egr i mocujesz za pomoca opasek zaciskowych. Gabke trzeba co jakis czas wymienic ale nie kapie :P Ubytek oleju nawet jesli jakis jest to bardzo nieznaczny. Ja tak mam i dziala choc czasem mechanicy pytaja o co chodzi:P

Kapanie oleju z EGR

: 06 mar 2010, 0:58
autor: rexman
raven_1983 pisze: Albo u nas na forum albo na bmw-klub był opis jak to zrobić.
W rzeczy samej...
http://bmw-diesel.pl/viewtopic.php?f=9& ... 4%85cy+egr